Bundesliga. 50. mecz Bayernu bez porażki! [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 15 marca 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 2

Bayern Monachium wygrywa z Bayerem Leverkusen 2:1. Dla Bayernu jest to 50. kolejny mecz bez porażki, ostatni raz przegrali 28 października 2012 roku. Od tego czasu wywalczyli przynajmniej jeden punkt w każdym z 49 rozegranych spotkań. Co więcej, Bawarczycy wygrali 16 ostatnich starć ligowych.

• 90. min. + 1

OPIS BRAMKI: Sam dośrodkował w pole karne, a Stefan Kiessling wygrał pojedynek powietrzny z Rafinhą i głową umieścił piłkę w bramce.

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOOOOL! Kiessling!

• 88. min.

Zakotłowało się pod bramką Leverkusen. Leno zdołał jednak uchronić swój zespół przed utratą kolejnej bramki.

• 85. min.

Teraz żółtą kartką ukarany Bender.

• 85. min.

Kolejna zmiana w składzie gospodarzy. Toni Kroos schodzi z boiska, a zastepuje go Thiago Alcantara.

• 82. min.

Spahić ukarany żółtą kartką.

• 82. min.

Shaqiri z rzutu wolnego w mur.

• 80. min.

Zmiana. Emre Can schodzi z boiska, a Eren Derdiyok wbiega na murawę.

• 79. min.

Rafinha faulował Cana i otrzymał za to zagranie żółtą kartkę.

• 75. min.

Boisko opuszcza strzelec pierwszej bramki Mario Mandżukić, a w jego miejsce na murawie melduje się Shaqiri.

• 72. min.

Z dystansu ponownie strzelał Kroos, ale Leno zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

• 69. min.

Sebastian Boenisch posłał dalekie podanie do Kiesslinga, ale arbiter odgwizdał pozycje spaloną zawodnika Leverkusen.

• 66. min.

Arjen Robben schodzi z boiska, a jego miejsce zajął Franck Ribery.

• 59. min.

Piłka w rękach Leno po dośrodkowaniu Robbena.

• 56. min.

Gonzalo Castro ukarany żółtą kartką.

• 52. min.

OPIS BRAMKI: Piękne uderzenie Niemca z rzutu wolnego! Schweinsteiger długo ustawiał sobie piłkę na 20. metrze, ale to się opłaciło. Potem przymierzył idealnie i umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Leno.

• GOOOOOOL

51. min.

GOOOOOOL! Schweinsteiger!

Początek drugiej połowy spotkania.

• 45. min. + 1

PRZERWA. bayern Monachium prowadzi do przerwy z Bayerem Leverkusen 1:0. Gola do szatni w 44. minucie zdobył Mandzukić. "Aptekarze" też mieli swoje okazje w tym spotkaniu, najlepszą zmarnował son, który nie potrafił celnie uderzyć z pięciu metrów.

• 44. min.

OPIS BRAMKI: Bayern zdobywa gola do szatni. Mandzukić wyskoczył w polu karnym wyżej do piłki niż Wollscheid i uderzenim głową wykorzystał dokładne dośrodkowanie Schweinsteigera. Leno był bez szans.

• GOOOOOOL

43. min.

GOOOOOL! Mandżukić!

• 42. min.

Groźny kontratak "Aptekarzy". Gonzalo Castro został jednak skutecznie zablokowany w polu karnym przez obrońców Bayernu.

• 39. min.

Kolejny strzał z dystansu w wykonaniu piłkarza Bayernu. Znów niecelny, tym razem uderzał Mueller.

• 36. min.

Posiadanie piłki: 72% do 28% na korzyść Bayernu Monachium.

• 34. min.

Dośrodkowanie Kroosa z rzutu wolnego łapie Leno.

• 30. min.

Simon Rolfes uderzył potężnie z 30 metrów w okienko bramki, ale Manuel Neuer zdołał końcami palców wybić piłkę nad poprzeczką.

• 28. min.

Contento został ukarany żółta kartką za ostry faul na Hilbercie.

• 25. min.

Wydawało się, że to będzie kolejna groźna kontra Leverkusen po odbiorze piłki w środku pola, ale Son dał sobie odebrac piłkę w dziecinny sposób.

• 22. min.

Nieudana indywidualna akcja Robbena.

• 17. min.

Walka w środku pola. Dobrze ustawiony zespół Leverkusen nie pozwala rozwinąć skrzydeł zawodnikom Guardioli.

• 11. min.

Ależ akcja Leverkusen! Son wymienił piłkę z Kiessling i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Niestety z pięciu metrów nie potrafił wcelować w bramkę i fatalnie chybił. Zmarnowana okazja.

• 8. min.

Ponownie Robben w akcji. Holender zszedł z piłką w pole karne i uderzył lewą noga ale broni Leno.

• 7. min.

Robben dośrodkowywał z rzutu rożnego prosto w ręce Leno.

• 6. min.

Teraz lewą nogą z dystansu uderzał Schweinsteiger, ale piłka poszybowała nad bramką.

• 5. min.

Kontratak Leverkusen, ale Son zaplątał się z piłką o własne nogi.

• 3. min.

Po rzucie rożnym piłka wycofana przed pole karne do Kroosa, zawodnik Bayernu nie zwlekał długo i spróbował strzału z dystansu. Piłka trafiła tylko w nogi obrońców.