Bayern Monachium zwycięzcą Telekom Cup. Ograł Wolfsburg 3:0 [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 27 lipca 2014
  • KONIEC MECZU

60. min.

Bayern zwycięzcą tegorocznego Telekom Cup. W finale pokonał Wolfsburg 3:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, a jedno trafienie dołożył Rode. W barwach Wolfsburga w wyjściowym składzie wyszedł Mateusz Klich.

• 59. min.

Ależ sytuację zmarnował Hunt! Bramkarza nie było w bramce, a zawodnik Wolfsburga miał piłkę przy nodze w polu karnym. Uderzył lewą nogą w stronę dalszego słupka ale fatalnie przestrzelił.

• 56. min.

Ribery opuszcza boisko, a wchodzi Oikonomou.

• 55. min.

Scholl wchodzi na boisko w miejsce Lewandowskiego.

• 53. min.

Długie podanie do Lewandowskiego, ten przyjął piłkę, ale agresywnie zaatakowało go dwóch obrońców i po chwili Polak stracił piłkę.

• 50. min.

Chwila spokojniejszej gry. Monachijczycy wyraźnie zwolnili, a ich rywale nie mają pomysłu na zdobycie bramki.

Strzał na bramkę Bayernu zza pola karnego, ale wprost w ręce bramkarza.

• 44. min.

Klich opuszcza murawę wchodzi Seguin.

• 42. min.

Chwila przerwy bo na boisku pojawili się kibice. Jeden z nich wyciągnął telefon i podbiegł do Martineza. Zrobił sobie z nim "selfie" i potem spokojnie dał się wyprowadzić ochronie.

• 39. min.

Ribery doszedł do długiego podania z linii obrony ale miał przed sobą dwóch obrońców. Padł przed polem karnym i domagał się rzutu wolnego dla swojego zespołu, ale arbiter tego spotkania uznał, że przewinienia nie było.

• 37. min.

Contento wchodzi na boisko, a opuszcza je Bernat.

• 35. min.

Dośrodkowanie w pole karne Bayernu, Starke wychodzi do piłki, ale źle to obliczył i z ledwością ją dotknął. Nie wykorzystali jednak jego błędu zawodnicy Wolfsburga.

• 33. min.

Rafinha wchodzi na boisko, a opuszcza je Badstuber.

• 32. min.

Szybka akcja Bayernu, Lewandowski odgrywał "piętką", ale Ribery nie przejął futbolówki.

• 31. min.

Początek drugiej połowy spotkania!

• 30. min.

Przerwa. Bayern Monachium prowadzi z Wolfsburgiem 3:0 po dwóch bramkach Lewandowskiego i jednym trafieniu Rode.

• 28. min.

Bayern rusza z kolejnym atakiem, ale dobrze zachowują się obrońcy i przejmują piłkę zanim ta została zagrana w ich pole karne.

• 24. min.

Wolfsburg próbuje odpowiedzieć, ale pod polem karnym Bayernu dotychczas dobrze radzą sobie obrońcy i nie dopuszczają żadnego zagrożenia pod swoją bramkę.

• 21. min.

Polak dostał podanie przed pole karne, przyjął piłkę i spokojnie uderzył w stronę dalszego słupka. Piłka wpadła do bramki przy samym słupku.

• GOOOOOOL

20. min.

GOOOOOL! 3:0! Lewandowski!

• 18. min.

Prostopadłe podanie w pole karne Bayernu, ale ratuje sytuację Badstuber, który wybił piłkę spod nóg napastnikowi Wolfsburga.

• 16. min.

Monachijczycy szybko rozegrali piłkę na jeden kontakt. Pizarro podał do Rode, a ten pewnie posłał piłkę do bramki obok interweniującego bramkarza.

• GOOOOOOL

15. min.

GOOOOL! Bayern prowadzi 2:0!

• 13. min.

Monachijczycy swobodnie rozgrywają piłkę, a zawodnicy Wolfsburga cofnęli się całym zespołem na własną połowę boiska i skupili na rozbijaniu akcji.

• 10. min.

Kolejna akcja Bayernu. Tym razem zawodnicy Guardioli próbowali środkiem boiska, ale rywale dobrze podwoili krycie i przerwali akcję.

• 7. min.

Ribery tym razem przedzierał się lewą stroną boiska, ale powstrzymali go obrońcy.

• 5. min.

Ribery dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Lewandowski. Polak strzałem głową wpakował piłke do siatki. Co za początek!

• GOOOOOOL

4. min.

GOOOOOL! Lewandowski!

• 3. min.

Bayern przy piłce, ale rywale agresywnie i wysoko atakują ich pressingiem nie pozwalając na swobodne rozgrywanie akcji. Obrońcy próbowali dwukrotnie zagrywać długa piłkę na prawą flankę, ale robili to bardzo niedokładnie.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę. W takich składach rozpoczną mecz:

Bayern: Starke - Rode, Javi Martinez, Badstuber, Juan Bernat - Hojbjerg, Alaba - Gaudino, Pizarro, Ribery - Lewandowski.

Wolfsburg: Grun - S. Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez - Medojevic, Klich - Perisic, Arnold, Vieirinha - Scheidhauer.

• Niesamowita bramka Lewandowskiego w sparingu. Hamann: to najlepszy napastnik na Ziemi

Robert Lewandowski świetnie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w Bayernie Monachium. W pierwszym sparingu swojego nowego klubu zdobył bramkę na wagę remisu. Natomiast w spotkaniu z Borussią Monchengladbach na listę strzelców wpisał się w 30. minucie spotkania.

• Telekom Cup. Bayern w finale po karnych, przepiękny gol Lewandowskiego

Bayern Monachium awansował do finału towarzyskiego turnieju Telekom Cup po konkursie rzutów karnych. W meczu było 2:2, a pierwszego - przepięknego - gola w spotkaniu z Borussią Monchengladbach strzelił Robert Lewandowski