Bayern tylko zremisował i wciąż nie jest mistrzem. To jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

1 : 1
Terminarz

• sobota, 30 kwietnia 2016
  • KONIEC MECZU

90. min. + 4

Bayern nie może jeszcze świętować mistrzostwa! Zremisował u siebie z Borussią Moenchengladbach, a Borussia Dortmund pokonała Wolfsburg 5:1. W rezultacie Bayern ma pięć punktów przewagi nad Borussią na dwie kolejki przed końcem sezonu. Czy mistrzostwo przypieczętuje w kolejnym meczu? W 33. kolejce7 maja zagra na wyjeździe z Ingolstadt.

• 90. min. + 4

Przy ostatnim rzucie wolnym pod bramkę Borussii pobiegł nawet Neuer, ale nie oddał strzału. Koniec meczu!

• 90. min. + 1

Jonas Hofmann wszedł za Raffaela

• 86. min.

Bayern atakuje, ale niewiele z tego wynika.

• 80. min.

Douglas Costa już mógł strzelić gola, ale jego strzał obronił Sommer.

• 77. min.

Nico Elvedi obejrzał żółtą kartkę.

• 77. min.

Douglas Costa wszedł za Tasciego.

• 75. min.

Juan Bernat uderzał, ale strzał zablokował jeden z obrońców.

• 72. min.

Jeżeli tak zakończy się ten mecz, to przy wygranej Borussii z Wolfsburgiem (prowadzi 5:0), Bayern nie zdobędzie dziś mistrzostwa. Na dwie kolejki przed końcem sezonu klub z Monachium będzie miał pięć punktów przewagi nad rywalami z Dortmundu.

• 72. min.

Jak padł gol? Lars Stindl świetnie zgrał w pole karne do Andre Hahna, a ten pewnym strzałem dał gościom wyrównanie. Nie popisał się w obronie Benatia.

• GOOOOOOL

72. min.

GOOOOL! 1:1!

• 71. min.

Kibice Bayernu mogą być zadowoleni z rezultatu, ale nie z gry. W drugiej połowie gospodarze nie oddali jeszcze strzału.

• 67. min.

David Alaba wszedł w miejsce Boatenga.

• 66. min.

Alcantara wykonał rzut rożny, ale gracze Borussii wybili piłkę.

• 62. min.

Jest też pierwsza zmiana w Bayernie. Thiago Alcantara wszedł w miejsce Mario Gotzego.

• 61. min.

Ibrahima Traore -zastąpił Patrick Herrmann.

• 57. min.

Lars Stindl zmienił Thorgana Hazarda.

• 56. min.

Granit Xhaka przeprowadził solową akcję, ale uderzył tuż obok bramki.

• 53. min.

Kolejne niedokładne zagranie Boatenga. W drugiej połowie nie obejrzeliśmy żadnej sytuacji podbramkowej.

• 49. min.

Kontuzjowany Traore leży poza boiskiem.

Zaczęła się druga połowa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Bayern prowadzi 1:0 po golu Thomasa Muellera. Jeżeli takim wynikiem zakończy się ten mecz, to klub z Monachium zapewni sobie obronę tytuł mistrza Niemiec.

• 41. min.

Dośrodkowanie Comana, Wendt uprzedza Muellera, ale omal nie pakuje piłki do własnej bramki. Goście mają mnóstwo szczęścia.

• 38. min.

Hahn chciał przelobować Neuera, ale posłał piłkę kilkadziesiąt metrów nad bramką.

• 36. min.

Kontra Bayernu, gospodarze wychodzili czterema zawodnikami na trzech rywali, ale Goetze się pogubił i stracił piłkę.

• 31. min.

Mueller znów próbował, uderzył z 25 metrów, ale za słabo, by bramkarz Gladbach miał problemy.

• 21. min.

Swoją szóstą bramkę w sezonie zdobył Artur Sobiech. Polak trafił dla Hannoveru na 1:1 w meczu z Schalke.

• 20. min.

Mueller dostał świetne, prostopadłe podanie od Comana, ale zamiast odegrać wybiegającemu na czystą pozycję koledze wdał się w drybling i stracił piłkę.

• 18. min.

Tasci dostaje żółtą kartkę za wślizg w nogi rywala.

• 13. min.

Posiadanie piłki 50 - 50 proc., strzały 2:1. Goście grają naprawdę nieźle.

• 12. min.

Bardzo ładna akcja gości, ale szybką wymianę podań kończy interwencja obrony Bayernu i Gladbach ma tylko rzut rożny.

• 9. min.

W Dortmundzie już 2:0 po golu Ramosa.

• 6. min.

W Dortmundzie też mamy już gola - po trafieniu Kagawy Borussia prowadzi z Wolfsburgiem. Ale przy wygranej Bayernu Borussia straci szanse na mistrzostwo.

• 6. min.

1:0 - dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłkę do bramki kieruje Mueller. Dziwny gol - piłka uderzona przez Muellera głową ledwo dotoczyła się do bramki, po drodze prawie musnął ją Tasci, jego ruch zmylił bramkarza.

• 5. min.

Spokojne tempo, na razie bramkarze bezrobotni.

• 1. min.

Zaczęli goście.

• Jeśli Bayern wygra, zapewni sobie czwarte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Tytuł może zapewnić sobie już teraz również w przypadku własnego niepowodzenia i braku zwycięstwa Borussii Dortmund w równolegle rozgrywanym przez nią meczu z Wolfsburgiem. W tabeli Bayern wyprzedza Borussię o siedem punktów, a do zakończenia sezonu zostały już tylko trzy kolejki.

• Mimo roszad w składzie Bayern jest zdecydowanym faworytem. Bukmacher Fortuna wystawia kurs 1,5 na jego zwycięstwo przy kursach 4,65 na remis i 5,8 na wygraną gości.

• Robert Lewandowski nie znalazł się w składzie Bayernu na mecz z Borussią Moenchengladbach w 32. kolejce. Obok Polaka na ławce rezerwowych lidera Bundesligi zasiądą m.in. Lahm, Thiago, Vidal i Douglas Costa. Trener Josep Guardiola postanowił dać odpocząć kilku kluczowym zawodnikom przed wtorkowym rewanżem z Atletico Madryt w półfinale Ligi Mistrzów.

1
Bramki: Mueller (6.) Kartki: Tasci, Rode - żółta Skład: Neuer - Benatia, Boateng (68. Alaba), Tasci (77. Costa) - Rafinha, Rode, Kimmich, Bernat - Coman, Mueller, Goetze (62. Thiago)
Bramki: (72. Hahn) Kartki: Elvedi - żółta Skład: Sommer - Elvedi, Christensen, Nordtveit - Traore (61. Herrmann), Dahoud, Xhaka, Wendt - Hazard (57. Stindl), Hahn, Raffael (90. Hofmann)