Premier League. Dżeko daje Manchesterowi zwycięstwo w Blackburn

Terminarz
Od?wie?
31
Po meczu:

Pierwsze dwadzieścia minut zapowiadało raczej mecz do jednej bramki. Już w pierwszych pięciu minutach po strzale Silvy goście mogli wyjść na prowadzenie, ale Hiszpan pechowo trafił w słupek. Gdy jednak gospodarze się obudzili, to na dobre. Grali szybko, z pomysłem i nie dając wiele pola do popisu faworytom z Manchesteru. Chwaląc piłkarzy Blackburn należałoby wymienić ponad pół składu. Najbardziej widoczni byli jednak Samba, Salgado, Benjani i Olsson.

Na pochwałę zasłużył też bramkarz Robinson - bezradny przy strzale Dżeko w drugiej połowie spotkania. Nie dość że Bośniak szybko dobijał piłkę odbitą od nogi jednego z obrońców Blackburn, to jeszcze jego akcje mógł zasłaniać Balotelli. Włoch stojąc na spalonym przed bramką gospodarzy mógł utrudnić golkiperowi zadanie. Bramka zaliczona jednak bezdyskusyjnie.

Blackburn nie zwiesiło głów i tak jak przez całe spotkanie mocno napierało na bramkę Harta. Szans nie brakowało, ale żadna nie zamieniła się na gola. Podobnie po stronie City, które jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w przyszłorocznej edycji w Lidze Mistrzów. Ma cztery punkty przewagi nad Tottenhamem.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu! Manchester wygrywa 1:0 i jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w pierwszej czwórce Premier League.

90. min. +3 Walka trwa do końca a Blackburn ani na moment się nie poddaje. Jeszcze groźnie, ale niecelnie strzela Olsson.

90. min. +2 Toure jeszcze podwyższył ciśnienie piłkarzom Blackburn. Po stracie piłki przez gospodarzy piłkarz WKS popędził samotnie przez kilkadziesiąt metrów boiska. Robinson słusznie jednak wyszedł w bramki przeszkadzając rywalowi wykończyć akcję.

90. min. Sędzia dolicza pięć minut.

86. min. Kompany fauluje, Rochina wykonuje rzut wolny. I to idealnie! W polu karnym w górę wzbija się Roberts, ale posyła piłkę tuż nad poprzeczkę.

75. min. Bramka zaliczona, ale zrodziła kontrowersje - czy Balotelli nie przeszkadzał Robinsonowi w obronieniu strzału Dżeko? Włoch stał na spalonym zasłaniając bramkarzowi Blackburn to, co dzieje się w jego polu karnym. Sędziowie nie wyciągają konsekwencji.

74. min. Gol dla Manchesteru! Wart ponad 20 mln. funtów Dżeko zdobywa bramkę Robinsona, dobija piłkę odbitą od nogi jednego z obrońców Blackburn trafiła pod prawą nogę Bośniaka. Ten uderza mocno i precyzyjnie w prawą stronę bramki. City prowadzą 1:0.

72. min. Benjani i Johnson opuszczają boisko - pojawiają się w Blackburn Kalinić i w Manchesterze Dżeko.

69. min. Dwie bliźniacze akcje po obu stronach boiska. Najpierw samotnym strzałem zza pola karnego próbuje zagrozić Robinsonowi Silva. Chwilę potem podobnym strzałem odpowiada Benjani. Oba mijają bramkę obok lewego słupka.

67. min. Rzut wolny dla Bluckburn daje kolejny rzut - tym razem rożny. Ten zamienia się w kolejny, ale żaden gospodarze nie umieją zmienić na gola. Piłka trafia w ręce Harta.

62. min. Dunn opuszcza boisko. W jego miejsce 19-letni Rochina.

60. min. Żółta kartka dla de Jonga. Po rzucie wolnym gospodarze szybko tracą piłkę.

56. min. Roberts po ograniu obrońców City strzela po ziemi spoza pola karnego. Bramka Harta ani przez minutę nie jest jednak zagrożona.

50. min. Jakiż pech graczy Blackburn! Rozpędzony na prawym skrzydle Salgado dośrodkował do wbiegającego w pole karne Jones'a. Ten nie trafił jednak w piłkę, tak jak biegnący po jego lewej Olsson. Świetna akcja - nie wykorzystana.

48. min. Faulowany Toure opuszcza boisko w lekkich podskokach.

46. min. Tuż po wyjściu z szatni Toure o włos od strzelenia gola! Po świetnej wrzutce w pole karne od Silvy piłkarz WKS uderza głową w krótki róg. Świetnie broni jednak Robinson.

45. min. +1 Arbiter dolicza minutę, ale wynik już się nie zmienia - do przerwy 0:0.

43. min. Goście zdecydowanie podkręcają tempo! Johnson strzela z lewej strony - Robinson rzuca się ofiarnie wybijając piłkę przed siebie. Na jego szczęście nie ma tam nikogo z City, kto mógłby dobić piłkę.

40. min. Salgado podaje piłkę wysoko w pole karne - futbolówka szybuje przez kilkadziesiąt metrów a pod bramką Harta wysoko wychodzi do niej w górę Samba. Dobry strzał głową o długość paznokcia mija słupek bramki.

37. min. Zupełnie inny obraz gry - gospodarze nie pozwalają się zdominować. Stwarzają wiele groźnych akcji, a jednocześnie dobrze bronią wciąż niebezpieczne City.

34. min. Rozpędzony Jones zasiał zamęt w polu karnym Manchesteru, ale pozwolił obrońcom gości na przerwanie akcji. Sam nie strzelił ani nie odegrał piłki do któregoś z kolegów i zaprzepaścił szansę.

29. min. Wolny wykonuje Dunn - precyzyjnie, ale za lekko. Hart spokojnie łapie piłkę.

28. min. Barry mocno wchodzi ciałem w Olssona - za faul żółta kartka. Blacburn zaczną od rzutu wolnego.

23. min. Rzut rożny dla City - dośrodkowuje Koralov. Dużo gry w powietrzu i zamieszania w polu karnym. Piłkarze Blackburn wybijają ostatecznie piłkę daleko od swojej bramki.

18. min. Kompany fauluje Robertsa w polu karnym, ale sędzia nie podyktował jedenastki. Powtórki telewizyjne wyraźnie pokazały, że należał się karny.

15. min. Coraz większa dominacja piłkarz Roberto Manciniego. coraz intensywniej napierają na bramkę Robinsona. Pracowity dziś jest David Silva.

10. min. Benjani i Emerton postraszyli bramkarza City. Szybko kontratakując Benjani ładnie przeniósł piłkę na prawą stronę, Emerton oddał koledze futbolówkę wrzucając ją w pole karne. Piłka czekała, aż dosięgnie ją głowa piłkarz Zimbabwe. Obrońcy gości wybijają ją jednak poza pole karne.

7. min. Dunn fauluje Balotelliego i rzut wolny dla City. Wykonuje go z 20 metrów Włoch. Mocno uderza w środek bramki - pewnie łapie Robinson.

3. min. Silva w słupek! Centymetry ratują Blackburn. Po ładnym dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne Hiszpan strzela lewą nogą. Gdyby nie szczęście Robinson byłby bez szans.