Terminarz
Od?wie?
29
Zobacz ten mecz - na Z Czuba.tv »

Szczęsny mimo, że puścił dwie bramki, to i tak może się uważać za bohatera drużyny gości. Jego fantastyczne interwencje uchroniły fatalnie grający w obronie Arsenal od wyższej porażki.

W 38. minucie Polaka próbował pokonać z najbliższej odległości Lee, jednak Szczęsny nie dał się zaskoczyć. Po chwili i tak musiał jednak wyciągać piłkę z siatki, gdyż rzut rożny zakończył się golem zdobytym głową przez Sturridge'a.

Początek drugiej połowy to prawdziwe "trzęsienie ziemi" na Reebok Stadium. Tuż po wznowieniu gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak Szczęsny dał Arsenalowi motywację do lepszej gry. Polak nogami obronił strzał Daviesa w sam środek bramki, a minutę później wraz z kolegami cieszył się z wyrównania, gdy do siatki rywali trafił Robin Van Persie.

Arsenal poczuł szansę na zdobycie trzech punktów i przez większość drugiej połowy szturmował bramkę gospodarzy. Ci jednak umiejętnie się bronili i wyprowadzali bardzo groźne kontry.

Po jednej z takich akcji w samej końcówce meczu Szczęsny znów wykazał się fantastycznymi umiejętnościami, gdy nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam z Johanem Elmanderem. Po chwili jednak i tak musiał wyciągać piłkę z siatki, gdy po rzucie rożnym do bramki trafił głową Tamir Cohen.

Dla Arsenalu ta porażka oznacza już praktycznie stracone szanse na mistrzostwo Anglii, gdyż na cztery kolejki przed końcem sezonu Arsenal zajmuje trzecie miejsce i ma aż dziewięć punktów straty do prowadzącego Manchesteru United. Obie drużyny spotkają się na Emirates Stadium już 30 kwietnia. Druga jest Chelsea Londyn, która od "Czerwonych Diabłów" ma o sześć "oczek" mniej.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

95. min. Koniec spotkania na Reebok Stadium. Wenger sfrustrowany, a zirytowany van Persie wyładowuje swoją złość kłócąc się z rywalem. Fatalna postawa "Kanonierów", którzy mimo wszystko byli jednym z faworytów do tytułu

91. min. Załamany Polak siedział w bramce ze spuszczoną głową, gdyż wie że ta porażka praktycznie pozbawia jego drużynę szans na mistrzostwo. Mimo fantastycznej postawy Szczęsnego, Arsenal znów przegrywa ze słabszym rywalem

90. min. Szczęsny znów ratuje Arsenal!!! Z obrońcami na plecach biegnie na niego Elmander, jednak Polak fantastycznie broni strzał rywala. Po chwili jednak Arsenal pogrążony, gdy rzut rożny zamienia na bramkę strzałem głową Tamir Cohen.

82. min. Arsenal ma inicjatywę, ciśnie rywali, ale nic z tego nie wynika, gdyż Bolton broni się praktycznie całym zespołem. Piłka tymczasem nie gości na połowie Arsenalu

73. min. Wenger wpuszcza na boisko kolejnego gracza ofensywnego. Tym razem Walcotta zmienia Andriej Arszawin

70. min. Nasri nie wykorzystuje dwóch "setek" dla Arsenalu!!! Najpierw nie strzela w sytuacji sam na sam, gdy Jaaskelainen pewnie broni, a po sekundzie strzał Francuza z ostrego kąta zablokowany przez obrońcę

67. min. Indywidualna - może nawet zbyt egoistyczna - akcja van Persiego, który mocno uderza zza pola karnego. Piłka szybuje jednak obok słupka Fina

65. min. Zmiana w ekipie gości - Wenger stawia wszystko na jedną kartę i walczy o zwycięstwo. Na boisko wchodzi Chamakh, który zmienia Alexa Songa

64. min. Żółta kartka dla Wilshere'a za faul na rywalu

48. min. Arsenal wyrównuje!! Przed polem karnym Fabregas bardzo ładnie podaje do Van Persiego, a Holender strzela nie do obrony. Jest remis!

47. min. Szczęsny broni strzał Daviesa!! Anglik strzela w sam środek bramki, a Polak rzuca się w bok, zdołał jednak odbić piłkę nogami i Arsenal wciąż ma tylko jedną stratę bramki!! Może ta interwencja poderwie gości do odrabiania strat

46. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania, a Arsenal który powinien odrabiać "strzela sobie w stopę". Faul obrońcy Arsenalu i rzut karny dla gospodarzy!!

II połowa

46. min. Wymarzona szansa dla gości - rzut wolny tuż zza pola karnego bije van Persie. Uderzenie Holendra mocne, ale chyba zbytnio skupił się na sile zamiast na celności i piłka leci wysoko w trybuny. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę meczu

44. min. Arsenal o krok od wyrównania!! Fabregas strzela mocno zza pola karnego, ale piłka ląduje na słupku i wychodzi z powrotem w pole

38. min. Szczęsny ratuje Arsenal! Fantastyczna parada Polaka, który broni strzał z najbliższej odległości Lee. Po chwili jednak rzut rożny zakończony golem dla Boltonu! Pierwsze uderzenie broni stojący na linii obrońca Arsenalu, jednak dobitka Sturridge'a głową z najbliższej odległości nie pozostawia już Arsenalowi złudzeń

37. min. Z boiska wieje nudą, choć ten bezruch przerywa Nasri, którego strzał z dystansu jednak obok bramki Fina

27. min. Polak wypuszcza z rąk piłkę wrzuconą z lewego skrzydła, ale na szczęście nie było nikogo, kto mógłby wykorzystać ten błąd i wbić piłkę do bramki

25. min. W końcu Szczęsny mógł się popisać swoimi umiejętnościami i pewnie broni strzał z daleka Matthew Taylora

24. min. Wymarzona szansa dla Boltonu Lee biegnie na bramkę Arsenalu mając za plecami obrońców. Azjata zamiast strzelać przekłada piłkę z nogi na nogę, chcąc chyba podać do partnera. Piłkarz gospodarzy jednak przekombinował i stracił piłkę

19. min. Strzał van Persiego nożycami z pola karnego zablokowany przez obrońcę. A Wojtek Szczęsny jak na razie nudzi się niezmiernie w polu karnym gości

16. min. Jaaskelainen dwukrotnie broni Bolton przed utratą bramki - wpierw końcówkami palców broni strzał Fabregasa, z po chwili pewnie łapie piłkę po wrzutce w pole karne

15. min. Dobra okazja dla gospodarzy - płaskie dośrodkowanie z prawej strony, jednak strzał z najbliższej odległości Daviesa tuż obok słupka

7. min. Akcja za akcję z obu stron boiska. Strzał Boltonu zablokowany przez obronę, a po kontrze zza pola karnego uderzał Fabregas. Piłka leci jednak wysoko nad bramką

4. min. Akcja Arsenalu, który mógł już wyjść na prowadzenie, jednak strzały Nasriego i Walcotta zablokowana przez bramkarza rywali i obrońców

2. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Na stadionie w Bolton słoneczna piękna pogoda, przy piłce goście

Przed meczem:

W ostatnim ligowym meczu Arsenal nieoczekiwanie zremisował z Tottenhamem Hotspur 3:3, jednak strata do MU nie jest jeszcze na tyle duża, by podopieczni Alexa Fergusona mogli świętować mistrzostwo Anglii.

Na pięć kolejek przed końcem Arsenal jest na trzecim miejscu w tabeli. Ma tyle samo punktów co druga Chelsea Londyn i sześć straty do Manchesteru United.

Trener Kanonierów nadal uważa, że jego piłkarze mogą zdobyć mistrzostwo. - Mamy na koncie szesnaście wygranych i jestem pewny, że jeśli uda nam się wygrać pięć ostatnich spotkań będziemy mieli tytuł - powiedział.

Skład:
Jaaskelainen - Steinsson, Cahill, Knight, Robinson - Lee, Muamba (72. M.Davies), Taylor, Elmander (90. Klasnic) - Sturridge (85. Cohen), K. Davies

W 47. minucie K.Davies nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Szczęsny obronił).