Bundesliga. Mistrzowska Borussia nie zwalnia tempa, pięć bramek w Kaiserslautern

2 : 5
Komentarze
Terminarz
Od?wie?
33
W meczu o przysłowiową pietruszkę - Borussia jest już mistrzem Niemiec, a Kaiserslautern na pewno spadnie do niższej ligi - Jurgen Klopp zagrał piłkarzami rezerwowymi. Z polskiego trio pozwolił odpocząć Błaszczykowskiemu i Piszczkowi. Od pierwszych minut grał Goetze, który niedawno wrócił po kontuzji. Robert Lewandowski zagrał za Lucasem Barriosem, który był najdalej wysuniętym napastnikiem BVB. Pierwsi na prowadzenie za sprawą samobójczej bramki wyszli gospodarze. W 16. minucie Fortunis dogrywał w środek pola karnego dortmundczyków i trafił w wracającego do obrony Santanę. Zastępujący Weindenfellera Langerak musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Na wyrównanie trzeba było poczekać dwie minuty. Po dośrodkowaniu Owomeyli główką pokonał Sippela Barrios. Chwilę później Paragwajczyk znowu, tym razem po podaniu Perisica, cieszył się z bramki. Na hat-tricka musiał jednak poczekać do drugiej połowy.

Rozpędzona Borussia nie zamierzała zwalniać. Lewandowski, któremu nie udało się powiększyć bramkowej zdobyczy w tym sezonie asystował przy bramce Goetzego. Młody Niemiec ustalił wynik spotkania w pierwszej połowie na 3:1

W drugiej części spotkania, jak w pierwszej, wynik otworzyli gospodarze. Bramkę kontaktową zdobył De Wit. Kaiserslautern ruszyło do ataku. Kiedy wydawało się, że cesarscy mogą wyrównać, Tobias Sippel przed polem karnym postanowił zmierzyć się w pojedynku dryblerskim z Perisiciem. To był błąd. Chorwat zabrał piłkę bramkarzowi i skierował wprost pod nogi Bariossa. To była 55. minuta spotkania.

Chorwat do meczowych statystyk wpisał się nie tylko za sprawą asysty. Na 24 minuty przed końcem spotkania ustalił wynik meczu. Gola zdobył po pięknej, dwójkowej akcji z Kagawą. Tuż przed polem karnym oddał piłkę Japończykowi, wyprzedził obrońcę i gdy futbolówka wróciła do niego, strzałem na dalszy słupek pokonał Sippela.

W 34., ostatniej kolejce Bundesligi Borussia zmierzy się przed swoją publicznością z SC Freiburg. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl.

II połowa:

90. min. Rzut rożny dla Borussii. Piłka zagrana przed pole karne, seria zwodów i strzał Bariossa. Niecelny. Sędzia kończy spotkanie.

88. min. Ataki Kaiserslautern nieudolne. Piłkarze Borussii przerywają jes 20 metrów przed swoją bramką.

84. min. Piłkarze Borussii Dortmund w drugiej linii wymieniają między sobą serię podań.

83. min. Dośrodkowanie Kagawy w pole karne do Barriosa. Paragwajczyk jednak piłki nie sięgnął

76. min. Perisić!!!! Świetna akcja piłkarza Borussii. Przed polem karnym oddaje piłkę Kagawie, wyprzedza obrońcę, wpada w 11-stkęm dostaje podanie i strzela w prawy róg bramki. Sippel bez szans.

74. min. Borussia nie zwalnia tempa. Najpierw Leitner uderzeniem z 20 metrów po ziemi próbował pokonać bramkarza gospodarzu, chwilę później Kagawa wpada w pole karne, ale piłkę przyjmuje ręką.

71. min. Rzut rożny dla Kasierslautern, dośrodkowanie, ale pewnie wyłapuje piłkę bramkarz Borussii.

64. min. W drużynie Borussii schodzi Kehl, za niego pojawi się Leitner. Chwilę potem schodzi Lewandowski. Zastąpił go Kagawa. Zmiana również u gospoadarzy.Boisko opuścił Sahan, za niego wszedł Derstroff.

61. min. Akcja cesarskich, Prawą stroną pędzi Sahan, wyprzedza obrońców i podaje do Fourtunisa. Grek z zerowego konta próbuje pokonać bramkarza gości. Bezskutecznie.

55. min. Cóż za bramka dla Borussii!!!! Tobias Sippel wychodzi z bramki i podejmuje bardzo odważną decyzję o dryblingu, naciskany przez Perisica traci jednak piłkę, ta trafia pod nogi Barriosa, a ten kieruje futbolówkę do pustej bramki!!! Hat-trick Paragwajczyka!!!

52. min. Zmiana piłki. Ta, którą grano dotychczas sflaczała

49. min. Bramka!!!!! Świetne podanie do De Wita, ten wpada główką pokonuje Mitchella Langeraka. Bramkarz Borussii wyszedł do piłkarza Kaiserslautern i próbując wybić piłkę, uderzył go. Niemiec padł na ziemię, ale sanitariusze szybko udzielili mu pomocy

46. min. Zaczęli!

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy

44. min. Borussia szanuje piłkę, podopieczni Jurgena Kloppa podają między sobą futbolówkę, jakby grali w dziada, zmuszając piłkarzy Kaiserslautern

42. min. Kolejna akcja Borussii, Lewandowski urywa się obrońcom, wbiega w pole karne z prawej strony i uderza w dalszy słupek!!!!

33. min. GOOOL!!!!! Lewandowski podaje do Goetzego. Młody Niemiec, który niedawno wrócił po kontuzji, strzałem prawą nogą w asyście obrońcy, pokonuje bramkarza gospodarzy!!!! 3:1

26. min. Perisić urwał się obrońcom i dograł na środek, a tam czekał Barrios, który musiał tylko przyłożyć nogę! Drugi gol Paragwajczyka w tym meczu!

26. min. GOL! Borussia już prowadzi!

25. min. Wooten wychodził na dobrą pozycję, ale znajdował się na spalonym.

21. min. Trzy minuty temu Barrios zobaczył żółtą kartkę, zdjął koszulkę przy świętowaniu gola.

20. min. Potężne uderzenie Bugery z dystansu, piłka przelatuje tuż obok słupka bramki Borussii.

18. min. Dośrodkowanie Owomoyeli z prawego skrzydła wylądowało na głowie Barriosa, który trafił do siatki, mimo że był ustawiony tyłem do bramki! 1:1!

18. min. GOL! Błyskawiczne wyrównanie Borussii!

16. min. Wysoko ustawiona obrona Borussii kompletnie się pogubiła, dzięki czemu Kaiserslautern wyszło trzech na dwóch. Fortounis próbował dograć na prawo do kolegi i przypadkiem nabił wracającego Santanę, który strzelił samobójczego gola!

16. min. GOL! Kaiserslautern na prowadzeniu!

11. min. Świetna szansa gospodarzy! Kaiserslautern trochę przypadkiem wyszło sam na sam, ale strzał Wootena był bardzo słaby, lekki i wprost w ręce Langeraka, który zastępuje dziś Weidenfellera.

7. min. Borussia próbuje spokojnie rozgrywać, gra toczy się w środku pola.

2. min. Dziś w pierwszym składzie Borussii tylko jeden Polak, Robert Lewandowski. Z kolei w Kaiserslautern gra Ariel Borysiuk.