Komentarze
Terminarz
Od?wie?
42
Spotkanie ukształtowało się w pierwszych kilkunastu minutach, gdy Bayern strzelił trzy gole. W 9. minucie szczęśliwą bramkę zdobył Thomas Mueller, chwilę później na 2-0 podwyższył Arjen Robben, a po upływie 19. minut było już 3-0, ponieważ Robben wykorzystał rzut karny.

Kolejne gole padły dopiero po przerwie. Do siatki trafili Mario Gomez, Toni Kroos i Robben, który skompletował hat-tricka.

Po zwycięstwie Bayern traci do pierwszej w tabeli Borussii pięć punktów. Hertha jest przedostatnia i potrzebuje trzech punktów, by znaleźć się na bezpiecznym miejscu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Druga połowa:

90. min. Znów obyło się bez doliczonego czasu - sędzia kończy spotkanie. Hertha rozgromiona.

83. min. Bramkarz Herthy broni strzał Gustavo.

79. min. Bayern ma mnóstwo miejsca i bawi się piłką, gospodarze czekają na zakończenie meczu.

73. min. Zmianę przeprowadza też Bayern. Rafinha za Ribery'ego.

72. min. Ostatnia zmiana w Herthcie, Lasogga za Ramosa.

69. min. Robben schodzi z boiska, zmienia go Pranjić.

67. min. GOL! Robben w okienko, całkowicie nie do obrony. Hat-trick Holendra, Bayern prowadzi 6-0.

66. min. Kolejny rzut karny dla Bayernu, znów faul na Riberym! Żółtko dla Moralesa.

65. min. Żółta kartka dla Hubnika, który swoim brutalnym wejściem mógł złamać nogę Kroosowi.

61. min. Zmiana w Bayernie - Tymoszczuk za Muellera.

51. min. GOL! Znów Bayern, jest już 5-0! Tym razem Toni Kroos zdobywa bramkę po strzale w środek bramki.

50. min. GOL! 4-0 po trafieniu Gomeza.

49. min. Karny dla Bayernu! Ribery faulowany w szesnastce.

46. min. Dwie zmiany w drużynie Herthy. W bramce kontuzjowanego Krafta zastąpił Sascha Burchert, a w polu Alfredo Morales wszedł za Fanola Perdedaja.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak Franck Ribery i Toni Kroos rozstrzygali kto wykona rzut wolny:

Pierwsza połowa:

45. min. Nie ma doliczonego czasu, sędzia kończy mecz sekundę po zakończeniu 45 minuty. Bayern zasłużenie prowadzi.

41. min. Okazja za okazją - tym razem bramkę mógł zdobyć Bayern, ale Kroos przestrzelił w dobrej sytuacji. Chwilę wcześniej Gomez domagał się rzutu karnego za faul.

38. min. Gospodarze mieli szansę na gola, ale Kroos wybił piłkę z linii bramkowej. Kibice uważają, że użył ręki, ale sędzia kategorycznie to wykluczył.

37. min. Gomez nie trafia w piłkę po fantastycznym dośrodkowaniu Ribery'ego, mogło być 4-0.

36. min. Ribery wrócił już na boisko. Gra znacznie się uspokoiła, Hertha boi się odsłonić, a Bayern odpoczywa po wielkiej pracy wykonanej w pierwszych 20 minutach.

34. min. Ribery krwawi, został trafiony łokciem w nos.

29. min. Groźnie pod polem karnym Bayernu. Rukawycja zaczął uciekać Alabie, który był ostatnim obrońcą, lecz w ostatniej chwili został powstrzymany idealnym wejściem od tyłu.

27. min. Świetne podanie Alaby pozwoliło Gomezowi wyjść sam na sam z Kraftem, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalonego, który - jak pokazały powtórki - był dość dyskusyjny.

25. min. Żółta kartka dla Raffaela, który wbił się korkami w okolice podbrzusza Mario Gomeza.

23. min. Druga dobra akcja Herthy w tym meczu. Lell dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Ramosa, któremu udało się stracić krycie obrońcy, ale nie udało się trafić w bramkę.

20. min. Powinno być 4:0! Koronkowa akcja Bayernu - Ribery podał do Muellera, który wyłożył piłkę Robbenowi, a świetnie ustawiony Holender uderzył tuż nad poprzeczką.

19. min. GOL! Robben pewnie w prawy róg!

19. min. Rzut karny dla Bayernu za faul na Muellerze.

15. min. Hertha próbuje uspokoić grę, ale Bayern nie odpuszcza, nadal stosuje wysoki pressing i nie pozwala rywalom na konstruowanie akcji.

12. min. Mueller podał między obrońcami do Robbena, który ruszył sprintem w stronę bramki i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Herthy.

12. min. GOL! Bayern idzie za ciosem!

9. min. Ribery przedarł się lewą stroną, wbiegł w pole karne i podał do Muellera, który kiepsko trafił w piłkę, ale miał sporo szczęścia - futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

9. min. GOL! 1-0 dla Bayernu!

8. min. Grę prowadzi Bayern, ale to Hertha miała świetną szansę, by wyjść na prowadzenie! Rukawycja otrzymał podanie z głębi pola i mógł wyjść sam na sam, ale źle przyjął piłkę i próbował wymusić rzut karny.

6. min. Dobra szansa Bayernu - Robben dośrodkował z rzutu rożnego, a Ribery wystawił piłkę Gomezowi. Napastnik Bayernu stał wprost przed bramką, ale źle ułożył stopę i uderzył bardzo niecelnie.

4. min. Piłkarze Herthy nie potrafią wymienić kilku celnych podań, początek pod dyktando gości.

1. min. Bayern rozpoczyna spotkanie.

Kartki:Raffael, Hubnik, Morales - żółta
Skład:Kraft (46. Burchert) - Perdedaj (46. Morales), Hubnik, Janker, Bastians - Lell, Ottl, Niemeyer, Rukawycja - Raffael - Ramos (72. Lasogga)
Bramki:Mueller (9.), Robben (12., 19. - karny, 67. - karny), Gomez (50. - karny), Kroos (51.)
Kartki:Boateng - żółta
Skład:Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Gustavo, Kroos - Robben (69. Pranjić), Mueller (61. Tymoszczuk), Ribery (72. Rafinha) - Gomez