Premier League. Chelsea wygrywa z Blackpool

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
34
90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Po dośrodkowaniu w pole karne Blackpool Kalou miał całą bramkę przed sobą. Uderzył nad poprzeczką. Powinien być gol.

90. min. Ależ okazja dla Blackpool. Po dośrodkowaniu w pole karne Chelsea piłka trafiła do Evatta. Ten przyjął, uderzył, ale obok słupka.

88. min. Zrobił się w końcówce mecz! Ormerod o jedno tempo spóźnił się z oddaniem strzału po świetnym podaniu na 10 metr od bramki od Phillipsa. Został zablokowany.

86. min. Gol dla Blackpool! Puncheon zrobił to co przed kilkoma minutami nie udało się Phillipsowi. Po szybkim rozegraniu piłki, strzelił mocno, po ziemi, z narożnika pola karnego. Cech nie sięgnął piłki, a ta wpadła tuż przy słupku.

84. min. Kolejny rzut rożny dla Chelsea i groźnie pod bramką Blackpool. Kalou uderzał z pierwszej piłki, ale nie trafił w bramkę.

81. min. Piłkarze Blackpool zmarnowali przed momentem doskonałą okazję na strzelenie honorowego gola. Matt Phillips wpadł w pole karne, ale z boku pola karnego uderzył mocniej niż celniej. Odchodząca od bramki piłka minęła i nogę Petra Cecha i słupek.

75. min. Fernando Torres postanowił przypomnieć kibicom, że jest na boisku. Zwiódł przed polem karnym obrońcę i strzelił. Kłopotu bramkarzowi nie sprawił, bo uderzył lekko i w środek bramki.

73. min. Blackpool się ożywiło, ale ataki gospodarzy nie stanowią zagrożenia dla bramki Petra Cecha. Dośrodkowania są wybijane przez obrońców.

67. min. Zmiana w bramce Blackpool. Halstead zastępuje Kingsona, który ucierpiał jeszcze w pierwszej połowie w starciu z Drogbą.

66. min. Trzeci gol dla Chelsea! Piękna akcja gości. Essien wypatrzył przed polem karnym Kalou, który mimo asysty trzech rywali dokładnie podał do wbiegającego w pole karne Lamparda. Anglikowi pozostało tylko kopnąć obok bramkarza Blackpool.

63. min. Gol dla Chelsea! Lampard ze spokojem poczekał aż Kingson rzuci się w lewo i sam lekko po ziemi strzelił w prawo.

62. min. Rzut karny dla Chelsea. Evatt zamiast w piłkę trafił wślizgiem w nogi Salomona Kalou.

60. min. Znów z dystansu próbował trafić Lampard. Piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców Blackpool. Gdyby leciała w światło bramki, mogła zmylić bramkarza gospodarzy, ale strzał był niecelny.

57. min. Na boisku dzieje się niewiele. Chelsea atakuje, ale bez specjalnego pomysłu na to, jak dostać się pod bramkę rywali. Przed momentem Lampard strzelał z dystansu, ale niecelnie.

50. min. W pierwszych minutach drugiej połowy atakuje Chelsea. Przez moment londyńczycy grali w dziesiątkę, bo solidnie poturbowany w polu karnym został Drogba. Ale już wrócił na boisko.

46. min. Gramy po przerwie.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Kingson świetnie broni strzał Ramiresa. Był mocny, choć dobrze ustawiony bramkarz Blackpool nie miał problemów z sięgnięciem piłki.

43. min. Znów Blackpool próbowało groźnego strzału z dystansu. Andy Ried uderzył jednak bardzo niecelnie.

39. min. Szybka kontra Chelsea zmarnowana przez Drogbę. Napastnik zbyt szybko wybiegł do podania Essiena. Obrona Blackpool złapała go na pozycji spalonej.

36. min. Teraz zaatakowali gospodarze, a trybuny szaleją! Puncheon groźnie dośrodkował z prawego skrzydła. Na tyle groźnie, że wyszedł mu strzał, który Cech z najwyższym trudem przepchnął nad poprzeczką.

33. min. Ależ okazja dla Blackpool. Puncheon biegł niezatrzymywany na bramkę Chelsea i w końcu zdecydował się na strzał. Cechowi udało się sparować piłkę na słupek.

32. min. Ładne dośrodkowanie w pole karne Chelsea wybił głową Terry. Kontra gości była bardzo groźna, ale Żyrkow, który dostał podanie od Drogby, ale zamiast biec na bramkę, próbował złamać akcję do środka i stracił piłkę.

29. min. Doskonały rajd Jose Bosingwy, Portugalczyk minął dwóch obrońców, wpadł w pole karne, ale tak się rozpędził, że wyjechał z piłką za linię końcową. Jeszcze domagał się rzutu rożnego u sędziego asystenta, ale bezskutecznie.

27. min. Jedna z nielicznych kontr Blackpool zakończona strzałem Carneya - słabym i niecelnym. Gdy tylko gospodarzom uda się przejść połowę boiska, nie wiedzą co zrobić z piłką.

23. min. Trwa oblężenie bramki Blackpool. Mocno uderzał z dystansu Bosingwa, ale świetnie interweniował Kingson.

20. min. Gol dla Chelsea Prosto i skutecznie. Frank Lampard dośrodkował w sam środek pola karnego, a tam najlepiej ustawiony był John Terry. Bramkarz Blackpool jeszcze próbował sięgnąć piłkę nogą, ale uderzenie było zbyt mocne, by mógł skutecznie interweniować.

16. min. Chwila przerwy w grze po starciu Vaughna i Essiena. Pomocnik Blackpool wybił wślizgiem piłkę spod nóg rywala, ale ucierpiały też nogi reprezentanta Ghany.

11. min. Ładnie rozegrany przez Lamparda rzut rożny, ale strzał Żyrkowa został zablokowany, a poprawka Davida Luiza poszybowała wysoko nad poprzeczką.

7. min. Świetna okazja dla Chelsea. Drogba odepchnął obrońcę i szybciej niż bramkarz rywali doszedł do piłki. ale Kingson przewidział, w którą stronę napastnik trąci piłkę i wygarnął mu ją spod nóg.

4. min. Ładna, szybka kontra Blackpool, ale strzał jednego z napastników prosto w ręce Cecha.