Bundesliga. Bayern Monachium pokonał RB Lipsk 1:0 i zmniejszył stratę w tabeli do Borussii Dortmund[ZAPIS RELACJI]

1 : 0
Terminarz

• środa, 19 grudnia 2018

Bayern zmniejszył tym samym stratę w tabeli do Borussii Dortmund z 9 punktów do 6.

Koniec. Brzydki mecz, ale Bayern wygrywa!

Sanches też musi zejść z boiska! Zagotował się po brutalnym faulu Ilsanker! Dostał drugą żółta kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Brutalny faul Ilsankera na Thiago i piłkarz Lipska dostał czerwoną kartkę!

• 83. min.

Najpierw bramkarz Lipska świetnie obronił strzał Sanchesa, ale potem nie dał rady ze strzałem Francuza!

• 83. min.

Bayern prowadzi 1:0!

• 83. min.

Gol dla Bayernu!! Ribery!

• 79. min.

Bayern wreszcie się obudził?

• 79. min.

Teraz Gulacsi obronił kapitalnie! Lewandowski zgrywał w polu karnym głową do Kimmicha, a Niemiec z 2 metrów nie dał rady pokonać bramkarza gości!

• 78. min.

Kimmich dośrodkowywał, bramkarz gości popełnił błąd pod naciskiem Lewandowskiego, ale Sule tego nie wykorzystał. Niemiecki stoper z 3 metrów uderzył wysoko ponad bramkę!

• 75. min.

W drugiej połowie na boisku wieje podobną nudą, jak w pierwszych 45 minutach.

• 74. min.

Muller o włos o zdobycia bramki! Ale nie zdążył do podania ze skrzydła autorstwa Alaby.

• 65. min.

Mocny strzał Sanchesa zza pola karnego, ale obok bramki.

• 63. min.

Drużyny nieco się obudziły, ale wciąż brakuje klarownych okazji do zdobycia bramek.

• 60. min.

Schodzi Coman, a wchodzi Sanches. Czy Portugalczyk zmieni oblicze Bayernu?

• 55. min.

Bayern bije dziś głową w mur. Gospodarze kompletnie nie mają pomysłu, jak pokonać bramkarza gości.

Wracamy do gry! Oby ciekawszej niż w pierwszej połowie.

• 45. min.

Koniec 1. połowy. Słaby mecz w Monachium. Może po przerwie będzie lepiej.

• 45. min.

Lewandowski dziś dobrze kryty. Prócz tej jednej sytuacji, praktycznie niewidoczny.

• 42. min.

Więcej się spodziewaliśmy po tym spotkaniu. Zwłaszcza po Bayernie, który może odrobić część strat do Borussii.

• 40. min.

Bayern dziś nie zachwyca jak na razie

• 36. min.

Lipsk przycisnął. Bayern w defensywie.

• 36. min.

Upamecano trafia w poprzeczkę! Najlepsza okazja gości!

• 31. min.

Werner poszedł na skrzydle, podał do Brumy, a ten oddał za lekki strzał.

• 28. min.

Gnabry schodzi z kontuzją. Na boisku melduje się Ribery.

• 24. min.
  • 24. min.

Fantastyczna szansa Roberta Lewandowskiego, ale zmarnowana! Polak znalazł się w sytuacji sam na sam, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki gości. Duża w tym zasługa takż golkipera Lipska, który sparował futbolówkę na słupek.

• 23. min.

Bruma oddał pierwszy strzał na bramkę Bayernu, ale Neuer spokojnie to wyłapał.

• 20. min.

20 minut i bez sytuacji w tym meczu.

• 18. min.

Jak dotychczas strasznie niemrawy ten mecz w Monachium. Miejmy nadzieję, że w kolejnych minutach oba zespoły zaprezentują się lepiej.

• 14. min.

Bayern może dziś zmniejszyć stratę do Borussii. Z kolei jeśli wygrają goście, to wówczas przeskoczą monachijczyków w tabeli.

• 12. min.

Poulsen znalazł się w niezłej sytuacji, ale nie zdołał jej wykorzystać.

• 9. min.

Lipsk ruszył odważniej na Bayern i ma pierwszy rzut rożny.

• 6. min.

Spokojny początek Bayernu. Piłkarze gospodarzy mają świadomość, że nie będzie im dziś łatwo o bramki, bo Lipsk stracił w tym sezonie dotychczas najmniej bramek w lidze - tylko 14.

• 1. min.

Zaczęli!

• Czy Robert Lewandowski strzeli dziś gola? Polak ma w tym sezonie fantastyczne statystyki - 22 mecze i 22 bramki.

• Jeśli Bayern wygra, będzie tracił do Borussii tylko 6 punktów.

• We wtorek niespodziewanie lider tabeli Borussia Dortmund przegrał z Fortuną Duesseldorf 1:2 na wyjeździe, dzięki czemu zawodnicy Niko Kovaca mają dziś szansę zmniejszyć nieco stratę w tabeli do ekipy BVB.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu Bayern Monachium - RB Lipsk! To mecz w ramach 16. kolejki Bundesligi.

0
Bramki:83. Ribery Składy: Neuer (C) - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Alcántara, Goretzka - Gnabry, Müller, Coman -Lewandowski.
RB Lipsk
Składy : Gulácsi - Klostermann, Konaté, Upamecano, Halstenberg - Laimer, Kampl (C), Demme, Bruma - Y. Poulsen, Werner.