Lewandowski z dwoma golami i asystą! Podawał mu Robben, on podawał Robbenowi. Bayern wygrał z Augsburgiem [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 29 października 2016
  • KONIEC

Ten mecz rozstrzygnął się w ciągu dwóch minut w pierwszej połowie, kiedy Bayern zdobył dwie bramki. Potem już nawet przez chwilę nie było nerwów, bo gol dla Augsburga przyszedł przy stanie 3:1. I widać było, że błędy i niedokładności biorą się po prostu z chwilowego braku koncentracji kontrolujących mecz faworytów.

Robert Lewandowski przerwał passę pięciu ligowych meczów bez trafienia i zdobył aż dwie bramki. A do tego dorzucił asystę przy golu Robbena, który z kolei asystował przy obu trafieniach Polaka. I tą piękną opowieścią o dwóch fantastycznie dopasowanych piłkarzach zakończę. Dziękuję bardzo za udział w relacji i zapraszam na kolejne.

• 90. min. + 3

Jeszcze wrzutka w pole karne Augsburga, jeszcze Lewandowski uderza, ale Hitz pewnie łapie piłkę. Koniec meczu, Bayern wygrywa 3:1!

Jeszcze kontra Augsburga, dalekie podanie, po którym Koo mógłby wyjść sam na sam z Neuerem. Ale nie wyjdzie, bo sędzia uznał, że był spalony. Czy był - nie mam przekonania. Ale w sumie Koo nie powinno być już na boisku, więc może nie ma co krytykować?

• 90. min. + 2

Xabi Alonso mógł podawać w pole karne do Lewandowskiego, ale wybrał Vidala. Czy Lewandowski by strzelił, nie wiemy. Ale Vidal nie doszedł nawet do piłki. Obrońcy blokują.

Rzut rożny dla Augsburga, dośrodkowanie, ale obrońcy wybijają. Jeszcze przejęcie, jeszcze wrzutka, jeszcze jeden rożny dla Augsburga. Nic z tego nie wynika. Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Wrzutka z lewego skrzydła w pole karne Bayernu. Neuer wychodzi, potem się zatrzymuje, ale obrońca spokojnie wybija. Rzut rożny.

• 88. min.

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Augsburga, jeszcze jedno uderzenie Lewandowskiego, ale obrońcy blokują.

• 86. min.

Lewandowski mógł mieć drugą asystę, ale wolał trzecią bramkę. I zamiast do dobrze ustawionego Kimmicha podał do gorzej ustawionego, ale dającego szansę na podanie powrotne Thiago. Thiago próbuje oddać, ale obrońcy blokują.

• 85. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Można było dośrodkowywać w pole karne, ale zamiast tego po dwóch podaniach piłka trafiła do Neuera. Chyba piłkarze Bayernu chcieliby już nie grać dziś więcej w piłkę.

• 82. min.

Ostatnia zmiana w Augsburgu. Moravek wchodzi za Kacara.

• 81. min.

Ładna akcja Bayernu. Alaba podaje do Douglasa Costy, ten ogrywa obrońcę blisko narożnika pola karnego i podaje wzdłuż linii. Przeoczony przez obrońców Lahm uderza z 16 metrów, ale piłka leci obok słupka.

• 78. min.

Dośrodkowanie Douglasa Costy leci prosto na głowę obrońcy.

• 77. min.

Bayern wymyślił, że jeszcze strzeli. Douglas Costa podaje w pole karne do wbiegającego Alaby, ten próbuje zgrywać przed bramkę, ale obrońcy uprzedzają Lewandowskiego i wybijają na rzut rożny.

• 77. min.

Koo brzydko fauluje Alonso w środku pola. Chwila zawahania, bo Koreańczyk ma już żółtą kartkę. Sędzia się zlitował, choć chyba nie powinien.

• 76. min.

Ostatnia zmiana w Bayernie. Za Robbena wchodzi Kimmich.

• 75. min.

Wrzutka w pole karne Bayernu, Teigl biegnie za piłką, ale sędzia przerywa akcję, bo jego zdaniem zawodnik Augsburga faulował Alabę. Teigl uderza piłkę po gwizdku, za co dostaje żółtą kartkę.

• 72. min.

I kolejna fantastyczna okazja dla Bayernu. A właściwie, to dwie. Kolejny rzut rożny, Robben dośrodkowuje, Hummels gubi obrońcę na piątym metrze i uderza głową. Hitz odbija. Bayern zaraz przejmuje, kolejna wrzutka i znów na głowę Hummelsa, który tym razem strzela z ok. 10 metrów. Tuż obok słupka.

• 70. min.

Jeszcze raz naciera Augsburg, piłka leci na piąty metr w polu karnym Bayernu. Chwila zamieszania, ale w końcu obrońcy wybijają.

• 69. min.

Ale okazja! Dośrodkowanie Robbena prosto na głowę Hummelsa, który uderza tuż przy słupku. Bramkarz jednak fantastycznie odbija!

• 68. min.

Robben wpada w pole karne, mija jednego rywala, mija drugiego, zgranie przed bramkę. Faul? Karny? Nie, tylko rzut rożny. Lahm krzyczy na sędziego, ale sędzia nie daje się przekonać.

• 67. min.

Błąd Hummelsa, który źle wybija, błąd Lahma, który przejmuje, ale też źle wybija. Piłkarze Augsburga przejmują piłkę, zdanie przed pole karne, Hummels źle wybija po raz kolejny. Baier dopada do piłki, ogrywa wychodzącego z bramki Neuera, zgrywa przed pustą bramkę, do której piłkę pakuje Koo.

• GOOOOOOL

67. min.

1:3! Koo!

• 65. min.

Druga zmiana w Augsburgu. Georg Teigl wchodzi za Halila Altintopa.

• 62. min.

Druga zmiana w Bayernie. Za Boatenga wchodzi Badstuber.

• 61. min.

Robben znów ładnie podaje do Lewandowskiego, Polak wpada w pole karne, wychodzi sam na sam z Hitzem, ale naciskany przez obrońcę uderza prosto w bramkarza.

• 60. min.

Ładna kontra Augsburga. We trzech pędzą na dwóch obrońców, Ji ma piłkę na prawym skrzydle, w środku czeka na nią Altintop. Koreańczyk jednak wypuszcza sobie za daleko piłkę, która wychodzi za linię końcową.

• 58. min.

Rzut rożny dla Augsburga. Baier dośrodkowuje, piłkę przed polem karnym przejmuje Max i natychmiast uderza. Nie daje się zablokować. Dobrze. Ale też źle, bo strzela bardzo, bardzo niecelnie.

• 55. min.

Zmiana w drużynie Augsburga. Jonathan Schmid schodzi, w jego miejsce Philipp Max.

• 51. min.

Okazja dla Augsburga. Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, Ji dopada do piłki, ale z 10 metrów uderza nad poprzeczką.

• 49. min.

Błąd zawodnika Augsburga, Robben przejmuje piłkę i natychmiast posyła prostopadłe podanie w pole karne. Polak pędzi za piłką, obrońca próbuje mu ją wybić, ale tylko myli w ten sposób wychodzącego z bramki Hitza. Lewandowski strzela do pustej bramki.

• GOOOOOOL

49. min.

0:3! Lewandowski! Z podania Robbena!

Gramy.

• PRZERWA

Dwaj (a potem trzej i znowu trzej, ale inni) przyjaciele z boiska. I ze stolika.

• PRZERWA

Przez 20 minut mecz wyglądał tak, że Bayern nacierał, a Augsburg był. I czasami też nacierał, nawet groźnie. Po 22. minucie mecz wyglądał tak, że Bayern nacierał, a Augsburg był. I czasami też nacierał, nawet groźnie. Tylko przez te dwie minuty Robben podał do Lewandowskiego, potem Lewandowski do Robbena i zrobiło się 2:0. Druga połowa zapowiada się identycznie.

• 45. min. + 1

Koo przyjmuje piłkę na linii pola karnego, uderza tuż przy słupku. Obrońcy próbują blokować, ale nie dają rady, na ich szczęście Neuer rzuca się daje. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę.

• 43. min.

Rzut rożny dla Bayernu, obrońcy wybijają, Alaba uderza z jakichś 100 metrów dystansu, ale obrońcy blokują. Kolejny rzut rożny, tym razem po wybiciu z dystansu uderza Xabi Alonso. Tym razem obrońcy nie blokują, bo nie muszą - strzał jest bardzo niecelny.

• 42. min.

Dla Bayernu byłoby lepiej, gdyby ta połowa się skończyła, bo mistrzowie Niemiec zaczynają się wygłupiać. Neuer musi ratować sytuację neuerując, ale piłka zaraz wraca w pole karne i Neuer znów musi ratować. Tym razem po prostu łapie.

• 41. min.

Kontra Augsburga, ale wracający Alaba przerywa ją zanim zdążyło się zrobić groźnie.

• 40. min.

Kolejne podanie w pole karne Augsburga. Douglas Costa miękko wrzuca, Lewandowski goni za piłką, ale zostaje zatrzymany siłą i godnością osobistą. Polak pada, sędzia patrzy, ale nie gwiżdże. Powtórka nie rozstrzyga, czy słusznie.

• 37. min.

A może to są tylko głupie stereotypy? Robben świetnie dośrodkowuje z prawego skrzydła na piąty metr, Lewandowski roztrąca obrońców i uderza głową, ale tuż obok bramki.

• 35. min.

Robben dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale nikt nie sięga piłki. Wznowienie, próba kontry, ale Ja-Cheol Koo traci piłkę. Próbuje ją odzyskać, ale fauluje i to mocno. Żółta kartka.

• 34. min.

Rzut wolny dla Bayernu niedaleko narożnika pola karnego. Alaba długo namawia się z Alonso, w końcu Hiszpan dośrodkowuje prosto na głowy obrońców, którzy wybijają na rzut rożny.

• 32. min.

A tak Lewandowski podawał Robbenowi.

• 30. min.

Zmiana w Bayernie. Za kontuzjowanego Javiego Martineza wchodzi Mats Hummels.

• 29. min.

Alaba dośrodkowuje spod linii końcowej. Obrońcy wybijają, ale piłkę przejmuje Robben. Oddaje Lahmowi, który dośrodkowuje raz jeszcze. Vidal zgrywa piłkę, Lewandowski jeszcze walczy, ale obrońcy wybijają.

• 27. min.

Z teki niezaskoczonego redakcyjnego statystyka. Posiadanie piłki 71-29 proc. dla Bayernu.

• 23. min.

Kolejna szansa dla Bayernu. Podanie do niepilnowanego na linii pola karnego Vidala, ten natychmiast uderza. Piłka leci tuż obok bliższego słupka.

• 21. min.

Robben podaje z lewego skrzydła w pole karne, Lewandowski przyjmuje piłkę i zbiega w bok, jego pierwsze podanie przed bramkę zostaje zablokowane, ale piłka wraca do Polaka. Lewandowski podaje na piąty metr do świetnie ustawionego Robbena, który z bliska pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOL

21. min.

0:2! Robben! A podawał Lewandowski!

• 20. min.

Bayern przejmuje piłkę na własnej połowie, dalekie podanie na lewe skrzydło do Robbena. Holender świetnie podaje między obrońcami, Lewandowski przyjmuje, wychodzi sam na sam z bramkarzem i sprytnym strzałem nie daje mu szans. Akcja wyglądała na umówioną wcześniej w autobusie.

• GOOOOOOL

20. min.

0:1! LEWANDOWSKI!

• 19. min.

Robben wbiega w pole karne, zbiega do linii końcowej, ale dośrodkowanie zostaje zablokowane. Dośrodkowanie z rożnego, ale obrońcy wybijają. Przejęcie, ale Lahm zaraz traci. Kontrę kończy próba wymuszenia faulu.

• 16. min.

Rzut rożny dla Bayernu. Piłka leci prosto w ręce bramkarza, który natychmiast zaczyna kontratak dalekim wyrzutem. Rajd prawym skrzydłem, jednak grzęźnie w okolicach pola karnego Bayernu. W końcu Baier fauluje Boatenga i kończy akcję.

• 15. min.

Piękne podanie Vidala w pole karne do wbiegającego Alaby. Ten zgrywa na bliższy słupek do wbiegającego Lewandowskiego, ale obrońca jest czujny jak Tommy Lee Jones w "Ściganym" i wybija na rzut rożny.

• 13. min.

Robben wpada w pole karne, naciera na niego dwóch obrońców, więc się wycofuje. Ale tylko na chwilę, zaraz wraca i naciera po raz kolejny. Jego podanie na siódmy metr przejmują jednak gracze Augsburga, których w polu karnych było siła, a piłkarza Bayernu żadnego.

• 11. min.

Znów atak Bayernu. Śliczne podanie Thiago nad głowami obrońców, ale udaje się ją wybić. Jeszcze rozegranie przed polem karnym, w końcu piłka trafia do Alonso, który jednak strzela tak, jakby chciał złożyć CV w ekstraklasie. A może i I lidze.

• 9. min.

Dobra okazja dla Bayernu. Fantastyczne podanie Costy z narożnika pola karnego między obrońców, Lewandowski dopada do piłki, ale źle przyjmuje. Piłka mu odskakuje, Hitz wychodzi z bramki i łapie. Lewandowski jeszcze goniąc za piłką wpada nogami w bramkarza.

• 5. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale obrońcy Bayernu wybijają.

• 4. min.

Zaczęło się od ataków Bayernu, ale pierwszy groźny atak przeprowadził Augsburg. Verhaegh uderza z linii pola karnego, ale Neuer odbija na rzut rożny.

• 1. min.

Gramy.

• Jednym z partnerów Lewandowskiego w ataku Bayernu jest dziś Arjen Robben. Być może zobaczymy, jak działała na nich siedzenie przy jednym stoliku w klubowym autobusie i trenowanie podań na (oczywisty żart o Robbenie) podawaniu wody czy soli. Ha ha!

Bundesliga. Robert Lewandowski obok Arjena Robbena w autokarze Bayernu

Niemiecka gazeta "TZ" opublikowała grafikę z układem miejsc piłkarzy Bayernu Monachium w klubowym autokarze. Wśród najbliższego towarzystwa Roberta Lewandowskiego znajduje się m.in. Arjen Robben.

• Robert Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie Bayernu na mecz z 12. w tabeli Bundesligi Augsburgiem. Czy Polakowi uda się dziś zdobyć bramkę po pięciu kolejnych meczach bez gola w lidze niemieckiej?