Bundesliga. Borussia wygrywa z Hamburgerem SV

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
31
90. min. Koniec meczu.

86. min. Ach okazja na "polską bramkę". Dośrodkował Błaszczykowski a Lewandowskiemu zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę nogą.

84. min. Żółta kartka dla Lewandowskiego. Polak wracając do obrony pociągnął ręką rywala. JuergenKlopp nie zgadza się z tą decyzją, ale sędzia jest jej pewien.

79. min. Gol dla Hamburgera!Ogromne zamieszanie po rzucie rożnym. Strzał głową Jansena z linii bramkowej wybili obroncy, ale po chwili w ogromnej kopaninie w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował Tesche. Huknął między nogami innych piłkarzy i prawie rozerwał siatkę.

75. min. Na boisku Kuba Błaszczykowski. Zmienił Mario Goetze.

70. min. Piłkarze Borussii czasami próbują czasem tak koronkowych zagrań, że sami się w tym gubią. Przed momentem Lewandowski z Kagawą próbowali we dwóch rozmontować obronę Hamburgera. Nie udało się.

66. min. Znów akcja duetu Grosskreutz z Goetze. Ten drugi zamiast strzelać od razu, postanowił podbiec trochę do przodu i piłka mu uciekła. Rozpaczliwie dośrodkował i z łatwością wrzutkę wyłapał Drobny.

63. min. Teraz Borussia nieco cofnięta. Ale Hamburger jej nie zagraża.

58. min. Piszczek był bliski asysty - kapitalne podanie zewnętrzną częścią stopy do Goetze, ale bramkarz rywali był ciut szybszy.

53. min. Borussia wciąż w natarciu, wciąż jej mało! Bawią się piłką, przed chwilą Kagawa strzelał z powietrza, ale został zablokowany.

48. min. GOL dla Borussii! Grosskreutz! Piękna akcja Borussii, obrona rozklepana i Grosskreutz - na raty - strzela po raz drugi. A Borussia prowadzi już 3:0!

46. min. Zaczęli!

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. Znów piękna akcja. Lewandowski do Goetzego, ten do Gundogana, ale jego uderzenie po ziemi przeleciało obok prawego słupka bramki Drobnego. Hamburger jest bezradny.

39. min. Znów było groźnie pod bramką Hamburgera. Lowe do Lewandowskiego, ale strzał Polaka niedokładny.

34. min. Borussia wciąż rozpędzona. Przed momentem Gundogan przebiegł pół boiska ale podał niedokładnie. Po chwili uderzał Goetze, ale nad poprzeczką.

29. min. Drugi gol dla Borussii! Mario Goetze zagrał do ustawionego tyłem do bramki Lewandowskiego. Polak, mając na plecach obrońcę, zagrał do kolegi z powrotem piętą. Goetze wpadł w pole karne i kopnął z całej siły obok bezradnego Drobnego. Bajecznie gra Borussia.

28. min. Znów świetna okazja dla Kagawy. Japończyk dostał podanie przed pole karne od Grosskreutza, który zagrywał spod końcowej linii. Ale uderzenie Kagawy obok słupka.

25. min. Ależ okazja! Piszczek zagrał do Kagawy. Japończyk przedryblował dwóch obrońców, kopnął potężnie, ale trafił w słupek.

22. min. Borussia wciąż kontroluje grę. Piłkarze Hamburgera na razie nie wiedzą jak zagrozić gospodarzom.

17. min. Gol dla Borussii! Co znaczy dobrze rozegrana kontra! Goetze biegł środkiem boiska. Wypatrzył biegnącego z lewej strony Grosskreutza, który minął obrońcę. W sytuacji sam na sam bez problemu strzelił obok bramkarza rywali, choć piłka, zanim wpadła do siatki, uderzyła w słupek.

16. min. Groźna kontra Paolo Guerrero lewym skrzydłem. Zatrzymany przez Santanę i Piszczka.

14. min. Ależ teraz okazja dla Borussii! Kagawa zdecydował się na strzał z 25 metrów. Piłką o centymetry minęła lewy słupek bramki Hamburgera.

12. min. Borussia jest groźna przy stałych fragmentach gry. Piłka po rzutach rożnych szybuje na piąty metr przed bramką Drobny'ego.

8. min. Na razie częściej przy piłce są gospodarze. bardzo dobrze mecz rozpoczął Lewandowski, który kilka razy ładnie wymienił podania z kolegami w środku boiska.

4. min. Ładne dośrodkowanie Lewandowskiego z prawego skrzydła, ale trochę zbyt mocne. na rzut rożny wybił piłkę jeden z obrońców Hamburgera.

2. min. Przedzierał się w pole karne Hamburgera Hummels, ale został powstrzymany.

1. min. Już grają.

20:33 Start meczu nieco się przedłuży. Trwa małą ceremonia na stadionie w Dortmundzie.

20:25 Mecz rozpocznie się o 20.30.