Bundesliga. VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 1:2 [ZAPIS RELACJI LIVE]

1 : 2
Terminarz

• sobota, 30 marca 2013
  • KONIEC MECZU

Koniec meczu! Borussia wygrywa 2:1 po golach Polaków - Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego. Piszczek dokłada jeszcze asystę. Ten wynik oznacza, że Bayern nie będzie dziś świętował mistrzostwa. Koronacja odroczona.

• 90. min. + 3

Reus marnuję niemal identyczną sytuację jak w pierwszej połowie. Znow lobował bramkarza i znów nie trafił w bramkę.

• 87. min.

Piszczek pracuje dziś na notę "1". Kolejne dośrodkowanie, zmarnowane jednak przez Schiebera.

• 84. min.

Bayern chyba dziś nie zostanie mistrzem. Borussia spokojnie rozgrywa piłkę.

• 82. min.

OPIS BRAMKI: Borussia znów na prowadzeniu! Lewandowski strzela swojego 20. gola w tym sezonie Bundesligi! Trafia do siatki w dziewiątym kolejnym ligowym meczu. Wykorzystał doskonałe płaskie podanie wzdłuż linii Łukasza Piszczka. Wystarczyło dostawić nogę. To ósma asysta Piszczka w tym sezonie.

• GOOOOOOL

82. min.

Gol dla Borussii! Lewandowski!!!!!!!! Asysta Piszczka!

• 81. min.

Boka faulowany w polu karnym przez Leitnera? Chyba tak, ale sędzia twierdzi, ze gracz VfB symulował i pokazuje mu żółtą kartkę.

• 79. min.

Lewandowski prawie zaliczył asystę! Pomknął lewą stroną i zagrał do Reusa, ten jednak tuż przed bramką został zablokowany.

• 78. min.

Znakomita akcja Reusa, który podał do Leitnera, ale ten uderzył fatalnie nad bramką.

• 70. min.

Dla tych, którzy dopiero teraz odpalili nasza relację:

Liga Mistrzów. Zakrwawiony Schmelzer w meczu ze Stuttgartem. Nie zagra z Malagą?

W spotkaniu 27. kolejki Bundesligi z VfB Stuttgart krwawej kontuzji doznał obrońca Borussii Dortmund Marcel Schmelzer. Pierwsze doniesienia mówią o złamanym nosie. Nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać w środę w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów z Malagą

• 70. min.

Kapitalna okazja Piszczka! To powinien być jego drugi gol. W sytuacji sam na sam uderza prosto w twarz bramkarza.

• 68. min.

Druga żółta kartka i czerwona dla Niedermeiera! Sfaulował Goetzego. Wściekły na decyzję sędziego cisnął koszulką i kopnął w bandę.

• 63. min.

Jeśli taki wynik się utrzyma, a Bayern dzisiaj wygra będzie mistrzem Niemiec!

• 63. min.

OPIS BRAMKI: Maxim wbiega w pole karne i przy asyście pięciu obrońców BVB uderza w długi róg nie do obrony!

• GOOOOOOL

63. min.

Gol dla Stuttgartu! 1:1!

• 58. min.

Co za sytuacja! Mario Goetze dwa razy po strzałach gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej! Trzeci strzał już niecelny.

• 54. min.

Pierwsza dobra okazja Lewandowskiego! Polak strzelił jednak w obrońcę.

• 52. min.

Ależ okazja na wyrównanie! Niedermeier w doskonalej okazji strzela głową nad bramką.

• 50. min.

A tak wyglądał opuszczający boisko Schmelzer:

• 50. min.

Spokojny początek drugiej odsłony. Cisza przed burzą?

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 3

Tak cieszył się z bramki Łukasz Piszczek:

Koniec pierwszej połowy. Borussia Dortmund wygrywa 1:0 ze Stuttgartem po bramce Łukasza Piszczka. Reprezentant Polski zdobył gola głową pięć minut po wejściu na boisko. Zmienił Schmelzera, który opuścił murawę z zakrwawioną twarzą po faulu Harnika.

• 45. min. + 2

Obrona Częstochowy piłkarzy ze Stuttgartu. Blokują uderzenia Gundogana i Goetzego.

• 43. min.

Świetne prostopadłe podanie Reusa do Gundogana, który mógł wyjść sam na sam, ale źle przyjął piłkę.

• 41. min.

Lewandowski szarżował przed polem karnym rywali, ale został przyblokowany. Piłka wpadła jednak pod nogi Reusa, który uderzył obok bramki.

• 40. min.

Już wszystko z Santaną w porządku choć wyglądało to groźnie. Powtórki pokazały, ze Harnik (ten sam który wykluczył Schmelzera) uderzył Santanę łokciem.

• 39. min.

Santana zderzył się głową z jednym z graczy gospodarzy i leży na murawie.

• 39. min.

Szansa strzelecka Gundogana. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

• 35. min.

Sporo fauli dziś w Stuttgarcie. Niedermaier otrzymuje żółta kartkę za faul na Reusie.

• 29. min.

To trzeci gol w tym tygodniu Piszczka! Strzelił Ukrainie, San Marino i teraz VfB Stuttgart!

• 29. min.

OPIS BRAMKI: Co za wejście Piszczka! Po dośrodkowaniu z wolnego Reusa, Piszczek uderza głową po długim rogu i wpada do siatki!

• GOOOOOOL

29. min.

Gol dla Borussii! 1:0! Piszczek!

• 24. min.

Harnik sfaulował Schmelzera i otrzymał żółtą kartkę. Schmelzer musi opuścić murawę, ma zakrwawioną twarz. Być może ma złamany nos. Zmienia go Łukasz Piszczek.

• 19. min.

Tymczasem Bayer Leverkusen wygrywa 1:0 z Fortuną. Gola zdobył Kiessling z karnego i jego strata do Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców Bundesligi wynosi już tylko dwie bramki. W Bayerze od pierwszej minuty gra Sebastian Boenisch. Arkadiusz Milik na ławce.

• 19. min.

Kolejna zmarnowana okazja Reusa. W doskonałej okazji uderzył "podcinką" tuż obok słupka.

• 16. min.

Posiadanie piłki: 50:50.

• 12. min.

I jeszcze raz Traore wybiegł sam na sam z Weidenfellerem! W ostatniej chwili dobiega do niego Grosskreutz i powstrzymuje gracza VfB. Borussia popełnia dużo błędów w obronie.

• 10. min.

Ależ okazja!!! Traore wyszedł sam na sam z Weidenfellerem i próbował posłać mu piłkę między nogami. Bramkarz Borussii zdążył jednak złączyć nogi i odbił piłkę.

• 10. min.

Piłka wpada do siatki! VfB cieszy się z gola po strzale Ibisevicia, ale sędzia odgwizduje spalonego!

• 9. min.

I odpowiedź Borussii! Reus wyszedł sam na sam, ale strzelił prosto w bramkarza.

• 7. min.

Pierwsza groźna okazja w tym meczu. Dobre uderzenie piłkarza VfB broni instynktownie Weidenfeller.

• 7. min.

Wyrównany początek, rwane akcje. Na razie bez szans na gola.

• 5. min.

Dobrą kontrę gospodarzy przerywa wślizgiem Santana.

• 1. min.

Pierwsza akcja Lewandowskiego. Sfaulował Bokę.

• 1. min.

Sędzia dmuchnął w gwizdek, piłka poszła w ruch!

• Spotkanie rozpocznie się za moment. Piłkarze już są na murawie.

• Jeśli Borussia przegra, a wieczorem Bayern pokona HSV (godz. 18.30) "Bawarczycy" będą już dziś świętować mistrzostwo Niemiec.

• Lewandowski spróbuje dziś kontynuować swoją znakomitą strzelecką passę w Bundeslidze. Zdobył gola w ośmiu kolejnych spotkaniach ligowych Borussii, czym ustanowił klubowy rekord. Czy dziś zdobędzie gola w dziewiątym kolejnym meczu?

• Warto śledzić również równoległą relację z meczów w Serie A. Czy zadebiutuje w Fiorentinie Rafał Wolski? Czy zagra w Udinese Piotr Zieliński? Czy Inter pokona Juventus? Tego wszystkiego dowiesz się z naszej relacji.

• Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 27. kolejki Bundesligi, w którym VfB Stuttgart podejmuje Borussię Dortmund. W drużynie gości w pierwszym składzie tylko jeden Polak - Robert Lewandowski. Łukasz Piszczek zacznie mecz na ławce. Jakub Błaszczykowski, który nabawił się urazu przed meczem z San Marino, nie znalazł się w kadrze meczowej. Jeśli wychodzisz z domu, a ciekawi cię jak gra Lewandowski sięgnij po telefon, ściągnij aplikację Sport.pl Live i śledź naszą relację.