Bundesliga. Borussia Dortmund przegrała z Borussią Moenchengladbach [ZAPIS RELACJI]

1 : 2
Terminarz

• sobota, 15 marca 2014

Koniec spotkania. Borussia Dortmund przegrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:2.

Sędzia doliczył cztery minuty.

• 88. min.

Ducksch trafia do siatki, ale sędzia uznał, że Lewandowski faulował wcześniej bramkarza. I miał rację.

• 84. min.

Dortmund naciska, kotłuje się w polu karnym Moenchengladbach, ale goście bronią się całym zespołem, na razie bardzo skutecznie.

• 82. min.

Aubameyang schodzi, Schieber wchodzi.

• GOOOOOOL

77. min.

Gol dla Borussii Dortmund! Rzut rożny, piłkę głową wybija jeden z obrońców Borussii M., futbolówka trafia do Jojicia, który strzela z półwoleja. Bramkarz gości był zasłonięty i nie zdążył zareagować.

• 77. min.

Kolejny rzut rożny dla Borussii D.

• 74. min.

Groźna akcja Borussii, Lewandowski mocował się z piłką i kilkoma obrońcami w polu karnym, piłka odskoczyła mu i uderzał Ducksch. Strzelał z kilku metrów, piłkę ręką zatrzymał Daems, ale padł na murawę trzymając się za twarz. Sędzia uwierzył, nie ma karnego.

• 69. min.

Nordtveit w dwie minuty zobaczył dwie żółte kartki, a więc i jedną czerwoną. Borussia M. ostatnie 20 minut będzie grała w osłabieniu.

• 67. min.

Piszczka zastąpił Ducksch.

• 64. min.

Lewandowski strzelił technicznie z kilkunastu metrów, piłka leciała w okienko bramki Borussii M., ale fantastycznie interweniował Ter Stegen.

• 64. min.

Bardzo słabe wykonanie rzutu wolnego przez Aubameyanga. Prosto w mur.

• 64. min.

Zmiana w Borussii D.: Jojić za Kehla.

• 63. min.

Lewandowski powalony przez Stranzla na 20. metrze. Wolny dla Borussii D.

• 60. min.

Brzydki faul Lewandowskiego i żółta kartka dla Polaka.

• 59. min.

Groźny strzał z woleja Herrmann, piłka przeleciała dwa metry nad bramką Borussii. D.

• 57. min.

Grosskreutz próbuje głową, ale piłka przelatuje kilka metrów nad bramką Ter Stegena.

• 54. min.

Moenchengladbach gra bardzo dobrze pressingiem, goście szybko wyskakują do piłkarzy Borussii D. i nie pozwalają im na rozgrywanie akcji.

• 50. min.

Pierwsze pięć minut drugiej połowy nic nie zmieniło. Gospodarze próbują atakować, goście bronią się i czekają na kontry.

• 47. min.

Lewandowski wywalczył rzut rożny.

Gramy!

• 45. min.

Przerwa! Borussia Dortmund po 45 minutach przegrywa u siebie z Borussią Moenchengladbach.

• 40. min.

0:2! Kruse! Szybka akcja Borussii M. Trzy podania, Kruse z dziecinną łatwością mija Piszczka i Weidenfellera i trafia do pustej siatki.

• 37. min.

Dortmund próbuje, ale nie wychodzi. A rywale wcale nie cofnęli się do obrony, szukają swojej szansy.

• GOOOOOOL

31. min.

Gol dla Borussii Moenchengladbach! Ładna akcja Raffaela, podaje do Hermanna, a ten posyła piłkę w pole karne, gdzie niepilnowany był... Raffael! Chciał chyba przyjąć piłkę, ale zrobił to tak, że futbolówka poleciała w stronę bramki Weidenfellera. I wpadła do siatki tuż obok słupka. Borussia D. - Borussia M. 0 :1!

• 29. min.

Lewandowski posyła świetną, prostopadłą piłkę w pole karne, dopada do niej Aubameyang, strzela z kilkunastu metrów, potężnie, w poprzeczkę.

• 26. min.

Rzut rożny dla Borussii D. Obrońcy Borussii M. wybijają piłkę przed pole karne, a tam już czeka Łukasz Piszczek. Uderza bez namysłu, z pierwszej piłki, ale trafia w któregoś z rywali.

• 23. min.

Lewandowski podaje do Hummelsa, a ten w pełnym biegu mija czwórkę rywali, znajduje się sam na sam z bramkarzem Borussii M., ale strzela prosto w niego.

• 18. min.

Herrmann oddał strzał, kilka metrów nad bramką Weidenfellera.

• 17. min.

Nie wypada tak pisać, ale napiszemy: nuda.

• 13. min.

Borussia D. dobrze zagęściła środek pola gry i zyskuje przewagę, na razie wizualną.

• 12. min.

Lewandowski próbował zwodu i uderzenia z ok. 18 metrów, ale jego strzał zablokował Dominguez.

• 8. min.

Lewandowski zagrywa piłkę w pole karne, podanie przecinają obrońcy, ale piłka trafia do Hofmanna, który uderza z pierwszej piłki z kilkunastu metrów. Było groźnie, ale strzał był zbyt lekki i w środek bramki.

• 6. min.

Dużo niedokładności, Borussia M. próbuje grać wysokim pressingiem, na razie ze średnim efektem.

• 3. min.

Łukasz Piszczek faulowany blisko prawego narożnika pola karnego rywali. Wrzuca Sahin, obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• Gramy!

• Robert Lewandowski walczy o koronę króla strzelców Bundesligi. Polak ma na swoim koncie 15 bramek, a prowadzący Mario Mandzukić 16.

• Skład Borussii Moenchengladbach:

Ter Stegen - Korb, Stranzl, Dominguez, Daems - Herrmann, Nordtveit, Kramer, Arango - Raffael, Kruse

• Skład Borussii Dortmund:

Weidenfeller - Piszczek, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer - Sahin, Kehl - Aubameyang, Hofmann, Grosskreutz - Lewandowski

• W pierwszym składzie Borussii wyjdzie dwóch Polaków: Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

• Borussia Dortmund zajmuje drugie miejsce w lidze - ma 48 punktów i do prowadzącego Bayernu traci aż 20 punktów. Trzecie w lidze Schalke ma 47 punktów. Z kolei Borussia Moenchengladbach z 36 punktami zajmuje ósme miejsce i walczy o prawo do gry w Lidze Europejskiej.

2
Bramki: Jojić (77.) Kartki: Lewandowski - żółta Skład: Weidenfeller - Piszczek (67. Ducksch), Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer - Sahin, Kehl (63. Jojić) - Aubameyang (82. Schieber), Hofmann, Grosskreutz - Lewandowski
Bramki: Raffael (31.), Kruse (40.) Kartki: Nordtveit - żółta, Nordtveit - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Ter Stegen - Korb, Stranzl, Dominguez, Daems - Herrmann (79. Rupp), Nordtveit, Kramer, Arango - Raffael (89. Brouwers), Kruse (75. Marx)