Premier League. Pewne zwycięstwo Arsenalu, Szczęsny bezrobotny

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
39

Zdominowane przez Arsenal Wolverhampton nie stworzyło przez cały mecz ani jednej dogodnej sytuacji bramkowej, ani razu Wojciech Szczęsny nie musiał popisywać się nieprzeciętnymi umiejętnościami. Jego zadaniami były wyłapywania dośrodkowań i uprzedzanie podań do napastników - i z nich Polak wywiązał się bez zarzutu.

Pełne ręce roboty miał z kolei Hennessey. Walijczyk raz po raz zatrudniany był przez napastników Arsenalu. Nękał go szczególnie Walcott - z nim bramkarz Wolverhampton poradził sobie wyśmienicie - oraz Van Persie, z którym nie poszło już tak dobrze. Holender ukąsił po raz pierwszy w 16. minucie - płaskim wolejem wykorzystał podanie Fabregasa, drugi raz w 55. - pokonał Hennessey'a w sytuacji sam na sam.

2:0 to najniższy wymiar kary - Arsenal spokojnie mógł wygrać dwa razy wyżej, ale raził nieskutecznością i nonszalancją pod bramką rywali.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. Arsenal pewnie wygrał 2:0.

90. min. +1 Techniczny strzał Fabregasa - Hennessey nie da się pokonać taką próbą.

90. min. Szczęsny ubiegł napastnika rywali, niebezpieczeństwo zażegnane. Sędzia przedłuża mecz o trzy minuty.

89. min. Hennessey po raz kolejny w tym meczu powstrzymuje Walcotta.

88. min. Kontratak Arsenalu. Podanie na skrzydło do Bendtnera, ale Duńczyk włożył w dośrodkowanie zbyt wiele mocy.

85. min. Od kilku minut inicjatywa po stronie gości, ale żadna groźna sytuacja z takiego stanu rzeczy się nie urodziła.

82. min. Atakowany w polu karnym Szczęsny z najwyższym trudem wybija piłkę na rzut rożny.

80. min. I jeszcze jeden zryw Wolverhampton - Szczęsny znów nie mógł się popisać, bo strzał z linii szesnastu metrów zablokowany przez obrońców.

74. min. Solowa akcja Bendtnera zakończona zablokowanym strzałem. Duńczyk powinien podawać do lepiej ustawionego Sagny.

71. min. Żadnych korzyści dla Arsenalu rzut wolny nie przyniósł.

69. min. Rajd Walcotta powstrzymany faulem na 30. metrze przed bramką.

64. min. Dobre wyjście Szczęsnego do płaskiego dośrodkowania.

61. min. A minutę później świetną okazję marnuje Arsenal. Która to już w tym meczu?

60. min. Spokojna gra Arsenalu, może nawet zbyt spokojna, bo przed chwilą groźną kontrę Wolverhampton w ostatniej chwili przerwali obrońcy.

55. min. GOL dla Arsenalu! A jednak się nie zemściły! Walcott odkupuje się trochę w oczach kibiców - podaje wyśmienicie do Van Persiego, który w sytuacji sam na sam nie daje bramkarzowi rywali szans. 2:0!

50. min. Mamy obawy, że te niewykorzystane sytuacje się zemszczą...

47. min. I kolejna szansa gospodarzy. Wilshere zagrywa wzdłuż linii bramkowej, piłka odbija się od nogi obrońcy i o mało nie wpada dla siatki - Hennessey instynktownie obronił, a dobitka Van Persiego... piłka pewnie wylądowała poza stadionem.

46. min. Wilshere minął trzech rywali jak tyczki slalomowe, wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Walcottowi, który z kilku metrów nie potrafił trafić w taką dużą bramkę...

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. 1:0 dla Arsenalu - tak niski wynik to zasługa przede wszystkim bramkarza gości.

45. min. +2 Podanie na skrzydło do Sagny, który pięknie wypatrzył w polu karnym Van Persiego. Holender ładnie przyjął piłkę i z ostrego kąta uderzył dobrze, ale jeszcze lepiej zachował się Hennessey.

45. min. Jeden z nielicznych kontaktów Szczęsnego z piłką - pewnie wyłapał dobre dośrodkowanie.

40. min. Obie drużyny czekają już chyba na gwizdek sędziego. Arsenal nie powinien się jednak zadowalać takim prowadzeniem... chyba wyciągnął lekcję z meczu z Newcastle?

36. min. Wolverhampton całkowicie zdominowane.

35. min. Arsenal razi nieskutecznością! Co prawda był spalony, ale piłkarze Arsenalu, gdy marnowali znakomitą okazję i dobitkę, nie znali jeszcze decyzji sędziego.

31. min. To musiał być gol! Ależ szczęście Wolverhampton! Fabregas, Arszawin, Van Persie - każdy z nich powinien zdobyć gola, ale najpierw świetnie obronił bramkarz, a potem z linii bramkowej piłkę wybili obrońcy!

28. min. Fabregas próbował technicznym strzałem zaskoczyć Hennessey'a - uderzenie zza pola karnego o kilka metrów minęło bramkę.

24. min. Szczęsny wciąż bez możliwości pokazania talentu. Arsenal utrzymuje rywali daleko od własnego pola karnego, próbując od czasu do czasu groźnych podań w pole karne gości.

20. min. Arsenal idzie za ciosem. Goście zepchnięci do defensywy.

16. min. GOL dla Arsenalu! Fabregas precyzyjnie do Van Persiego, który ładnie złożył się do woleja i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. 1:0!

14. min. Groźna akcja gości i dobra interwencja Kościelnego. Arsenal jakby trochę zdominowany.

10. min. Wolverhampton trochę ożyło, próbuje nieśmiało atakować, ale na razie Szczęsny bezrobotny.

5. min. Van Persie z rzutu wolnego ponad bramką... wcześniej piłka w bramce gości, ale sędzia nie zastosował przywileju korzyści. Z wolnego - jak już wiemy - nici.

3. min. Arsenal już osiąga przewagę.

1. min. Początek meczu.