Carling Cup. Birmingham pokonało Arsenal w finale, błąd Szczęsnego

Komentarze
Od?wie?
36
Wideo z meczu na Zczuba.tv

O wyniku meczu zadecydowała sytuacja z 89. minuty. Niestety, Wojciech Szczęsny, obok Laurenta Kościelnego, był głównym bohaterem tego dramatu. A przebiegał on tak - polski bramkarz i francuski obrońca nie krzyknęli sobie, kto powinien przejąć lecącą w kierunku Szczęsnego piłkę, Kościelny machnął nogą przed twarzą Polaka, czym najpewniej wytrącił go z równowagi, Szczęsny wypuścił z rąk wyjątkowo łatwą do złapania piłkę, a Obafemi Martins spokojnie skierował ją do siatki.

Nie można jednak całą winą za wynik obarczać Szczęsnego. Arsenal nie zagrał dobrego meczu. Miał momenty, kilka przebłysków, ale z przebiegu gry nie zasłużył na trofeum. Grający ambitnie i konsekwentnie piłkarze Birmingham potrafili zatrzymać główne działa Kanonierów, sami zaś bardzo często gościli pod bramką Szczęsnego.

Pierwsza bramka padła w 28. minucie. Piłkę głową z bardzo bliska do siatki skierował Zigic. Ciężko ocenić, czy Wojciech Szczęsny zawinił - piłka była w okolicach, które powinien Polak pokrywać, z drugiej jednak strony, był tam straszny tłok, co przeszkadzało mu w dojściu do futbolówki.

Arsenal wyrównał za sprawą Robina van Persiego, który w 39. minucie pięknym wolejem pokonał Fostera. Podopieczni Wengera, mimo nie najlepszej gry, mogli nawet wygrać, ale świetnie w bramce Birmingham spisywał się Foster.

Kiedy wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki, pod bramką Arsenalu wydarzył się opisany wyżej dramat...

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu! Birmingham zdobył Carling Cup! Arsenal znów bez trofeum.

90. min. +3 Martins ośmieszył w polu karnym Szczęsnego, ale obrońcy zdołali wybić mu piłkę.

90. min. Sędzia doliczył cztery minuty.

89. min. GOL dla Birmingham! Katastrofalny błąd Szczęsnego i Kościelnego! Piłkarze Arsenalu nie krzyknęli sobie, kto ma przejąć piłkę, Kościelny machnął nogą, zdziwiony Szczęsny nie złapał ledwo toczącej się futbolówki, a czyhający na błąd rywali Martins strzelił do pustej bramki.

86. min. Sporo emocji w końcówce, ale brakuje dogodnych sytuacji.

82. min. Birmingham nie zamierza składać broni. Groźnie pod bramką Szczęsnego było po rzucie rożnym.

79. min. Niesamowity Foster znów dwukrotnie wyszedł zwycięsko z pojedynków z piłkarzami Arsenalu. Najpierw obronił strzał Rosickiego, potem Nasriego.

75. min. Foster wygrał pojedynek z Bendtnerem. Arsenal coraz bliżej wyjścia na prowadzenie.

73. min. W dogodnej sytuacji Nasri trafił w obrońcę rywali.

70. min. Zszedł strzelec gola Robin van Persie. Zastąpił go Bendtner.

63. min. Zagęścili środek pola zawodnicy Birmingham - Arsenal ma problemy z przedarciem się pod bramkę rywali.

60. min. Godzina gry za nami. Dobry, żywy, szybki mecz. Emocji nie zabraknie na pewno do samego końca.

57. min. Słupek ratuje Szczęsnego i Arsenal! Fahey uderzył z linii pola karnego bardzo mocno, ale minimalnie niecelnie. Polak nie miałby szans.

51. min. Wciąż w natarciu Arsenal.

48. min. Sagna idealnie obsłużył podaniem na 16. metr Rosickiego, Czech kapitalnie złożył się do strzału z pierwszej piłki, ale minimalnie przestrzelił.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. +4 Działo się w tych doliczonych minutach pod bramką Birmingham. Rzut rożny, strzał z dystansu Nasriego... wynik nie uległ jednak zmianie.

45. min. Aż cztery minuty doliczył sędzia.

43. min. Kanonierzy odzyskali wigor, a mecz nabrał rumieńców.

39. min. GOL dla Arsenalu! Najpierw Wilshere kapitalnie uderzył z dystansu w poprzeczkę, piłkę przejął Arszawin, ograł w polu karnym obrońcę i dośrodkował wprost na nogę van Persiego, który strzałem z woleja dał Arsenalowi wyrównanie.

36. min. Birmingham w natarciu! Zamieszanie w polu karnym Arsenalu, dwukrotnie Larsson zagrywał przed bramkę rywali, za każdym razem obrońcy zdołali wybić piłkę.

33. min. Świetna interwencja Szczęsnego! Polak zatrzymał nogą strzał Zigicia z kilku metrów. Powinno być 2:0.

32. min. Arsenal lekko w szoku, ciężko mu odzyskać rytm gry.

28. min. GOL dla Birmingham! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na jedenasty metr, zagranie głową przed bramkę Szczęsnego, gdzie najwyżej wyskoczył Zigic i również głową skierował piłkę do siatki. Ciężko ocenić, czy Wojciech Szczęsny zawinił - piłka była w okolicach, które powinien Polak pokrywać, z drugiej jednak strony, był tam straszny tłok, co przeszkadzało Polakowi w dojściu do futbolówki.

24. min. Sytuacja na boisku się uspokoiła. Ostatnie kilka minut trzeba niestety opisać jednym słowem - nuda.

19. min. Akcje Arsenalu coraz groźniejsze, podopieczni Wengera są coraz częściej w okolicach pola karnego rywali.

16. min. Groźne dośrodkowanie Birmingham, trudna do wyłapania piłka, ale Szczęsny sobie poradził.

12. min. I kolejna szansa dla Arsenalu! Nasri minął trzech rywali i strzelił z ostrego kąta ponad bramką.

7. min. Fantastyczną sytuację zmarnował Arszawin - trafił z bliska wprost w Fostera.

5. min. Wydaj się, że Arsenal już opanował sytuację na boisku.

2. min. Powinien być rzut karny dla Birmingham! Kapitalne prostopadłe podanie do napastnika Birmingham, którego w polu karnym powalił Wojciech Szczęsny. Powinien być rzut karny i kartka dla Polaka, ale sędzia dopatrzył się chwilę wcześniej spalonego. Spalonego, którego nie było!