Bundesliga. Borussia przegrywa z Bayernem. Piękny gol Lewandowskiego [ZAPIS RELACJI]

1 : 3
Terminarz

• sobota, 04 listopada 2017
  • 90. min. + 3

Zablokowany strzał Pulisica i... KONIEC MECZU. Bayern Monachium wygrywa z Borussią Dortmund 3:1.

• 90. min. + 2

Długa piłka w kierunku Aubameyanga, ale przechwytują ją gracze Bayernu.

• 90. min. + 1

JAK-TO-NIE-WPADŁO?!?! - my się pytamy. Castro pomylił się minimalnie. Borussia jeszcze walczy.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 88. min.

Ale piłkarze jeszcze wierzą! GOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Dla Borussii - Bartra!

• 86. min.

Borussia rozgrywa piłkę, ale kibice już przestają wierzyć. Powoli wychodzą ze stadionu.

• 84. min.

Sędzia już opatrzony przez lekarzy Borussii - grają dalej.

• 83. min.

Kolejna zmiana? Na pewno kolejna przerwa. Ale, co ciekawe, tym razem na życzenie sędziego, który ma jakiś problem z łydką.

• 81. min.

Zmiana też w Bayernie: Rudy za Martineza, który chyba zgłosił jakiś uraz.

• 80. min.

Zmiana w Borussii: Sancho za Jarmolenkę.

• 76. min.

Doskonałe podanie w kierunku Aubameyanga, ale ten strzela słabo. Tzn. mocno, ale wprost w Ulreicha.

• 73. min.

Gra wznowiona: Bayern w dziesiątkę, Alaba poza boiskiem.

• 71. min.

Przerwa w grze: na boisku leży Alaba.

• 69. min.

Zmiana w Borussii: schodzi Kagawa, wchodzi Goetze.

• 68. min.

Poprawka: gol zaliczony Alabie, po analizie wideo sędziowie uznali, że Lewandowski nie musnął piłki dośrodkowanej przez swojego kolegę z zespołu.

• 67. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Lewandowski po raz drugi! Brawo!

• 65. min.

Żółta kartka: Alaba, za faul na Jarmolence.

• 60. min.

Lewandowski zagraniem piętą chciał uruchomić Robbena, ale połapał się we wszystkim Bartra, który przechwycił piłkę.

• 57. min.

Żółta kartka: Toprak, za faul na Rodriguezie.

• 55. min.

Robben strzela, ale z jego uderzeniem - blokując je - radzą sobie obrońcy Borussii.

• 53. min.

Obrońcy Borussii wybijają piłkę na aut, którą do Lewandowskiego próbował dograć Robben.

• 51. min.

Znowu Pulisić. Tym razem dośrodkowywał spod linii końcowej. Sędzia jednak uznał, że piłka w czasie lotu opuściła plac gry.

• 49. min.

Pulisić wbiega z piłką w pole karne, zagrywa do Aubameyanga, ale ten, choć ma przed sobą praktycznie pustą bramkę, uderza zbyt lekko - jego strzał blokuje Alaba.

• 48. min.

Dośrodkowanie w pole karne do Lewandowskiego - Polak uderza głową, ale nogą broni Buerki!

• 45. min.

PRZERWA. Sędzia nie doliczył nawet minuty. Trochę szkoda, bo dobrze się to ogląda. Bayern prowadzi w Dortmundzie z Borussią 2:0 po golach Robbena i Lewandowskiego.

• 44. min.
  • 43. min.

Posiadanie piłki: Bayern - 57 proc., Borussia - 43 proc.

• 42. min.

Wymuszona zmiana w Borussii: boisko opuszcza Sokratis, w jego miejsce Toljan.

• 41. min.
  • 40. min.
  • 39. min.
  • 38. min.

Nie tylko jest liderem klasyfikacji strzelców tego sezonu, ale też dogania kolejnych wielkich w historii ligi.

• 37. min.

GOOOOOOOOOOLLL!!!! CO ZA BRAMKA!!! CO ON ZROBIŁ!!! LEWANDOWSKI!!! Piękny gol, piętą!

Borussia - Bayern 0:2.

• 34. min.

Lewandowski dostaje piłkę za plecy obrońców, ale... nic z tego. Polak miał problemy z jej przyjęciem. A gdy już ją przyjął, to obrońców nie miał za plecami tylko przed. I to nie dwóch, tylko pięciu!

• 33. min.

Co tu się dzieje! Kolejna akcja. Tym razem Pulisica do Kagawy, który ze skraju pola karnego trafia w słupek, jego zewnętrzną stronę.

• 32. min.

Błyskawiczna odpowiedź Bayernu. A konkretnie Lewandowskiego, który strzela - dobrze, mocno. Ale jeszcze lepiej broni Buerki - odbija piłkę na rzut rożny.

• PILNE

31. min.

To powinno być 1:1. Jarmolenko w sytuacji sam na sam trafia jednak w stopę bramkarza Bayernu.

• 29. min.

Rzut wolny dla Bayernu - w środku pola faulowany Lewandowski.

• 28. min.

A tutaj bramka dla Bayernu:

• 26. min.

Dalekie podanie w kierunku Lewandowskiego, ale ten nie miał prawa dojść do tej piłki - łapie ją Buerki.

• 24. min.

Na spalonym Jarmolenko, grę za moment wznowi Ulreich.

• 21. min.

Pulisić wpadł w pole karne, ale bramkarz Bayernu wyprzedził Aubameyanga, do którego próbował dogrywać.

• 20. min.

Robben wybiega z piłką za boisko - aut dla Borussii.

• 18. min.

Coman dogrywał piłkę w pole karne, próbował Martinez nie sięgnął futbolówki.

• 17. min.

GOOOOOOOLLL!!! Robben! Piękne uderzenie w okienko! Asysta Rodrigueza.

• 16. min.

Lewandowski powstrzymany wślizgiem, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• 14. min.

Lewandowski do Coman, ale ten szybko traci piłkę. Aut dla Borussii.

• 12. min.

Rzut rożny dla Borussii po tym, jak Suele blokuje strzał Abumeyanga.

• 11. min.
  • 9. min.

Żółta kartka: Schmelzer, za faul w bocznym sektorze.

• 8. min.

Bartra podaje piłkę na kilkadziesiąt metrów, ale nie do przodu, tylko do tyłu - do bramkarza.

• 7. min.

Robben w kierunku Lewandowskiego, ale bardzo niedokładnie - piłkę przechwytuje Schmelzer.

• 5. min.

Alaba wykonuje rzut z autu, wcześniej odpycha jednego z graczy Borussii. Sędzia wzywa do siebie obrońcę Bayernu.

• 3. min.

Borussia atakuje pressingiem. Bawarczycy są zmuszeni do gry długimi piłkami.

• 2. min.

A teraz się cieszy i klaszcze, bo Hummels zagrał piłkę w aut. Emocje razy 1000.

• 1. min.

Zaczynamy! Od środka Bayern. Cały stadion buczy i gwiżdże.

• Składy:

Borussia: Buerki - Bartra, Sokratis, Toprak, Schmelzer - Kagawa, Weigl, Castro - Jarmolenko, Abumeyang, Pulisić

Bayern: Ulreich - Kimmich, Suele, Hummels, Alaba - Martinez, Alcantara - Robben, Rodriguez, Coman - Lewandowski

• Jeszcze chwila, jeszcze moment! Początek spotkania już o 18.30.

• Der Klassiker, a więc rywalizacja Borussii Dortmund i Bayernu Monachium to wydarzenie tego weekendu w Bundeslidze. Zresztą nie tylko w Bundeslidze, bo na takie mecze czekają kibice nie tylko w Niemczech, ale też na całym świecie. My na pewno!

3
Bramka: Bartra (87.) Skład: Bürki, Bartra, Sokratis (46. Toljan), Toprak, Schmelzer, Weigl, Kagawa (68. Goetze), Castro, Yarmolenko (80. Sancho), Aubameyang, Pulisic
Bramki: Robben (17.), Lewandowski (37.), Alaba (67.) Skład: Ulreich; Kimmich, Süle, Hummels, Alaba (74. Rafinha); Javi Martínez (81. Rudy), Thiago; Robben, James (84. Vidal), Coman; Lewandowsk