Bundesliga. FC Koeln - FSV Mainz 1:1. "Czarna Mamba" mało jadowita

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
38
Peszko grał przez 76 min., ale tym razem nie pokazał wiele. Nie odbiegał tym jednak od reszty piłkarzy - mecz był naprawdę kiepski. Trochę zaczęło dziać się pod koniec spotkania, gdy zasłużonego gola strzelili goście.

Do wejścia gotowy był już Matuszczyk, ale trener Koeln zdecydował się zmienić taktykę. I to się opłaciło. Najgroźniejszy dla Mainz przez cały mecz Podolski w końcu trafił jednym ze swoich mocnych uderzeń z dystansu. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki tuż przy drugim słupku.

Wcześniej gola dla gości zdobył Allegui. Końcówka meczu była ciekawa, dopiero wtedy zobaczyliśmy wiele dynamicznych ataków z jednej i z drugiej strony. Bliżej strzelenia zwycięskiego gola byli w ostatnich minutach gospodarze, ale mecz zakończył się remisem.

90. min. +1 Koniec meczu.

89. min. Końcówka meczu prowadzona w naprawdę imponującym tempie. Akcja za akcję. Koeln było nieco bliżej zdobycia zwycięskiej bramki, ale wynik chyba się już nie zmieni.

85. min. GOL! 1:1! Podolski! Cały czas próbował uderzeń z dystansu i w końcu wyszło! Piękny strzał z kilkudziesięciu metrów, piłka odbija się od słupka i mało brakowało, a odbiłaby się też od drugiego, ale jakoś wpadła do siatki.

82. min. Koeln teraz nieprzerwanie atakuje, Goście jednak póki co dzielnie się bronią.

79. min. I znowu groźnie. Brecko był milimetry od wepchnięcia jakoś piłki do siatki.

78. min. Ależ groźnie pod bramką Mainz! udaje się jednak wybić piłkę w zamieszaniu.

77. min. Znowu zamieszanie, znowu Podolski. Tym razem nieco gorzej.

76. min. Zmiany w Koeln. Mc Kenna za Peszkę, Freis za Laniga.

75. min. Spore zamieszanie w polu karnym Mainz! Podolski świetnie uderza, a piłka po interwencji bramkarza odbija się od poprzeczki.

74. min. I nadal niewiele się dzieje. Trener Koeln czeka jeszcze ze zmianami.

70. min. GOL! 0:1! To chyba sprawiedliwy wynik. Wrzutka z prawego skrzydła, Allegui nawet nie wyskakuje w powietrze, uderza głową, obrońcy nie zdołali temu zapobiec i Mainz prowadzi.

66. min. Nadal niewiele ciekawego. Trzeba jednak przyznać, że lepiej w tym meczu prezentują się goście.

62. min. Baumgartliner brzydko sfaulował i dostał żółtą kartkę.

59. min. I choć mecz nadal jest bardzo słaby, to Choupo-Mouting wprowadził na boisko sporo ożywienia.

55. min. I Choupo-Moting za Stiebera w Mainz.

54. min. Eichner za Sereno w Koeln.

49. min. Niezła akcja gości, niegroźny kiks obrońcy.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. Zablokowane dwa niesamowicie groźne uderzenia gości. Sędzia nie przedłuża pierwszej połowy.

44. min. W polu karnym Koeln z piłką mijają się zawodnicy obu drużyn. Jak gospodarzy nie zdołali tego wybić, a goście nie zdołali strzelić - trudno powiedzieć.

43. min. Geromel przecina zagranie w pole karne i prawie strzela gola samobójczego.

42. min. Peszko biegnie prawym skrzydłem i chce zagrać w pole karne, ale podaje do rywala.

40. min. Niewiele się zmienia. Mecz jest nadal fatalny.

36. min. Mecz jest - nie ma co ukrywać - naprawdę słaby.

32. min. Peszko jest aktywny, dużo biega, ale nic specjalnego na razie z tego nie wynika.

28. min. Brzydki wślizg wyprostowanymi nogami w wykonaniu Jemala. Żółta kartka.

24. min. Tym razem tuż przed polem karnym fauluje Svensson. Kolejna żółta kartka.

21. min. Rensing jest wściekły na Breckę, który nie porozumiał się z bramkarzem i gospodarze mało co nie stracili gola.

18. min. Podolski uderza, piłka odbija się od głów dwóch kolejnych obrońców i uderzenie traci impet. Chwilę wcześniej akcję przeprowadzał Peszko, ale nie udało mu się przedostać w pole karne.

16. min. Gavranović łapie uciekającemu mu rywala i dostaje słusznie żółtą kartkę.

13. min. Peszko rusza z akcją. Radzi sobie z jednym rywalem, ale gdy zostaje podwojony i próbuje kiwać, przewraca się.

10. min. Clemens ruszył z kontratakiem, ale nic ciekawego z tego nie wyszło. Chwilę później ładna kontra gości, ale obrońca stanął na wysokości zadania.

7. min. Sereno rusza lewym skrzydłem, ale dobiega w końcu do linii końcowej, a jego wycofanie piłki nie trafia do Peszki.

5. min. Podolski uderza z rzutu wolnego. Mocno, ale niezbyt celnie.

3. min. Znakomita szansa dla gości! Wrzutka w pole karne, Stieber dostawia nogę, ale nieznacznie się myli.

1. min. Początek meczu.

20:55 Zobaczymy, jak dziś zaprezentuje się jeden z podstawowych kadrowiczów Franciszka Smudy, który w sobotnim meczu wygranym przez Koeln 4:0 asystował przy dwóch pierwszych golach, a w Niemczech nazywany jest jadowitą, Czarną Mambą i najlepszym rollercoasterem w Europie.