Terminarz
Od?wie?
42
Zobacz bramki z tego meczu - na Z Czuba.tv »

Borussia od początku przejęła inicjatywę i raz po raz atakowała bramkę gości. Fantastycznej sytuacji nie zdołał wykorzystać w 14. minucie Robert Lewandowski, który w ogromnym zamieszaniu pod bramką efektownie złożył się do strzału nożycami, jednak piłka po uderzeniu z powietrza obtarła się o poprzeczkę.

Trzynaście minut później gospodarze wyszli jednak na prowadzenie, gdy świetne podanie od Kevina Grosskreutza wykorzystał Shinji Kagawa. Japończyk w polu karnym przyjął piłkę i natychmiast posłał ją tuż przy słupku, nie dając szans bramkarzowi K'lautern.

W drugiej połowie Borussia wciąż dominowała na boisku, jednak goście coraz śmielej atakowali bramkę Romana Weidenfellera. Szczególnie groźny był Olcay Sahan, który w 60. minucie doprowadził do remisu. Błąd w tej sytuacji popełnił Łukasz Piszczek, który spóźnił się za rywalem i podbijając piłkę głową stworzył Sahanowi idealną sytuację. Ten pięknie uderzył z powietrza nie dając szans bramkarzowi BVB.

Do końca meczu Borussia starała się odzyskać prowadzenie, jednak swoich szans nie wykorzystali Gundogan, Goetze oraz Lewandowski. Polak zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje - najpierw w sytuacji "sam na sam" strzelił prosto w bramkarza, a kilka minut później uderzył głową tuż obok słupka.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

93. min. Koniec meczu na Signal Iduna Park - Borussia mimo przewagi przez większość meczu kończy spotkanie z tylko jednym punktem na koncie

92. min. Trwa napór Borussii, jednak brakuje jej dokładności pod polem karnym rywali

90. min. Trzy minute doliczone do podstawowego czasu gry

89. min. Trzeci kolejny rzut wolny Borussii zmarnowany w ten sam sposób... piłka bita głęboko w pole karne pada łupem bramkarza, który pewnie wyłapuje futbolówkę

85. min. Perisic decyduje się na uderzenie z dystansu, ale Trapp pewnie chwyta piłkę zmierzającą w światło bramki

82. min. Fantastyczny rajd Goetzego zakończony pięknym strzałem mierzonym w okienko. Piłka trafia jednak prosto w poprzeczkę...

80. min. Lewandowski o włos od wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie!! Wrzutka z głębi pola do Polaka, który strzela głową na przeciwległy słupek, jednak piłka o centymetry minęła bramkę

77. min. Niesamowite!!!! Weidenfeller w fantastyczny sposób ratuje Borussię!!! Cudem zatrzymał strzał Sahana głową z najbliższej odległości. Po chwili piłkarz FCK wybił bramkarzowi piłkę, którą ten trzymał już w rękach i wbił do bramki. Sędzia odgwizdał przewinienie Sahanowi i nie uznał gola dla gości

72. min. Dwie wymarzone okazje dla Borussii, ale bez bramki na Signal Iduna Park!! Najpierw Hummels stojąc tyłem do bramki strzela głową w słupek, a po chwili Lewandowski przypadkowo znajduje się sam na sam z bramkarzem FCK. Polak strzelił jednak prosto w Trappa, który ratuje swój zespół

69. min. Znów wrzutka Piszczka z prawej strony, a w polu karnym piłkę przepuszczają dwaj gracze BVB, m.in. Goetze

66. min. Boisko opuszcza kapitan reprezentacji Polski, za którego wchodzi oczywiście Mario Goetze

65. min. Piszczek ładnie inicjuje akcję podając z prawego skrzydła, Błaszczykowski przepuszcza do Gundogana, ale jego strzał zablokowany przez obrońcę

60. min. Gol dla Kaiserslautern!! Błąd Łukasza Piszczka, który spóźnił się za Sahanem i głową podbił piłkę zagraną z głębi pola. Ta trafia do piłkarza FCK, który fantastycznym strzałem bezpośrednio z powietrza pokonuje bezradnego Weidenfellera...

58. min. Kontra Borussii i piłka zagrana na wolne pole do Lewandowskiego... mało brakowało, aby Polak znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak podanie zbyt mocne i Trapp po wyjściu z bramki wybija piłkę

55. min. Wśród rozgrzewających się piłkarzy Borussii jest Mario Goetze, co może oznaczać, że boisko niedługo opuści Kuba Błaszczykowski

52. min. Gundogan ładnie obraca się z piłką mijając rywala, jednak dopuścił się faulu i sędzia ukarał go żółtą kartką

49. min. Błaszczykowski przed szansą po ładnej wymianie piłki z Kagawą, ale mocny strzał Polaka z pola karnego zablokowany przez bramkarza K'lautern!

I połowa:

45. min. Szansa Błaszczykowskiego, który dostaje piłkę w polu karnym, jednak jego strzał z bliska zablokowany przez obrońcę. Po nieskutecznym rzucie rożnym sędzia kończy pierwszą połowę meczu

41. min. Olcay Sahan szarżuje na lewym skrzydle, mija zwodem jednego z obrońców BVB, ale strzał piłkarza K'lautern z ostrego kąta baaardzo niecelny

38. min. Borussia pewnie kontroluje sytuację na boisku i skutecznie rozbija kolejne ataki gości. Ci wykazują dużą ochotę do gry, jednak brak im dokładności

31. min. Kagawa w podobnej sytuacji jak przed chwilą, jednak tym razem strzał zza pola karnego przechodzi obok prawego słupka

27. min. 1:0 dla Borussii! - zdobywcą gola Shinji Kagawa. Japończyk wykorzystuje świetne podanie od Grosskreutza (zagrał piłkę, upadając), który z kolei dostał bardzo dobrą piłkę od Gundogana.

23. min. Lewym skrzydłem Błaszczykowskiemu uciekł Bugera, dośrodkował w pole karne gospodarzy, tam walkę z napastnikami Kaiserslautern wygrali obrońcy Borussii, ale piłka trafiła do Kircha, który uderzył z 25 metrów. Na szczęście dla gospodarzy - niecelnie.

21. min. Z prawej strony pola karnego z piłką znalazł się Lewandowski. Polak błyskawicznie uderzył na bramkę Kaiserslautern, ale jego strzał został zablokowany.

20. min. Po rzucie wolnym piłka trafiła do Olcaya Sahana. Ten próbował technicznym strzałem przelobować Weidenfellera, ale nie trafił w światło bramki.

20. min. Teraz rzut wolny dla gości. Z okolic prawego narożnika pola karnego BVB.

18. min. Da Silva uderza w mur.

18. min. Koumeaha brutalnie kopie w nogi Gundogana. Żółta kartka dla Kameruńczyka i rzut wolny z 30 metrów z BVB.

17. min. W kolejnym zamieszaniu pod bramką Kaiserslautern Grosskreutz nie chciał poszukać kolegów z drużyny i jego strzał został zablokowany. Borussia ma tylko rzut rożny.

15. min. Kagawa padł w polu karnym. Sędzia nie dał się nabrać Japończykowi, który próbował wymusić rzut karny.

14. min. Lewandowski trafia w poprzeczkę! Z wolnego dośrodkował Antonio da Silva, a w powstałym zamieszaniu "Lewy" świetnie złożył się do strzału nożycami i huknął w poprzeczkę.

13. min. Błąd sędziego. Z prawej strony pola karnego gości faulowany był Kagawa, ale piłkę przejął Błaszczykowski. Arbiter nie powinien przerywać gry.

11. min. Z wolnego mocno uderzył Dick, ale Weidenfeler bez trudu sparował piłkę na rzut rożny.

10. min. Piszczek fauluje Shechtera, goście mają rzut wolny 30 m od bramki Weidenfelera.

6. min. Z 30 metrów uderzył Marcel Schmelzer, ale tak mocno, jak niecelnie.

4. min. Prosta strata Borussii w środkowej strefie boiska i przed szansą stanął Dorge Koumeaha. Strzał Kameruńczyka z 20 metrów zablokował Mats Hummels.

1. min. Mecz rozpoczęty, Borussia od razu rusza do ataku.

Przed meczem:

Podopieczni Juergena Kloppa grają w tym meczu o fotel lidera. Jeśli wygrają, będą nim, przynajmniej do końca zaczynającego się o 17:30 meczu Bayernu Monachium z VfB Stuttgart.