Manchester United wyrzucił Arsenal z pucharu Anglii

Komentarze
Od?wie?
40
Bramki z meczu Manchester - Arsenal na Zczuba.tv

Kibice na Old Trafford byli świadkami bardzo dobrego meczu, pełnego świetnych okazji i jeszcze lepszych interwencji bramkarzy. Zarówno Manuel Almunia (zastępujący w bramce Arsenalu Wojciecha Szczęsnego), jak i Edwin Van der Sar kilkukrotnie ratowali swoje zespoły w sytuacjach niemal niemożliwych.

Arsenal przeważał, utrzymywał się przy piłce, ale kontry Manchesteru były zabójcze. W 28. minucie Rooney dokładnie dośrodkował do Hernandeza, a ten z nienajłatwiejszej pozycji oddał dokładny strzał głową. Almunia zdołał go obronić, na dobitkę Fabio nic nie mógł poradzić. Hiszpan może mieć pretensje do obrońców.

Druga połowa zaczęła się od ataków Kanonierów, jednak goście szybko zostali skarceni. Po kolejnym niepewnym zachowaniu obrońców najlepiej w polu karnym odnalazł się Wayne Rooney, który sprytnym strzałem głową pokonał Almunię.

Arsenal próbował ze sprawą Nasriego, Van Persiego, Rosickiego, jednak Van der Sar był tego dnia świetnie dysponowany. W końcówce meczu bolesnego urazu doznał Djourou. Mimo, że sędzia doliczył aż 8 minut, wynik nie zmienił się.

Arsenal po odpadnięciu z Ligi Mistrzów żegna się także z Pucharem Anglii.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +7 I kolejny raz Almunia kapitalnie broni...

90. min. +4 Rosicky marnuje kolejną świetną okazję. Miał przed sobą tylko Van der Sara, nie trafił w piłkę...

90. min. Aż 8 minut dolicza arbiter. Spowodowane jest to przerwą, gdy Djourou leżał na boisku.

90. min. Rooney mocno z linii pola karnego, Almunia dzisiaj nie popełnia jednak błędów.

85. min. Djourou musiał zostać zniesiony z boiska. Ładne zachowanie kibiców MU, żegnają go brawami.

80. min. Z drugiej strony boiska Almunia nie pozostaje dłużny. Właśnie z najwyższym trudem powstrzymał swój zespół przed stratą bramki po niepewnej interwencji Diabiego.

77. min. Cuda wyprawia dziś w bramce Holender. Tym razem bardzo mocno z linii pola karnego strzelał Rosicky.

76. min. Kolejna świetna interwencja Van der Sara po strzale Chamakha!

71. min. Piłka ląduje na poprzeczce po strzale Chamakha. Van der Sar kontrolował jej lot.

70. min. Indywidualna akcja Giggsa z prawej strony. Almunia pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

63. min. Ależ pięknie chciał to zrobić Van Persie... Holender zszedł do środka pola karnego i próbował wkręcić piłkę w okienko bramki Van der Sara. Centymetry...

62. min. Holender trafia w mur. Po godzinie gry Arsenal jest bezradny.

61. min. Van Persie faulowany na 18. metrze. Będzie dobra okazja do strzału.

59. min. Z dystansu próbował Diaby. Wysoko nad bramką.

57. min. Kolejna okazja Arsenalu i kolejna pewna interwencja bramkarza Manchesteru. Nasri momentalnie zdecydował się na strzał z woleja z linii pola karnego, Holender był jednak dobrze ustawiony.

55. min. Arsenal nie jest w stanie podnieść się po klęsce z Barceloną. Wenger z nietęgą miną patrzy na poczynania swoich zawodników.

49. min. GOL DLA MANCHESTERU! Rooney! Rajd prawą stroną Valencii (który wraca do składu po kontuzji) i napastnik reprezentacji Anglii sprytnie wykorzystuje zamieszanie w polu karnym. Gospodarze momentalnie odpowiedzieli na presję Arsenalu na początku drugiej połowy. Czy Kanonierzy są jeszcze w stanie się podnieść?

48. min. Ależ kapitalna szansa Arsenalu. Najpierw próbował Kościelny, dobijał Arszawin, ale Van der Sar dwukrotnie potwierdził, że jest bramkarzem światowej klasy. Kapitalne interwencje Holendra.

47. min. Świetna dwójkowa akcja Wilshera z Diabim, zablokowana w ostatnim momencie przez obrońców.

46. min. Piłkarze są już na boisku. Zaczynamy drugą połowę.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Arsenal musi znaleźć w szatni sposób na sforsowanie defensywy Czerwonych Diabłów. Czy im się to uda? Zapraszamy po przerwie.

45. min. Minutę dolicza arbiter.

44. min. Tym razem Nasri próbował sam zdobyć gola. I był blisko. Groźny strzał, który zdołał przedrzeć się przez gąszcz nóg obrońców, z najwyższym trudem wyłapuje Van der Sar.

41. min. Czy to środkiem, czy skrzydłami, Arsenalowi nie idzie. Brakuje ostatniego podania. A Manchester groźnie kontratakuje.

36. min. Znowu okres przewagi Arsenalu, ale defensorzy Manchesteru póki co nie popełniają błędów.

34. min. Ależ blisko było po rzucie rożnym. Van der Sar nawet nie zdążyłby zareagować, na szczęście dla gospodarzy piłka minęła bramkę.

33. min. Próbował odpowiedzieć Van Persie, ale Van der Sar z najwyższym trudem broni strzał Holendra.

28. min. Gol dla Manchesteru! Fabio! Rooney kapitalnie dośrodkował do Hernandeza, ten z nienajłatwiejszej pozycji oddał dokładny strzał głową. Almunia zdołał to jeszcze obronić, na dobitkę Fabio nic nie mógł poradzić. Błąd obrońców Arsenalu, źle ustawiony był Djourou.

24. min. Arsenal okupuje pole karne Manchesteru. Nic z tego nie wynika.

19. min. Na razie obrońcy Manchesteru świetnie radzą sobie z atakami Kanonierów. Mamy za sobą 20 minut meczu, w którym jest dużo walki, ale sytuacji jak na lekarstwo.

15. min. Ależ szansa Manchesteru! Rafael przepchnął się w polu karnym, zdołał dojść do dośrodkowania Fabio, ale z kilku metrów nie trafił głową w bramkę. Powinno być 1:0.

13. min. Składna, ładna dla oka akcja Arsenalu, jednak Nasri tuż przed polem karnym został powstrzymany przez obrońców.

11. min. Rooney próbował pierwszy raz się przebić, ale gospodarze zagrali niedokładnie. Piłkę ma Almunia.

6. min. Gra na razie toczy się w środku pola, choć to Arsenal ma inicjatywę. Manchester liczy na kontrataki i szybkość Hernandeza.

4. min. Arszawin próbował zaskoczyć strzałem Van der Sara. Doświadczony Holender pewnie broni.

2. min. W Arsenalu brakuje dziś kontuzjowanych Fabregasa i Szczęsnego.

1. min. Pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Zaczynamy relację z meczu!

Mecz rozpocznie się o 18.15. W bramce Kanonierów stanie Manuel Almunia.