Terminarz
Od?wie?
30
Bramki z meczu Liverpool - Manchester City na Zczuba.tv

Pierwsza połowa nie pozostawiła kibicom złudzeń, która z drużyn jest obecnie w lepszej dyspozycji. Gospodarze od początku z pasją natarli na bramkę Joe Harta, a na prowadzenie mogli wyjść już w siódmej minucie, gdy Luis Suarez trafił w słupek.

Sześć minut później bramkarz gości nie miał już tyle szczęścia, gdy atomowe uderzenie Andy'ego Carrolla z dystansu przełamało mu ręce i piłka wpadła do siatki.

Manchester otrząsnął się i rozpoczął szturm na bramkę Liverpoolu, jednak na 10 minut przed końcem 1. połowy nastąpił prawdziwy nokaut. W dwie minuty gospodarze zaaplikowali rywalom dwie bramki i było praktycznie po meczu.

Najpierw przy biernej postawie obrońców do siatki trafił Dirk Kuyt, a tuż po wznowieniu gry swojego drugiego gola po strzale głową zaliczył Carroll. Sprowadzony niedawno z Newcastle United napastnik opuszczał boisko w końcówce meczu, żegnany owacją na stojąco.

W drugiej połowie działo się już niewiele. Manchester - poza Yayą Toure - nie wykazywał większej ochoty do odrabiania straty, a "The Reds" spokojnie kontrolowali wynik.

Liverpool mimo, że zdobył trzy punkty, wciąż traci aż pięć do miejsca premiowanego grą w LE. Z kolei Manchester z taką grą jak na Anfield, może mieć problemy z dogonieniem Chelsea, co wiązałoby się z walką w kwalifikacjach do LM.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

92. min. Boisko opuszcza żegnany brawami Andy Carroll. Zdobywca dwóch bramek dla "The Reds" zmieniony jest przez Davida N'Goga. Chwilę później sędzia kończy spotkanie

88. min. Bardzo ładna akcja Suareza, który zbiega z prawego skrzydła i mimo asysty obrońcy zdołał przerzucić piłkę na drugą stronę pola karnego. Tam czekał już Andy Carroll, który czyhał na hat-tricka, jednak jego strzał głową nad poprzeczką

83. min. Chwilę później okazję na honorowe trafienie miał Manchester, jednak jego bombę z dystansu pewnie broni Reina. Sekundy później boisko opuszcza narzekający na uraz Balotelli, którego zmienia Nigel de Jong

82. min. W końcu celny strzał obejrzeli kibice na Anfield Road. Odbiór w środku pola, w efekcie czego w polu karnym rywali znalazł się Raul Meireles. Portugalczyk jednym zwodem mija obrońcę i strzela z ostrego kąta. Hart był jednak na posterunku

79. min. Kontra "The Reds", jednak po przebiegnięciu połowy boiska Dirk Kuyt strzela z ostrego kąta bardzo niecelnie

74. min. Manchester jest wyraźnie bezradny... Yaya Toure biegnie na bramkę Reiny, jednak jego strzał z dystansu bardzo toporny, a co za tym idzie niecelny, więc hiszpański bramkarz nie miał okazji, by się wykazać

70. min. Znów zamieszanie pod bramką Harta. Piłka odbijana przez obrońców trafia w końcu do Suareza, ten strzela ale niecelnie

65. min. Strzał z dystansu Meirelesa, jednak piłka mija bramkę. Druga połowa zdecydowanie spokojniejsza od pierwszej, widać że Liverpool nie chce forsować tempa, a City niespecjalnie wierzy, że jest w stanie odrobić stratę

59. min. Zmiana w City. Zirytowany postawą swoich podopiecznych Mancini wprowadza na boisko Davida Silvę, który zmienia Jamesa Milnera

51. min. Róg dla Liverpoolu zakończony kąśliwym strzałem głową Kuyta. Holendrowi nie udaje się jednak wpisać ponownie na listę strzelców, gdyż piłka przechodzi obok słupka

47. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. Przestało padać, jednak chyba nie poprawiło to humoru włoskiego trenera drużyny gości

II połowa

47. min. Po dwóch minutach doliczonego czasu gry sędzia kończy pierwszą połowę. Liverpool nie dominował aż tak wyraźnie jak wskazywałby na to wynik, ale był zdecydowanie bardziej skuteczny wykorzystując prawie wszystkie swoje okazje. Strzały City z kolei okazywały się w większości niecelne.

45. min. Rzut wolny dla City z lewego skrzydła, a głową strzela Lescott. Piłka po jego uderzeniu przelatuje jednak obok słupka

41. min. "The Citizens" na kolanach, a tymczasem na Anfield rozpadało się na dobre. Zmoknięty i zażenowany Mancini schował się na ławce rezerwowych

35. min. Manchester znokautowany!!!! Dośrodkowanie ze skrzydła w wykonaniu Meirelesa, a głową piłkę kieruje do siatki bardzo dynamiczny w powietrzu Carroll. Fantastyczny mecz byłego piłkarza Newcastle United!!!

34. min. Niesamowita akcja w polu karnym Harta!! Piłkarze Liverpoolu ok. minuty przerzucali piłkę wokół bramki rywali, w czym niespecjalnie przeszkadzali im obrońcy. W końcu piłka trafiła do Kuyta, a ten strzałem z narożnika pola karnego pokonał bramkarza

31. min. "The Citizens" stopniowo zdobywają przewagę, czego efektem szarża ze skrzydła w wykonaniu Johnsona. Piłkarz City przedryblowuje jednego z obrońców i wpada w pole karnę, jednak kolejny defensor wybija piłkę na róg

29. min. Edin Dzeko efektownie drybluje przed polem karnym mijając kolejnych obrońców jak tyczki. Mocny strzał Bośniaka jednak obok słupka

27. min. Brutalny faul Fabio Aurelio na Johnsonie. Obrońca gospodarzy wszedł obiema nogami w rywala, za co obejrzał żółtą kartkę

22. min. Manchester otrząsnął się nieco po początkowym szturmie "The Reds". Zamieszanie pod bramką Reiny kończy się strzałem głową Balotellego, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką

16. min. Kontuzjowany po starciu z rywalem jest Carlos Tevez. Argentyńczyk musi opuścić boisko, a w jego miejsce wchodzi Mario Balotelli

13. min. "The Reds" na prowadzeniu!!! Piłka trochę przypadkowo trafiła do Carrolla, a ten huknął jak z armaty na bramkę Harta. Mimo, że strzał był z dalszej odległości, to Hart nie zdołał odbić piłki, która zatrzepotała w siatce

7. min. Fantastyczna okazja dla Liverpoolu!!! Carroll zgrywa piłkę głową do Suareza, a ten pędzi z piłką na bramkę. Jego płaski strzał broni jednak fantastycznie Hart i zbija piłkę na słupek. Zagrożenie pod bramką City zażegnane

2. min. Za nami pierwszy gwizdek sędziego. Przy piłce gospodarze, którzy spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie

21:00 Na stadionie Anfield przed meczem ma miejsce wzruszająca chwila. Kibice oraz piłkarze uczcili "zegarową" minutą ciszy ofiary tragedii na Hillsborough. Podczas meczu pucharowego rozegranego 15 kwietnia 1989 zginęło 96. kibiców "The Reds", którzy zostali zgnieceni przez napierający tłum.

Przed meczem:

Mimo, że oba zespoły dzieli w tabeli aż jedenaście punktów, to mecz z pewnością będzie bardzo zacięty. Na sześć meczów przed końcem żadna z drużyn nie może być jeszcze pewna udziału w przyszłorocznych pucharach.

City ma jeszcze szansę na podium, a Liverpool wciąż nie jest pewien, czy w następnym sezonie zaprezentuje się na europejskich boiskach. Znacznie może utrudnić to brak Stevena Gerrarda, który nie zagra do końca sezonu z powodu kontuzji pachwiny.