RB Lipsk - Bayern. Z 2:4 na 5:4! Ależ pogoń Bayernu i gole Lewandowskiego! - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

4 : 5
Terminarz

• sobota, 13 maja 2017
  • KONIEC

Koniec! Bayern pokonał RB Lipsk 5:4, choć jeszcze nieco ponad pół godziny przed końcem meczu przegrywał 2:4! Dwa gole strzelił Robert Lewandowski, który tym samym został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi (30 bramek). Zajmującego 2. miejsce Pierre'a Emericka Aubameyanga Polak wyprzedza o jedno trafienie.

• 90. min. + 5

Co za akcja Robbena! Zszedł ze skrzydła, minął dwóch rywali i podcinką pokonał golkipera gospodarzy!

• GOOOOOOL

90. min. + 5

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BAYERN!!!

Kapitalne uderzenie Alaby z rzutu wolnego! Austriak przeniósł piłkę nad murem i zmieścił ją idealnie w okienku bramki Lipska!

• GOOOOOOL

89. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 4:4!!!

• 88. min.

Lewandowski wywalczył rzut wolny blisko pola karnego rywali. Będzie hat-trick reprezentanta Polski?

• 85. min.

Wbił piłkę w pole karne Costa, przytomnie z bramki wyszedł Gulacsi i skutecznie piąstkował.

• 81. min.

Robben trafił w poprzeczkę, do piłki dopadł jeszcze Lewandowski i z bliska umieścił futbolówkę w siatce.

• GOOOOOOL

80. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Lewandowski!!!

• 73. min.

Znowu blisko Lewandowski. Piłka po jego strzale wpadła do bramki, ale wcześniej odgwizdany został spalony.

• 67. min.

Ależ okazję miał Robert Lewandowski! Polak uderzył w słupek!

• 65. min.

Werner z łatwością ograł w polu karnym Boatenga i z ostrego kąta strzelił między nogami Starke. Nie popisali się w tej sytuacji ani obrońcy gości, ani bramkarz.

• GOOOOOOL

64. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Znowu Lipsk!!!

• 61. min.

Zmiana w Bayernie: Vidal za Alonso.

• 59. min.

Zrehabilitował się za sytuację sprzed kilkunastu minut Xabi Alonso. Po jego podaniu z bliska piłkę do bramki Lipska pakuje Thiago!

• GOOOOOOL

58. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! A jednak! Bayern nie powiedział ostatniego słowa!

• 55. min.

Słabszy okres gry Bayernu. Lipsk zdaje się kontrolować mecz.

• 52. min.

Mógł błyskawicznie odpowiedzieć Bayern. Robben skupił na sobie uwagę obrońców i prostopadłym podaniem otworzył drogę do bramki Lewandowskiemu. Polak w sytuacji sam na sam z Gulacsim uderzył jednak obok słupka.

• 49. min.

Długa piłka z głębi pola zagrana przez piłkarzy Lipska, potem szybkie dwa podania na jeden kontakt i futbolówka trafia na szesnastym metrze do Poulsena. Ten uderzał w sam środek bramki, ale piłka odbija się jeszcze od Xabiego Alonso i zmyliła interweniującego Starke.

• GOOOOOOL

48. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 3:1 dla Lipska!!!

Gramy!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy RB Lipsk prowadzi u siebie z Bayernem Monachium 2:1. Jedyną bramkę dla Bawarczyków w 17. minucie zdobył po strzale z rzutu karnego Robert Lewandowski.

• 41. min.

Zmiana w Bayernie. Kontuzji nabawił się Franck Ribery, Francuz nie jest w stanie kontynuować gry. Jego miejsce na boisku zajmuje Douglas Costa.

• 35. min.

Pierre-Emerick Aubameyang wpisał się za to na listę strzelców w meczu z Augsburgiem, a to oznacza, że Gabończyk zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi z Robertem Lewandowskim - obaj napastnicy mają na koncie po 29 trafień.

• 29. min.

Timo Werner pewnie wykorzystuje jedenastkę!

• 28. min.

KARNY DLA RB LIPSK !!! I zasłużona żółta kartka dla Xabi Alonso!

• 26. min.

Świetny strzał Forsberga! Piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.

• 23. min.

Ależ łatwo do sytuacji podbramkowych dochodzą piłkarze z Lipska. Przed chwilą mocnym uderzeniem popisał się Sabitzer, ale bramkarz Bayernu nie dał się zaskoczyć.

• 19. min.

W tym momencie o jedno trafienie wyprzedza Pierre-Emerick Aubameyanga w klasyfikacji najlepszych strzelców! Brawo Robert!

• 17. min.

ROOOOBERT LEWANDOOOOWSKI !!! 29 gol Polaka w tym sezonie Bundesligi!

• 16. min.

Rzut karny dla Bayernu! Kto będzie strzelał? Lewandowski? No, oczywiście, że Robert!

• 14. min.

Znakomita odpowiedź Bayernu. Teraz Robben zaczarował obrońcami z Lipska, strzelił mocno z ostrego kąta, ale bramkarz nie dał się pokonać.

• 12. min.

Słupek ratuje Bayern od straty drugiego gola!

• 10. min.

Bayern powoli wchodzi na wyższe obroty. Od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce na połowie gospodarzy.

• 6. min.

Fatalnie mylą się piłkarze Bayernu. Popełniają proste błędy, są zupełnie nie skoncentrowani.

• 3. min.

I kolejna groźna akcja drużyny z Lipska! Tym razem Yussuf Poulsen był bardzo blisko pokonania bramkarza Bayernu. Mistrzowie Niemiec wydają się zszokowani takim obrotem sytuacji.

• 2. min.

Ależ fantastyczna kontra gospodarzy! Marcel Sabitzer znakomicie zamknął akcję i strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

• 2. min.

GOOOOOOOL dla Lipska!!!

• Zaczynamy! Dajesz Robert!

• Lewandowski znów jest w pełnym "gazie". I robi wszystko, by po raz kolejny zdobyć koronę króla strzelców. W czwartek został na boisku nawet dłużej, niż inni. A wszystko po to, by odbyć dodatkowy trening strzelecki - pisze niemiecki "Bild".

Bundesliga. "Bomber Lewandowski". Niemcy zachwycają się dodatkowym treningiem Polaka w Bayernie

Robert Lewandowski znów jest w pełnym "gazie". I robi wszystko, by po raz kolejny zdobyć koronę króla strzelców. W czwartek został na boisku nawet dłużej, niż inni. A wszystko po to, by odbyć dodatkowy trening strzelecki - pisze niemiecki "Bild".

• Bayern już dwa tygodnie temu zapewnił sobie tytuł mistrza Niemiec, ale Lewandowski korony króla strzelców nie odpuszcza. - W piłce zawsze trzeba mieć chęć wygrywania. Dlatego do samego końca utrzymujemy koncentrację! - napisał Polak na Facebooku przed sobotnim meczem z RB Lipsk.

• W Niemczech walka o koronę króla strzelców jeszcze trwa. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Robert Lewandowski i Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dordmund mają po 28 goli. Ściga ich napastnik FC Koeln - Anthony Modeste, który w poprzedniej kolejce strzelił dwa kolejne gole i do prowadzącego duetu traci trzy bramki.

RB Leipzig
Bramki: Sabitzer (2.), Werner (29., karny, 65.), Poulsen (47.) Skład: Gulacsi, Bernardo, Upamecano, Compper, Ilsanker, Demme, Keita, Sabitzer (Schmitz 69.), Forsberg, Werner (Khedira 80.), Poulsen (Selke 76.).
Bramka: Lewandowski (17., karny, 84.), Thiago (60.), Alaba (90.), Robben (90+5.) Skład: Starke, Lahm, Boateng, Alaba, Bernat, Alonso (Vidal 61.), Kimmich (Muller 68.), Robben, Thiago, Ribery (Costa 44.), Lewandowski.