Bundesliga. Borussia wygrała z Augsburgiem, ale tytułu już nie obroni

• sobota, 06 kwietnia 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 1

Ogromne zamieszanie pod bramką gości, Goetze przebija się przez gąszcz obrońców, aż w końcu piłka odbita od nóg któregoś z nich trafia do Lewandowskiego, który z najbliższej odległości wbija piłkę do bramki. Chwile później sędzia zakończył to spotkanie

• GOOOOOOL

Lewandowski dobija Augsburg!!! 4:2!!!!

• 88. min.

Nerwowe końcowe minuty na Signal Iduna Park - Augsburg próbuje odrobić stratę, ale po chwili z kontrą wychodzi Borussia, ale Goetze wpadając w pole karne strzela obok słupka

• 76. min.

Żółta kartka dla Klavana, który fauluje od tyłu uciekającego w kierunku bramki Sahina

• PILNE

71. min.

Lewandowski strzela bramkę, ale sędzia jej nie uznaje decydując, że był spalony!! Powtórka wykazuje jednak, że Polak w momencie wrzutki z rzutu wolnego z prawego skrzydła był na równi z obrońcą rywali...

• 63. min.

Wrzutka z wolnego z lewego skrzydła w wykonaniu Goetzego, pod samą bramką głową piłkę muska Subotić i pokonuje bramkarza rywali...

• GOOOOOOL

63. min.

Borussia na prowadzeniu!!! Subotic!!!

• 55. min.

Co za szczęście Borussii!!! Schmelzer traci piłkę na rzecz Moravka, który pędzi przez połowę boiska, mija Langeraka w polu karnym i strzela z bardzo ostrego kąta. Tam jednak czekał już jeden z obrońców, który w ostatniej chwili wybił piłkę z pustej bramki

• 52. min.

Chwilę po podwójnej zmianie, błyskawiczna akcja gospodarzy prawy skrzydłem, Hofmann ucieka obrońcom, centruje do Schiebera, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki!

• GOOOOOOL

52. min.

Gol dla Borussii!! Schieber po raz drugi!!

• PILNE

52. min.

Podwójna zmiana w Borussii - za Bittencourta i Leitnera wchodzą Lewandowski i Goetze!!!

• 47. min.

Żółta kartka dla Schiebera za faul na rywalu

Rozpoczęła się druga część spotkania, w drużynie gości jedna zmiana - za Moldersa wchodzi Moravek

• 45. min.

Piłka do Vernera na lewo skrzydło, ten uderza z ostrego kąta, Langerak odbija przed siebie, a pewną dobitką popisuje się Vogt. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę

• GOOOOOOL

45. min.

Augsburg na prowadzeniu!!!

• 43. min.

Rzut rożny z lewej strony boiska, piłka w pole karne, tam głową wybija Schieber, ale tak niefortunnie, że piłka trafia prosto do Baiera, który stoi kilkadziesiąt metrów od bramki. Uderza potężnie tuż przy słupku, Langerak bez szans

• GOOOOOOL

43. min.

Gol dla Augsburga!!

• 30. min.

Po bramce dla BVB tempo gry nieco spadło. Gra toczy się w środku pola.

• 22. min.

Borussia spokojnie kontroluje grę.

• 22. min.

Młody Niemiec dostał świetnie podanie ze środka pola od Sahina i mocnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gości. Kubica jest już gotowy do startu.

• 22. min.

Gol dla Borussii! Schieber!

• 18. min.

Schieber dostał świetnie podanie od Sahina, ale stracił piłkę.

• 15. min.

Borussia spokojnie kontroluję grę i rozgrywa piłkę w środku pola.

• 10. min.

Rzut rożny dla BVB, po którym dobrą okazję zmarnował Subotić (został zablokowany). Za chwilę dobitka Bittencourta przeleciała wysoko nad bramką.

• 6. min.

Goście na razie bardzo nieporadni w polu karnym Borussii. Od bramki zacznie Langerak.

• 5. min.

Borussia od pierwszych minut dominuje.

• 3. min.

Sahin podał do Schmelzera, a ten zagrał wzdłuż bramki. Żaden z partnerów nie zamknął akcji.

• Początek meczu.

• Oba mecze rozpoczną się o 15.30.

• Bayern Monachium, który gra dziś na wyjeździe z Eintrachtem może dziś zostać mistrzem Niemiec. Bawarczycy muszą dziś wygrać, albo liczyć na stratę punktów przez Borussię (w tym przypadku wystarczy im remis).

• Pierwszy raz w sezonie w pierwszym składzie Borussii nie wybiegnie żaden Polak. Trener Klopp zdecydował się na wystawienie ultrarezerwowego składu. W pierwszej '11' nie wystąpią: Weidenfeller, Piszczek, Gundogan, Kehl, Goetze, Reus i Lewandowski.

Skład Borussii: Langerak - Großkreutz, Subotic, Felipe Santana, Schmelzer - S. Bender, Sahin - Leitner, Bittencourt, Hofmann - Schieber

Skład Augsburga: Manninger - Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek - Baier - Hahn, Vogt, Ji, Werner - Mölders

• Witamy w relacji z meczu Borussia - Augsburg.