Premier League. Swansea wygrało mecz o 90 milionów

Komentarze
Od?wie?
22
Na 90 milionów funtów wyliczono zysk, który spływa na drużyny Premier League w porównaniu do The Championship. Od przyszłego sezonu o tyle wzbogaci się budżet Swansea, dla którego jest to największy sukces w historii klubu. Swansea będzie także pierwszym zespołem z Walii w angielskiej Premier League.

Po pierwszej połowie "Łabędzie" prowadziły już 3:0, a to za sprawą dwóch goli zdobytych w dwie minuty przez Scotta Sinclaira. Pierwszy z nich padł po rzucie karnym, a po minucie Sinclair wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła. Pięć minut przed przerwą trzecią bramkę zdobył Stephen Dobbie i kibice Swansea mogli być już prawie pewni awansu.

Ich pewność została poważnie zachwiana na początku drugiej połowy, gdy dwa rzuty rożne zamienili na gole kolejno Noel Hunt i Matthew Mills. Reading odzyskało wiarę i z furią natarło na bramkę rywali, jednak jedyne na co było ich stać to trafienie w słupek w wykonaniu Jema Karacana.

Nadzieję Reading odebrał na dziesięć minut przed końcem Sinclair, który wykorzystując drugi rzut karny, skompletował hat-tricka i dał walijskiej drużynie wymarzony i pierwszy w historii awans do Premier League.

Swansea powraca do ekstraklasy angielskiej po 28-letniej przerwie. W międzyczasie zmienił się szyld rozgrywek - w 1992 roku z Football League First Division na Premier League.

Swansea będzie trzecim beniaminkiem ekstraklasy. Już wcześniej do elity zakwalifikowały się dwa najlepsze zespoły 1. ligi: Queens Park Rangers oraz Norwich City. Z ekstraklasy spadły: FC Birmingham, Blackpool oraz West Ham United.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

91. min. Koniec meczu!!! Swansea świętuje swój historyczny sukces, wielka radość wśród piłkarzy i szabu szkoleniowego

85. min. Swansea już czeka na końcowy gwizdek i największy sukces w historii klubu, czyli pierwszy awans do Premier League. Tymczasem nad północno-zachodnim Londynem rozpętała się wiosenna burza

80. min. Drugi rzut karny dla Swansea!! W pole karne podanie dostaje Borini, a tam brutalnie fauluje go Griffin. Druga "jedenastka" w wykonaniu Sinclaira, który pewnie wykorzystuje stały fragment gry i kompletuje hat-tricka!

74. min. Kebe drybluje na prawym skrzydle, jednak jego wrzutka w pole karne Swansea bez adresata

70. min. Pratley przejmuje piłkę przed polem karnym i drybluje mijając kolejnych obrońców. Wbiega w pole karne, jednak jego strzał zablokowany i piłka wychodzi na róg

60. min. Fantastyczne emocje na Wembley. Pobudzone Reading o krok od wyrównania!!! W słupek zza pola karnego trafia Karacan, a dobitka na pustą bramkę zablokowana przez obrońców Swansea

57. min. Niesamowite!!! Reading strzela drugą bramkę!!! Po rzucie rożnym piłkę głową kieruje do siatki mocnym strzałem kapitan Matthew Mills

55. min. Dobbie dostaje piłkę na wolne pole, przedryblowuje trzech rywali, jednak po tym fantastycznym wyczynie fatalnie spudłował z najbliższej odległości. Chwilę później Dobbie opuszcza boisko, w jego miejsce Darren Pratley

49. min. Odżywają nadzieje Reading!! Rzut rożny, który strzałem głową zamyka Noel Hunt. Napastnikowi za drugim razem udało się wykończyć taką akcję zdobyciem gola, choć bramka zostaje uznana jako samobójcza Allena

46. min. Czerwona kartka na otwarcie drugiej połowy dla Tabba, który otrzymał ją siedząc na ławce rezerwowych

II połowa

46. min. Koniec pierwszej połowy na stadionie Wembley

45. min. Okazja dla Reading, jednak Shane Long z najbliższej odległości przenosi piłkę obok bramki

40. min. Swansea punktuje rywali!! Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne, gdzie fantastyczną asystą pietą popisuje się jeden z piłkarzy. Piłka trafia na przedpole do Dobbie'go, który pewnie zdobywa trzecią bramkę

30. min. Znakomita szansa dla Reading, gdy po rzucie rożnym głową strzela Hunt. Piłka po jego "szczupaku" przelatuje jednak tuż obok słupka

22. min. Swansea nokautuje rywali!!! Drugi gol w ciągu dwóch minut. Dobbie ucieka prawym skrzydłem obrońcom, dośrodkowuje płasko w pole karne, gdzie piłki nie sięga bramkarz Federici. Gola z najbliższej odległości strzela ponownie Sinclair

21. min. Sinclair myli bramkarza i nie daje najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Swansea są znacznie bliżej swojego pierwszego w historii awansu do Premier League

20. min. Dyer faulowany w polu karnym przez obrońcę Reading. Sędzia nie ma wątpliwości i dyktuje karnego dla Swansea!

17. min. Karacan mógł wyprowadzić Reading na prowadzenie, ale w ostatniej chwili obrońca rywali blokuje jego strzał zmierzający do bramki

4. min. Fabio Borini strzela na bramkę Reading, jednak piłka szybuje obok bramki