Bundesliga. Remis Borussii Dortmund z Augsburgiem

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
43
To był zdecydowanie najsłabszy mecz dortmundczyków w rundzie wiosennej Bundesligi. Goście od początku meczu nie mogli znaleźć rytmu gry, mieli wielkie problemy z dokładnością i przedostaniem się pod pole karne Augsburga.

Gospodarze, którzy w tabeli okupują dalekie 16. miejsce, świetnie kryli, dużo biegali i stosunkowo często gościli pod bramką Weidenfellera. Niemiecki bramkarz kilkukrotnie popisywał się świetnym refleksem i ganił swoją defensywę za dopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich.

Polacy, jak reszta drużyny, zagrali przeciętnie. Piszczek kilkukrotnie dał się ograć po swojej stronie boiska, tradycyjnie jednak często meldował się na połowie przeciwnika. Błaszczykowski próbował walczyć i parę razy stworzył kolegom dobre sytuacje (najbliżej strzelenia bramki był Grosskreutz). Lewandowski wygrywał pojedynki przed polem karnym, ale jedyną dobrą sytuację miał w pierwszej połowie - oddał jednak zbyt słaby strzał głową.

Borussia nadal jest liderem Bundesligi (56 oczek na koncie), ale drugi w tabeli Bayern, który w sobotę rozbił 7:1 Hoffenheim, traci do mistrzów Niemiec już tylko 5 punktów.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +2 Koniec spotkania. Po słabym meczu Borussia bezbramkowo zremisowała z Augsburgiem.

90. min. 2 minuty dolicza arbiter.

86. min. Gundogan zmienia Błaszczykowskiego.

83. min. Borussia wciąż nie ma pomysłu jak rozmontować obronę gospodarzy, a od czasu do czasu Augsburg przeprowadza groźne kontry...

81. min. Lewandowski jest bardzo uważnie kryty, mimo to udało mu się znaleźć lukę i oddać strzał. 1,5 metra obok bramki.

77. min. Piszczek w ostatniej chwili wyjaśnił sytuację w swoim polu karnym.

72. min. Kehl ostro zaatakował przeciwnika, a na swoim koncie ma już żółtą kartkę. Sędzia oszczędził jednak zawodnika BVB.

69. min. Gol dla Augsburga, ale sędzia zdecydował jednak, że piłkarz gospodarzy był na spalonym. Goście odetchnęli z ulgą.

66. min. Augsburg miał rzut wolny niemal z narożnika pola karnego. Strzał zablokował jednak Kagawa, który zdecydowanie zbyt szybko wyskoczył z muru.

62. min. Tym razem nieudane dośrodkowanie Piszczka.

59. min. Przed szansą Borussia - Błaszczykowski dokładnie co do centymetra dośrodkował na głowę Grosskreutza, który oddał dokładny strzał głową. Jentzsch popisał się jednak bardzo dobrym refleksem i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

56. min. Kehl po ładnym dryblingu upadł w polu karnym. Sędzia nie zdecydował się podyktować "jedenastki".

56. min. Schmelzer nie doszedł do ładnego podania z środka pola. Piłkę ma bramkarz Augsburga.

55. min. Borussia wciąż ma problemy w ofensywie, ciężko dziś przychodzi gościom konstruowanie akcji.

49. min. Lewandowski ładnie obrócił się z piłką w polu karnym, ale obrońcy podwoili krycie i nie udało się dokładnie odegrać do partnerów.

47. min. I już świetną szansę mieli gospodarze. Na dobrą pozycję wyszedł Bellinghausen, oderwał się od Łukasza Piszczka i mocno strzelił w kierunku bramki BVB. To, że jeszcze jest remis goście zawdzięczają tylko refleksowi Weidenfellera.

46. min. Zaczynamy drugą część. Przy piłce BVB.

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

45. min. Ani minuty nie doliczył arbiter. Koniec pierwszej połowy, miejmy nadzieję, że w drugiej będzie się działo więcej. Wracamy po przerwie.

44. min. Chcielibyśmy napisać coś o ładnej akcji, ale w ostatnim czasie na boisku widzimy tylko faule. Kolejny upomnienie, tym razem żółty kartonik wędruje na konto Kehla.

43. min. Subotić nie pozostaje dłużny - także ostro powstrzymuje rywala. Żółta kartka.

42. min. Kolejny brzydki faul - tym razem Sankoh powalił Lewandowskiego, za co obejrzał żółtą kartkę.

41. min. Tym razem to Hummels strzelał głową - nie trafił w bramkę.

40. min. Langkamp wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Lewandowskiego! Tylko rzut rożny dla gości.

39. min. Żółta kartka dla Koreańczyka Koo, za brzydki faul na Schmelzerze.

38. min. Gospodarzom na razie udaje się neutralizować ataki gości z Dortmundu. Czekamy na pierwsze bramki, tempo meczu na razie nie zachwyca.

31. min. Schmelzer próbował strzelać z daleka. Sprezentował tę piłkę kibicom na trybunach.

30. min. Lewandowski faulowany na 40. metrze od bramki. Nic z tej akcji jednak nie wyszło.

25. min. Pierwszy celny strzał Lewandowskiego - do polskiego napastnika trafiła wysoka piłka, udało się wygrać pojedynek główkowy z obrońcą, ale strzał był zdecydowanie za słaby by zaskoczyć Jentzscha.

23. min. Borussia w bardzo przypadkowych okolicznościach mogła przed chwilą stracić gola. Jeden z piłkarzy BVB próbował wybijać piłkę, ale trafił w partnera - jeśli futbolówka leciałaby w światło bramki Weidenfeller nie miałby żadnych szans.

21. min. Faul Subotica z lewej strony boiska, Augsburg będzie miał okazję do dośrodkowania.

17. min. Lewandowski przyjął trudną piłkę w polu karnym i próbował oddać ją do Kagawy, ale przesadził z siłą podania.

15. min. Piszczek ładnie powstrzymał Ostrzolka, Borussia szybko rozpoczęła kontratak. Kuba zbiegł do środka pola, odegrał piłkę do Lewandowskiego, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

13. min. Hain wygrał pojedynek główkowy w polu karnym i oddał groźny strzał w kierunku bramki Weidenfellera. Niemiecki bramkarz od początku mecz jest jednak skoncentrowany i nie dał się zaskoczyć.

10. min. Gospodarze na razie śmiało atakują, przed chwilą ładna koronkowa akcja z lewej strony, ale sytuację wyjaśnił Bender.

6. min. Lewandowski ładnie poradził sobie z obrońcą i próbował posłać piłkę po ziemi w środek pola karnego. Nikogo z jego kolegów jednak tam nie było.

2. min. Pierwszy groźny atak Augsburga, Piszczek nie zdołał zablokować dośrodkowania z lewej strony, ale Weidenfeller wyprzedził napastnika gospodarzy i złapał piłkę.

1. min. Początek meczu.

Borussia przewodzi tabeli Bundesligi z 55. punktami na koncie. Po zwycięstwie Bayernu (Bawarczycy pokonali 7:1 Hoffenheim) przewaga nad największym rywalem zmalała do 4 punktów. Robert Lewandowski jeśli wciąż marzy o koronie króla strzelców Bundesligi ma o co walczyć - jego główny konkurent do tego tytułu Mario Gomez strzelił dziś "Wieśniakom" trzy bramki i w sumie ma na koncie już 21 bramek.