Sensacja w Monachium. Mainz wygrało z Bayernem. Lewandowski odcięty od podań [ZAPIS RELACJI]

• środa, 02 marca 2016
  • Mainz zagrało dziś tak, jak powinno grać się na stadionie Bayernu. Bardzo szczelnie w obronie i spokojnie w wyprowadzeniu. Goście stworzyli sobie może trzy dobre sytuacje po kontrach, z czego dwie wykorzystali. Decydujący cios w 86. minucie wyprowadził Cordoba.

Lewandowski nie zagrał dobrego spotkania. Nie potrafił poradzić sobie z podwojonym kryciem obrońców, nie dostawał też dokładnych podań od swoich kolegów.

Bayern ma już tylko pięć punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu! Mainz znowu wygrywa!

• 90. min. + 2

Świetne dośrodkowanie w samej końcówce meczu. Lewy wreszcie miał okazję do strzału, ale odchylił się, a piłka poleciała obok bramki

Tylko dwie minuty pozostały Bayernowi do wyrównania, ale nie zapowiada się na to

• 86. min.

Bayern wciąż odbija się od Mainz. Seria dośrodkowań: Costa, Robben, Ribery... żadne podanie nie znalazło się na głowie "Lewego"

• 85. min.

Baumgartlinger z łatwością minął Vidala i idealnie wystawił piłkę na 16. metr do Cordoby. A ten... spokojnie, zewnątrzną częścią stopy pokonał Neuera!

• 85. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MAINZ! SENSACJA

• 85. min.

Centra Robbena... skakało do niej kilku graczy, nikt nie trafił

• 83. min.

Ojj, teraz będzie groźnie pod bramką Mainz. Rafinha ładnie przerzucił sobie piłkę nad Bussmannem, ale ten postanowił wykosić piłkarza Bayernu. Rzut wolny z boku pola karnego

• 79. min.

Robben był w okolciach pola bramkowego, ale zamiast szukać strzału, podaniem z prawej nogi szukał gdzieś jeszcze Lewandowskiego. Akcja przepadła gdzieś w gąszczu nóg obrońców Mainz

• 75. min.

Teraz z kolei fragment trochę spokojniejszy. Bayern momentami bez pomysłu, nieco wolniej niż przed chwilą. Zaczynamy wierzyć, że Mainz dociągnie ten wynik

• 71. min.

Bayern przystępuje do ostatecznego ataku. Znowu lewą stroną Ribery, tyle, że tym razem wywalczył rzut rożny

• 70. min.

Teraz Ribery wpadł w pole karne i zewnętrzną częścią stopy zagrywał do Robbena lub Lewandowskiego. Piłka w rękach bramkarza

• 68. min.

Lewandowski walczy z rywalami w polu karnym, przepycha się, skacze, ale ciągle dostaje niedokładne zagrania

• 67. min.

Rafinha dośrodkował z prawej strony boiska... kilkanaście centymetrów za wysoko, by "Lewy" mógł ją zgarnąć i skierować do siatki

• 65. min.

Znowu strzelał Robben, tym razem bardzo, bardzo niecelnie

• 62. min.

Goooool! Jest wyrównanie. I kto? Robben! Bayern nie potrafił stworzyć akcji po ataku pozycyjnym, więc strzelił z dystansu. Ładne uderzenie z 25 metrów w kierunku dalszego słupka

• 60. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Miękka centra, piłka w polu karnym znalazła Benatię, ale ten uderzył głową daleko od bramki

• 58. min.

Mecz wciąż wygląda tak samo. Bayern przerzuca z jednej na drugą, czasami przyspiesza, ale w gruncie rzeczy ciągle odbija się od muru stworzonego przez Mainz

• 53. min.

Muller zmienił Comana. Guradiola daje sygnał: cała naprzód!

• 53. min.

Vidal strzelał z 25 metrów. Broni bramkarz Mainz

• 50. min.

Ależ była sytuacja! Oczywiście po kontrze. Mainz szybko przeszło do ataku, w dobrej sytuacji na 16. metrze znalazł się Clemens, ale zbyt mocno się odchylił i przestrzelił

• 48. min.

Bayern zgodnie z przewidywaniami bardzo wysoko na połowie Mainz. Grają po obwodzie, ale nic z tego nie wynika. Czekają na lukę

Zmiana za to w Mainz. Latza zmienia Bungerta

Obie ekipy na boisku. W trakcie intensywnej rozgrzewki Muller. Na razie jednak jeszcze nie wchodzi

• PILNE

PRZERWA

Przerwa. Bayern przeważał, miał większe posiadanie piłki, ale to drużyna z Mainz wyprowadziła jedną skuteczną kontrę. Dobre podanie Donatiego wykorzystał Sampeiro i do przerwy mamy niespodziankę

• 44. min.

Wygląda na to, że Bayern przed przerwą nic nie wymyśli

• 41. min.

Lewandowski przejął piłkę przed pole karnym, zamarkował strzał i odegrał do Robbena. Holedner uderzył w swoim stylu, ale minimalnie niecelnie

• 37. min.

Dwójkowa akcja Lewandowskiego i Robbena, ale ostatnie podanie Holendra do Polaka niecelne

• 31. min.

Drużyna Guardioli w ataku pozycyjnym, ale - z zachowaniem propocji - przypomina dziś Legię... Nie potrafi się przebić

• 31. min.

Bayern atakuje skrzydłami. Robben minął jednego rywala i szukał w polu karnym Lewandowskiego. Polak nabiegał na piłke, atakował ją z wyskoku, ale nie sięgnął podania

• 27. min.

Goooooooooool dla Mainz! Donati popędził z kontrą i idealnie, płasko dośrodkował w kierunku Sampeiro, który z 8. metra pokonał Neuera

• 23. min.

Bez bramek w Monachium. Bayern trochę lepszy, ale Mainz wydaje się na razie być nieźle poukładaną ekipą w obronie

• 19. min.

Robben wpadł w pole karne, ale uprzedził go Karius. Dobry mecz bramkarza Mainz

• 17. min.

Fatalnie rozegrany rzut rożny przez Bayern. Zawodnicy Guardioli rozegrali go krótko, ale po chwili sami wybili piłkę na aut

• 15. min.

Bayern coraz bliżej trafienia. Znowu podającym Ribery, tym razem do Bernata, którego uderzenie kolejny raz świetnie broni Karius

• 13. min.

Cudowne uderzenie Vidala! Ale najpierw to Ribbery popędził lewą stroną i dośrodkował do Chilijczyka. Ten nabiegał na 16. metrze i z woleja strzelił po rogu bramki Mainz. Świetnie broni bramkarz!

• 9. min.

Kontra Bayernu. Lewandowski był przed polem karnym, wypatrzył Robbena, ale dobrze zorientowali się obrońcy Mainz

• 5. min.

Bayern spokojnie rozpoczął to spotkanie. Na razie bez sytuacji bramkowej po obu stronach

• 3. min.

Ribery mocno pociagął prawym skrzydłem, ale jego płaskie dośrodkowanie wybił środkowy obrońca Mainz

• PILNE

1. min.

Gramy! Rozpoczął Bayern

• Piłkarze już w tunelu

• Lider Bundesligi Bayern na swoim boisku podejmuje Mainz. Goście w ostatnim meczu pokonali Leverkusen (3:1) i na tę chwilę zajmują 5. miejsce w tabeli ligi niemieckiej.

• Składy:

Bayern: Neuer - Rafinha, Benatia, Alaba, Bernat - Coman, Robben, Vidal, Alcantara, Ribery - Lewandowski

Mainz: Karius - Balogun, Bungert, Hack - Donati, Baumgartlinger, Frei, Bussmann - Clemens, Malli, Samperio