Superpuchar Niemiec. Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium. Nokaut i trzy gole Lewandowskiego [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 12 sierpnia 2018

KONIEC MECZU. Bayern rozbił Eintracht 5:0. Trzy gole strzelił Robert Lewandowski!

• 89. min.

Co teraz zrobił Wagner?! Napastnik Bayernu otrzymał podanie na jeden metr przed bramkę Eintrachtu, ale nie trafił do niej xD

• 86. min.

Doskonała akcja Comana, który spod linii końcowej wystawił piłkę na 11. metr, skąd bez najmniejszego problemu gola strzela Thiago. Co za nokaut.

• 85. min.

THIAGO, 5:0!

• 81. min.

"Najlepsze" w tym wszystkim jest to, że na tym meczu jest VAR. SKANDAL.

• 79. min.

Bayern kończy ten mecz w dziesiątkę, bo na boisko z powodu kontuzji nie wróci już Alaba. No wielkie 'brawa' dla rywali :\

• 77. min.
  • 74. min.

Kolejny brzydki faul zawodnika Eintrachtu na piłkarzu Bayernu. Da Costa faulował Alabę. Coraz gorzej to wszystko wygląda, chamska frustracja wychodzi z gospodarzy.

• 72. min.

Zmiana w Bayernie: Wagner za Lewandowskiego.

• 71. min.

Abraham znowu faulował Lewandowskiego, tym razem uderzył Polaka łokciem w twarz. To powinna być czerwona kartka dla kapitana Eintrachtu, ale sędzia decyduje się ukarać go jedynie "żółtkiem".

• 69. min.

Sandro Wagner gotowy do wejścia na boisko, co oznacza, że Robert Lewandowski zejdzie zaraz z boiska. Polak swoje dzisiaj zrobił.

• 68. min.

Kolejna szansa przed Comanem, ale tym razem reprezentant Francji nie trafił w bramkę Eintrachtu.

• 65. min.

Podwójna zmiana w Eintrachcie. Rebić i Blum weszli na boisko w miejsce de Guzmana i Fabiana. Zmiana też w Bayernie. Wszedł Goretzka, zszedł Muller.

• 65. min.

Z lewej strony w pole karne płasko podał Alaba, piłki nie sięgnął Ronnow, a Coman z bliska do pustej bramki podwyższa na 4:0!

• 64. min.

KINGSLEY COMAN, 4:0!

• 61. min.

A tak swoją drogą to dziewiąty hat-trick Lewandowskiego w barwach Bayernu.

• 60. min.

I cyk, trzeci gol Lewandowskiego :)

• 58. min.

Coman w miejsce Robbena.

• 57. min.

Brzydki faul Hasebe na Lewandowskim. Graczom Eintrachtu puszczają nerwy.

• 55. min.

Muller podaje do Lewandowskiego, Polak mija Abrahama i pewnie strzela trzeciego gola! Kolejna, znakomita odpowiedź naszego zawodnika na zaczepki przeciwnika!

• 54. min.

ROBERT LEWANDOWSKI! 3:0!

• 51. min.

Kolejne starcie Abrahama z Lewandowskim. Zawodnik Eintrachtu z premedytacją wpadł w Polaka bez piłki. To powinna być kartka.

• 48. min.

Strzał Robbena zza pola karnego, ale dobrze interweniował bramkarz Eintrachtu.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Przerwa. Dwa gole Roberta Lewandowskiego i dwubramkowe prowadzenie Bayernu. Widzimy się za kwadrans.

• 45. min.

Brzydki faul i kartka dla Hummelsa. Rzut wolny dla Eintrachtu.

• 43. min.

Wreszcie jakaś odpowiedź. Dośrodkowanie z prawej strony, ale piłka w rękach Neuera.

• 40. min.

Na początku był to mecz wyrównany, teraz Eintracht ma problemy ze złożeniem jakiejkolwiek akcji. Różnica klas.

• 37. min.

Ładny, mocny, ale minimalnie niecelny strzał Mullera.

• 34. min.

Statystyki strzałów: 4-2 Eintracht. Celne strzały: 0-2 Bayern.

• 34. min.

Lewandowski poluje na klasyczny hat-trick. Teraz do Polaka podawał Robben, jednak dobrze ustawieni byli obrońcy Eintrachtu.

• 32. min.

A to gol nr 1.

• 31. min.

Tak padła druga bramka. Sekundę wcześniej Polak spiął się z rywalami :-) tak się odpowiada.

• 30. min.

Eintracht nie odstawał od Bayernu, mistrzowie Niemiec nie tworzyli okazji, ale jak już to zrobili, to od razu wbili dwa gole. Oczywiście za sprawą Lewandowskiego.

• 27. min.

Doskonałe dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego i reprezentant Polski po raz drugi trafia do siatki po strzale głową. Co za minuty naszego zawodnika!

• 26. min.

ROBERT LEWANDOWSKI, 2:0 DLA BAYERNU!

• 21. min.

Doskonałe dośrodkowanie Kimmicha z prawej strony, a Lewandowski strzałem głową daje prowadzenie mistrzom Niemiec!

• 21. min.

ROBERT LEWANDOWSKI, 1:0 BAYERN!

• 13. min.

Akcja Eintrachtu. Dośrodkowanie z prawej strony i tylko czujna i skuteczna interwencja Alaby uchroniła Bayern od niebezpieczeństwa.

• 10. min.

No na razie spotkanie szału nie robi. Dużo ostrożności z obu stron.

• 6. min.

Rzut wolny dla Eintrachtu. Dośrodkowanie w pole karne, głową uderzał Abraham, jednak piłka poleciała nad bramką Neuera.

• 3. min.

Pierwszy atak Bayernu. Lewą stroną pomknął Ribery, dośrodkowanie w pole karne, ale piłki głową nie sięgnął Lewandowski.

• 1. min.

Początek meczu!

• Obie drużyny na murawie. Za kilka chwil zaczynamy.

• Rzecz dla nas oczywiście najważniejsza. Robert Lewandowski jest w podstawowym składzie, chociaż niektóre niemieckie media sugerowały, że Polak może znaleźć się na ławce rezerwowych.

• Jest to oficjalny debiut Niko Kovaca w roli trenera Bayernu. W poprzednich rozgrywkach Chorwat prowadził... Eintracht :)

• Jest to starcie mistrza Niemiec z poprzedniego sezony, czyli Bayernu ze zdobywcą krajowego pucharu, czyli Eintrachtem. Co ciekawe, obie drużyny spotkały się w majowym finale Pucharu Niemiec, gdzie sensacyjnie lepszy okazał się Eintracht. W Berlinie było tak:

Puchar Niemiec. Bayern przegrał finał!
  • Skład Bayernu: Neuer - Kimmich, Sule, Hummels, Alaba - Martinez - Robben, Muller, Thiago, Ribery - Lewandowski.

• Skład Eintrachtu: Ronnow - Abraham, Hasebe, Salcedo - da Costa, Torro, de Guzman, Willems - Gacinović, Haller, Fabian.

• Dobry wieczór państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu o Superpuchar Niemiec. Na Commerzbank-Arenie we Frankfurcie nad Menem starcie Eintrachtu z Bayernem Monachium.