Premier League. Arsenal nie wygrał trzeci raz z rzędu

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
53
Sobota dla fanów Arsenalu to prawdziwa huśtawka nastrojów. Przez pierwsze 45 minut meczu West Ham - Manchester United cieszyli się ze straconych przez "Czerwone Diabły" punktów, podopieczni Fergusona przegrywali bowiem 0:2. Później musieli pogodzić się z kompletem punktów dla rywali w walce o mistrzostwo, bo Rooney i spółka w drugiej połowie strzelili cztery gole.

Podobnie w meczu Arsenalu z Blackburn - najpierw obserwowali prawdziwą nawałnicę, jaką piłkarze Wengera zgotowali gościom, potem z minuty na minutę denerwowali się coraz bardziej, bo piłka do bramki rywali wpaść nie chciała, mało tego, ci poczynali sobie coraz bardziej ochoczo. W całym meczu Arsenal oddał aż 11 celnych strzałów, ale w bardzo dobrej formie był Robinson. Blackburn tylko dwukrotnie trafiało w światło bramki strzeżonej przez Almunię, w tym raz o mało nie zakończyło się to, po błędzie Hiszpana, golem.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu znów odżyły nadzieje kibiców, bo czerwoną kartkę za brutalny faul dostał Nzonzi. Piętnaście minut później fani łapali się za głowy, bo mimo kilku dogodnych sytuacji, Arsenal nie potrafił strzelić choćby jednej bramki i stracił kolejne dwa punkty do Manchesteru. Aktualnie "Czerwone Diabły" mają siedem punktów przewagi, ale jeden mecz rozegrany więcej.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Koniec meczu - 0:0 i Manchester odjeżdża Arsenalowi.

90. min. +3 Van Persie pomógł sobie ręką w polu karnym. Już nikt nie wierzy, że Arsenal zdoła wygrać ten mecz.

90. min. +1 Cztery minuty do końca meczu.

90. min. Precyzyjny strzał Bendtnera głową po rzucie rożnym i kapitalna interwencja Salgado, który wybił zmierzającą do bramki piłkę!

88. min. Arsenal wciąż bije głową w mur. Coraz mniej czasu do końca.

86. min. Fabregas trafia w mur.

85. min. Rzut wolny dla Arsenalu z około 25 metrów po faulu na Songu.

84. min. Robinson dziś bezbłędny! Po raz kolejny uratował zespół, choć tym razem nie musiał - chwilę wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

81. min. Van Persie nie trafił głową czysto w piłkę i zmarnował kapitalne dośrodkowanie Sagny.

79. min. Mnóstwo szczęścia mieli zawodnicy gości! Van Persie zagrywa piętą, Wilshere podaje wzdłuż bramki, a tam ofiarnie na ciało strzał przyjął Olsson i uratował zespół przed utratą bramki.

76. min. Czerwona kartka dla Nzonziego! Gracz Blackburn ostro wszedł w nogi rywala, ale wyraźnie było widać, że w końcowej fazie akcji starał się uniknąć starcia, stąd trudno oprzeć się wrażeniu, że czerwona kartka to zbyt surowa kara.

75. min. W polu karnym piłka spadła niespodziewanie pod nogi Nzonziego, który z nieprzygotowanej pozycji, odchylony uderzył wysoko ponad bramką.

72. min. Walcott opuszcza murawę. Wchodzi Chamakh.

69. min. Robinson po raz kolejny uprzedził napastników Arsenalu.

67. min. Trochę ponad 20 minut do końca meczu. Blackburn wciąż konsekwentnie w obronie.

64. min. Dobra, szybka akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Van Persiego zza pola karnego. Znów górą Robinson.

63. min. A tymczasem w Madrycie Mourinho przerwał niesamowitą passę bez porażki u siebie.

60. min. Hoilett wpada w pole karne i zostaje powstrzymany przez Songa. Domaga się karnego, ale niesłusznie. Interwencja była czysta.

58. min. Słychać lekkie gwizdy na trybunach. Arsenal wcale nie jest bliski zdobycia gola, a zdobyć go przecież musi.

55. min. Dośrodkowanie Nasriego z rzutu rożnego na głowę Koscielnego, ale jego strzał wprost w ręce bramkarza rywali.

54. min. Nasri w fantastycznej indywidualnej akcji, przedarł się przez obronę rywali, podał do Walcotta, ale ten nie zdołał oddać strzału.

52. min. Walka, walka, walka. W drugiej połowie jeszcze mniej podbramkowych sytuacji, nie brakuje za to ostrych starć.

48. min. Arsenal, podobnie jak na początku pierwszej połowy, przejmuje inicjatywę.

46. min. Zaczęli!

Pierwsza połowa:

45. min. +4 I koniec.

45. min. +3 Nasri w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońców rywali. To była chyba ostatnia akcja pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia przedłużył połowę o 4 minuty.

45. min. Kolejne niepewne wyjście Almunii i o mało Arsenal nie stracił gola.

43. min. Połowa zmierza ku końcowi. Wydawało się po pierwszych minutach, że Arsenal zmiecie rywali z powierzchni murawy, a tymczasem mecz jest coraz bardziej wyrównany.

40. min. Walcott minimalnie przestrzelił po ładnej indywidualnej akcji.

39. min. Kontratak gości, długi rajd Santa Cruza i wreszcie dobra interwencja obrońcy Arsenalu. Kolejny rzut rożny i dobra interwencja Almunii.

36. min. Wciąż bez bramek na Emirates Stadium. Spotkanie na pewno nie jest nudne, ale piłkarzom obu drużyn brakuje konsekwencji pod bramką rywali.

32. min. Wracają koszmary Almunii! Strzał Olssona z dystansu zmierzał praktycznie w środek bramki, ale bramkarz Arsenalu o mało nie wbił sobie piłki do siatki. Ostatecznie tylko rzut rożny dla gości.

29. min. Powinno być 1:0! Wilshere zmarnował doskonała sytuację - źle przyłożył nogę i przestrzelił z dosłownie pięciu metrów.

26. min. Dominacja Arsenalu to już przeszłość. Mecz się wyrównał, jest szybki, ciekawy, ale brakuje sytuacji podbramkowych.

24. min. Emerton z rzutu wolnego z około 20 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. A szansa była przednia.

23. min. Arsenal musi dziś wygrać, bo trzy punkty zainkasował Manchester United.

22. min. Walcott powstrzymany w polu karnym, kontratak Blackburn i minimalnie za mocne podanie do Hoiletta.

19. min. Wreszcie jakaś szansa dla gości - Olsson dostał prostopadłe podanie w pole karne, uderzył lewą nogą z ostrego kąta w krótki róg, ale chybił o metr.

17. min. Strzał Arszawina zablokowany. Na boisko wrócił Nasri - brawo za determinację.

15. min. Kwadrans gry za nami - ostatnie minuty o wiele już spokojniejsze.

13. min. Na czole Nasriego pojawił się guz wielkości dorodnego kiwi - nie ma pewności, że Francuz wróci na boisko.

12. min. Goście oddalili trochę grę od swojego pola karnego. A tymczasem na boisku leży Samir Nasri - brutalnie uderzony głową, w walce o piłkę, przez rywala.

9. min. Dośrodkowanie Nasriego z lewej strony, obrońcy wybijają na kolejny rzut rożny.

7. min. Arsenal ma przygniatającą przewagę. Blackburn nie było jeszcze na połowie rywali!

6. min. Walcott jest wyraźnie głodny goli! Młody zawodnik Arsenalu najpierw o mało nie zmusił obrońcy rywali do strzelenia gola samobójczego, po chwili w sytuacji sam na sam, choć z ostrego kąta, przegrał pojedynek z Robinsonem.

4. min. W polu karnym sprytnie Walcott zagrał do Songa, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Rzut rożny, z którego nic nie wynika.

3. min. Początek meczu pod dyktando Arsenalu. Nikt na razie jednak tempa nie forsuje.