Bundesliga. Mainz - Borussia 1:3 [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 30 listopada 2013
  • 90. min. + 5

Koniec meczu.

• 90. min. + 4

Powtórka z poprzedniego karnego - Lewandowski do prawego słupka, mocno po ziemi, bramkarz rzuca się do lewego.

• GOOOOOOL

90. min. + 4

1:3! Lewandowski!

• 90. min. + 3

Rzut karny dla Borussii! Była wrzutka dla Pospecha, ostatnia szansa gospodarzy, ale z kontrą ruszyli dortmundczycy. Obrony już nie było. Durm próbował mijać bramkarza zwodem i został przez niego ścięty.

• 90. min. + 1

Lewandowski pokazuje, że jest zupełnie niepilnowany, ale podania nie ma. Aubameyang próbuje grać sam. Potem chce podawać do Mchitariana. Zamieszanie jest już jednak tak duże, że goście tracą piłkę.

Jeszcze groźnie pod bramką Borussii. Najpierw róg, a po nim Weidenfeller świetnie łapie piłkę.

• 89. min.

Ostatnia zmiana. Za Poltera wchodzi Saller.

• 86. min.

Cytując klasyka, gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą. Mainz cały czas się odgryza i nie jest tak, że pod bramką gości nie jest groźnie.

• 84. min.

Geis uderza z rzutu wolnego. Nie tak fenomenalnie jak Aubameyang, ale też ślicznie! Tuż obok bramki Weidenfellera.

• 82. min.

Grosskreutz ślicznie podaje między obrońcami, ale o ułamek sekundy za późno. Mchitarian był na spalonym. A można było podać na lewo do niepilnowanego Lewandowskiego.

• 80. min.

Lewandowski staje przed kolejną szansą! Karius łapie piłkę po jego strzale.

• 78. min.

Do rzutu karnego podszedł Robert Lewandowski i sytuacja z poprzedniego karnego się powtórzyła - strzelec w prawo, bramkarz w lewo.

• GOOOOOOL

78. min.

1:2! LEWANDOWSKI!

• 76. min.

Czerwona kartka - Soto! Lewandowski posyła fantastyczne podanie do Aubameyanga, który wybiega przed linię obrony, przyjmuje, mija bramkarza i uderza z ostrego kąta na pustą bramkę... a Soto wybija ręką piłkę lecącą do bramki.

• 76. min.

Teraz to gospodarze przycisnęli. Nie opuszczają pola karnego, cały czas atakują. Rzuty rożne niczego jednak im nie przynoszą.

• 74. min.

Weidenfeller rzuca się do lewego słupka, piłka leci jednak do prawego.

• GOOOOOOL

74. min.

1:1! Choupo-Moting!

• 72. min.

Rzut karny dla Mainz! Malli wpada w pole karne, Piszczek do niego pędzi, a szybszy Papastathopoulos natychmiast powala rywala na ziemię. Przedziwne zachowanie.

• 70. min.

Nieprawdopodobna bramka! Co za gol! Aubameyang podszedł do rzutu wolnego i uderzył... trudno uwierzyć, że tak można kopnąć tak ustawioną piłkę. Podkręcona nieznacznie, wpadłaby w samo okienko, ale odbiła się jeszcze od słupka. Ustawiony po drugiej stronie bramkarz, który też nie wierzył, że Aubameyang może tak uderzyć, nie miał szans. Piłka przeleciała tuż nad murem.

• GOOOOOOL

70. min.

0:1! Aubameyang!

• 69. min.

Dortmundczycy pałętają się z piłką po polu karnym Mainz, ale im dłużej to trwa, tym mniej groźnie wygląda. Strzały są łatwo blokowane, nic wielkiego się nie dzieje...

• 67. min.

Rozpoczynająca się kontra Mainz zatrzymana szybkim faulem. Bez kartki, więc sprawca może być z siebie zadowolony. Potem już groźnie nie było.

• 65. min.

Lewandowski wyskakuje wysoko w powietrze i dostaje podkładkę od rywala. Spada boleśnie na ziemię i trzyma się za plecy. Na szczęście, nic poważnego.

• 64. min.

Zmiana w Mainz. Malli za Zimlinga.

• 63. min.

Gospodarze bardzo mocno naciskają. Przejęcie

piłki na połowie dortmundczyków i wypuszczenie biegającego jak szalony Okazakiego na sam na sam z Weidenfellerem. Okazaki jest zawiedziony - znowu minimalny spalony.

• 61. min.

Papastathopoulos zderza się z Durmem i zgrywa rywalowi głową na sam na sam z Weidenfellerem. Ten był jednak tak zaskoczony, że ledwo uderzył w piłkę. Tuż obok słupka.

• 60. min.

Bell bardzo brzydkim wślizgiem wjeżdża w nogę Durma. Zasłużona żółta kartka.

• 59. min.

Obrońcy Mainz wycofują piłkę do Kariusa, który ma prawo do niepokoju, bo nacierają na niego rywale. Bramkarz przewraca się przy wybiciu z pierwszej piłki, ale nie kiksuje.

• 58. min.

Akcja po drugiej stronie. Grosskreutz w polu karnym, mija zwodem kryjącego go zawodnika i próbuje podkręcić piłkę w okienko. Bardzo mocno pudłuje.

• 56. min.

Do gry wziął się Okazaki. Próbuje coś zrobić w każdej kolejnej akcji, jest bardzo aktywny. Strzał z ostrego kąta nie przynosi jednak żadnego rezultatu.

• 53. min.

Totalne nieporozumienie Sahina i wychodzącego z bramki Weidenfellera! W polu karnym Borussii nie ma ani jednego gracza. Nawet bramkarza. Borussia miała szczęście, że w pobliżu nie było też żadnego z rywali. Niesamowita sytuacja.

• 51. min.

Choupo-Moting! A więc zmiana się opłacała! Znakomita okazja z lewej strony, z ostrego kąta. Piekielnie mocne uderzenie, Weidenfeller rzuca się i - jak pokazuje powtórka - koniuszkami palców rzeczywiście pomaga piłce w minięciu bramki. Sędzia tego jednak nie widział i kornera dla Mainz nie będzie.

• 49. min.

Od ataków zaczyna Borussia. Bramkarz gospodarzy został zmuszony do wyjścia przed własne pole karne, ale spokojnie zdążył do piłki i wybił głową przed siebie do partnera.

• 47. min.

Już po sporym przemeblowaniu, znowu grają.

Mchitarian i Khel wchodzą na boisko! Odważna decyzja Kloppa. Czy nie nazbyt odważna? A jeśli wydarzy się kontuzja? Zeszli Błaszczykowski i Reus!

Zmiana też w Mainz. Choupo-Moting za Muellera.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy, w której nie doczekaliśmy się żadnego gola

Doliczona jedna minuta, ale pierwsza połowa się przedłuży, gdyż po zderzeniu ze swoim kolegą leży na boisku Elkin Soto z Mainz

• 43. min.

Aubameyang o włos od gola!! Lewandowski zgrywa mu piłkę przed polem karnym, a Gabończyk uderza z pierwszej piłki. Bramkarz Mainz podbił piłkę, która odbija się od poprzeczki i wychodzi na róg

• 42. min.

Poprzeczka ratuje Borussię! Rzut rożny wykonany bardzo precyzyjnie, a głową bardzo groźnie strzela Stefan Bell. Piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi poza linię końcową

• 38. min.

Borussia zamknęła rywali w ich polu karnym, rzut rożny jednak bez zagrożenia, gdyż gracze Moguncji bronią się pod bramką prawie całym zespołem

• 32. min.

Sahin zmienia Bendera, a komentujący w Eurosport 2 Tomasz Hajto pyta: "Kontuzja, czy taktyka?"

• 30. min.

Wrzutka zablokowana przez mur, tymczasem przy linii bocznej rozgrzewa się Nuri Sahin. Czyżby jakiś uraz w linii pomocy?

• 27. min.

Świetna kombinacyjna akcja między Reusem, Błaszczykowskim i Lewandowskim, ale kapitan naszej kadry jest faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny, będzie groźnie

• 25. min.

Okazja dla Lewandowskiego! Daleka wrzutka Reusa z głębokiego skrzydła, Polak świetnie przyjął "na klatę" w polu karnym, ale strzał z bliska obok słupka

• 18. min.

Polter uciekł obrońcom, strzelił z ostrego kąta, ale piłka przechodzi obok słupka

• 17. min.

Świetnie Pospech na prawym skrzydle, ale piłkę po wrzutce w pole karne wybił Sokratis. Po rzucie rożnym groźny strzał "nożycami", ale Weidenfeller znów niepokonany

• 15. min.

Jeśli śledzisz tę relację nie dlatego, że jesteś kibicem Mainz, to polecamy nasz newsletter poświęcony Borussii Dortmund! Piszemy nie tylko o "trzech Polakach z BVB, których nazwiska wszyscy znają"!

• 11. min.

I znów groźnie zza pola karnego! Geis uderza bardzo mocno, a Weidenfeller z największymi problemami wybija na róg

• 9. min.

Z daleka próbował szczęścia piłkarz Mainz, piłka kozłuje jeszcze niebezpiecznie przed Weidenfellerem, ale ostatecznie bramkarz BVB chwyta piłkę. Chwilę wcześniej ładnie główką w polu karnym wrzutkę "wyczyścił" Friedrich

• 3. min.

Mainz próbowało prostopadłej wrzutki z głębi pola, ale czujny był Durm, który wybił rywalowi piłkę na rzut rożny. Ten bez zagrożenia bramkowego

• 2. min.

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek już za nami, Piszczek już dotknął piłki, na razie nie nogami, gdyż wyrzucał ją z autu

• Do pierwszego składu Borussii wraca Piszczek, który długo leczył się po operacji biodra. Facebookowy profil kibiców Borussii oczywiście nie mógł tego przeoczyć

• Borussia przystępuje do tego meczu w zgoła innych nastrojach, niż panowały w Dortmundzie jeszcze w ubiegły weekend. Po porażce z Bayernem drużynie Kloppa groziło bowiem odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Tymczasem pokonanie Napoli spowodowało, że Borussia jest już o krok od wyjścia z grupy, choć w Bayernie wciąż wiedzą swoje...

Liga Mistrzów. Legenda Bayernu: Jesteśmy najlepsi w Europie, Borussia tuż za nami

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii Bayernu Monachium - Paul Breitner przyznał w rozmowie z „Allgemeine Zeitung”, że bawarski klub jest jego zdaniem murowanym faworytem do wygrania Ligi Mistrzów także w tym sezonie. Drugą obecnie drużyną w Europie jest według byłego obrońcy Borussia Dortmund, która niedawno przegrała z mistrzem Niemiec aż 0:3. Tymczasem władze Schalke nie kryją swojej frustracji po decyzji publicznej telewizji ZDF, która w fazie grupowej LM pokazuje „na żywo” wyłącznie mecze BVB zamiast klubu z Gelsenkirchen.