Liga niemiecka. Borussia M'gladbach - FC Koeln 3:0. Drużyna Peszki coraz bliższa spadku

3 : 0
Komentarze
Terminarz
Od?wie?
29
Borussia od początku stworzyła sobie wyraźną przewagę. Po strzeleniu gola w 19. minucie gry gospodarze kontrowali tempo spotkania. W drugiej połowie M'gladbach szybko strzeliło dwa gole. W 55. minucie gry było już po meczu...

Sławomir Peszko wybiegł w pierwszym składzie ale zaprezentował się słabo. Kolonia wciąż zajmuje 16. miejsce w tabeli, ma zaledwie punkt przewagi nad Herthą. Drużyna Polaka traci cztery punkty do bezpiecznego miejsca i jeżeli w trzech ostatnich kolejkach nie zacznie kolekcjonować punktów, zagra w barażach.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

91. min. Koniec spotkania!

84 min. Podolski wykonywał rzut wolny z bocznego sektora boiska. Strzelił tak fatalnie, że piłka wyszła na aut

79. min. Kuriozalna sytuacja - aut dla Koeln, do piłki podszedł Podolski, ale widząc, że żaden z kolegów nie kwapi się, by wyjść na pozycję, wściekł się i rzucił piłką w ziemię. Sędzia ukarał go żółtą kartką za niesportowe zachowanie

77 min. Bardzo ładna, składna akcja gospodarzy. Arrango podał Reusa, ten zagrał z klepki i stworzył sytuację bramkową Hiszpanowi, ale Arrango trafił w obrońcę. Po chwili gospodarze oddali kolejne dwa strzały na bramkę, ale Rensing znów nie musiał interweniować

70 min. M'gladbach walczy o kolejne gole, Koeln stać tylko na bronienie obecnego wyniku.

60 min. - Kolonia już całkowicie rozbita. Piłkarze, którzy walczą o utrzymanie są dziś całkowicie bezradni

58. min Słaby Peszko schodzi z murawy. W miejscu Polaka na placu gry stawił się Roshi

55 min. 3:0! Prawdziwy nokaut! Fenomenalna akcja Reusa, który minął dwóch rywali i spokojnym strzałem umieścił piłkę w bramce

53 min. Gol dla gospodarzy! Doskonałe dośrodkowanie w pole karne Reusa, Jantschke wyprzedził obrońcę i dokładnym strzałem głową pokonał Rensinga

47 min. Szansa dla Koeln! Doskonałe zagranie w pole karne, tam przed bramkarzem stanął Novaković ale przegrał z nim pojedynek indywidualny

46 min. Zaczynamy drugą część spotkania

I POŁOWA:

46 min. Koniec pierwszej połowy meczu

40 min. - Powinno być 2:0 dla gospodarzy! Doskonałe podanie do Nordtveia, ten stanął oko w oko z Rensingiem, ale przegrał to starcie! Znakomita parada niemieckiego bramkarza

36 min. Znakomitą okazję marnuje Lanig! Dobre dośrodkowanie w pole karne, jeden z obrońców przedłużył centrę głową, ale Lanig minął się z piłką, choć stał na 5. metrze przed pustą bramką

30 min. Koeln wciąż śmiało atakuje na bramkę rywala, ale dobrze zorganizowana defensywa Borussii spokojnie odpiera wszelkie natarcia.

24. min. FCK w natarciu, ale gospodarze stawiają udane pułapki ofsajdowe.

22. min. Niewiele brakowało, a byłoby 2:0. Po przyjęciu klatką piersiową, uderzeniem z powietrza popisuje się Marco Reus. Piłka po jego strzale prawie przelobowała Rensinga. Bramkarz Koeln przeniósł futbolówkę nad poprzeczką końcami palców.

19. min. GOL dla Borussii. 1:0! Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisuje się Juan Arango. Piłka wpadła tuż przy słupku.

16. min. Aktywny Peszko wywalczył rzut wolny.

15. min. Kontra Koeln zakończona stratą Peszki. Polak niezbyt dobrze wszedł w mecz choć jest widoczny.

13. min. Słaby początek meczu. Kibice na stadionie w Moenchengladbach zobaczyli na razie niewiele udanych zagrań.

11. min. Długa piłka do Peszki na skrzydło, ale Polak nie zdążył do niej dobiec.

9. min. Podolski uderza z 30 metrów, ale piłka przelatuje dwa metry nad poprzeczką.

5. min. Kapitan Borussii Martin Stranzl pada w polu karnym, ale arbiter nie dyktuje jedenastki.