Terminarz
Od?wie?
48
Zobacz bramki z meczu na Zczuba.tv

Pierwsze dwadzieścia minut derbowego spotkania w Manchesterze upłynęło pod znakiem dominacji The Citizens. Podopieczni Roberto Manciniego, którzy aby dalej liczyć się w realnej walce o tytuł mistrz kraju, mecz ten musieli wygrać, ruszyli do ataku.

W 3. minucie Trybuny Old Trafford zamarły z przerażenia. Po doskonałym podaniu Teveza David Silva wbiegł w pole karne, chybił jednak o włos. Piłka po technicznym strzale Hiszpana minęła najpierw van der Sara, który wyszedł z bramki, a później lewy słupek.

Gospodarze początkowo wydawali się ospali. Rooneya dobrze krył Kompany, a akcje skrzydłami Czerwonych Diabłów konsekwentnie przerywał defensywny kwartet Manchesteru City. Wyjątkiem były akcje Naniego. Młody Portugalczyk co rusz próbował pokonać Joe Harta. Bezskutecznie. Do czasu. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy The United's przejęli inicjatywę i ruszyli do ataku. Na efekt ofensywnego ożywienia podopiecznych sir Alexa Fergusona długo nie trzeba było czekać. W 40 minucie meczu Nani wbiegł między Lescott'a i Kompany'ego, otrzymał perfekcyjne podanie od Ryana Giggsa i strzałem prawą nogą wpakował piłkę do siatki.

Pierwszy kwadrans spotkania to spokojna, pozycyjna gra Manchesteru United. Po godzinie meczu na murawę w drużynie gości wszedł Edin Dżeko. Nie minęło sześć minut, a za sprawą Bośniaka The Citizens zdobyli wyrównującego gola. Nowy nabytek Manchesteru City dostał w polu karnym podanie, strzelił wprost w Silvę. Piłka odbiła się od dolnej części pleców Hiszpana, zmyliła van der Sara i trafiła do bramki.

Goście z remisu i cieszyli się tylko 12 minut. Na kwadrans prze końcem spotkania Joe Harta pokonał piękną przewrotką Wayne Rooney, ustalając końcowy wynik spotkania.

Porażka Manchesteru City, praktycznie pozbawiła piłkarzy The Citizens szansy na mistrzostwo kraju w tym sezonie. Manchester United z jednym zaległym meczem prowadzi w tabeli Premier League ośmioma punktami.

Koniec spotkania 158. Derby Manchesteru dla United's. Marzenia o mistrzostwie kraju The Citizens mogą odłożyć na półkę i sięgnąć po nie za rok. Żeby wyprzedzić podopiecznych Manchesteru United potrzebują cudu.

90. min. +1 Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty

89. min. Goście rzucili wszystkie siły do ataku. Jednak próby zdobycia bramki kończą się kapitalnymi interwencjami doświadczonego van der Sara.

85. min. Silva dwoi się i troi, żeby zdobyć wyrównującego gola. Po strzale Shauna Wrighta-Phlipsa zablokowanym przez gospodarzy piłkę z rzutu rożnego wrzuca Hiszpan. Futbolówka wybita przez obrońców wraca do niego. Ponowna wrzutka w pole karne zakończona interwencją defensorów i natychmiastowy kontratak. Silva wraca jednak do obrony i przerywa akcję Manchesteru United.

82. min. Evra faulowany z lewej strony pola karnego. Wznawia Ryan Giggs i wycofuje. Piłka serią podań wędruje na prawą stronę, gdzie próbuje dojść do piłki O' Shea. Richards jednak blokuje futbolówkę, a ta spokojnie opuszcza boisko.

78. min. GOOOOOOL!!!!! Przepiękny gol Wayne'a Roooney'a !!! Nani dośrodkowuje z prawej strony boiska. Anglik wyskakuje do piłki i posyła ją przewrotką do bramki gości. Joe Hart stał jak słup soli, nie miał żadnych szans na obronę. Co sobie myśleli obrońcy Manchesteru City???

77. min. Długa wymiana piłki w środkowej strefie boiska między piłkarzami Manchesteru City

70. min. Cóż za mecz! Akcja za akcję, strzał za strzał. Bramkarze mają pełne ręce roboty.

67. min. Na boisko wchodzi Berbatov. Sir Alex Ferguson wytacza najcięższe działa przeciwko przeciwnikom. Murawę opuszcza Anderson.

67. min. 1:1 Bramka rozochociła gości. Tevez strzela głową, kapitalnie broni holenderski golkiper. Sędzia boczny unosi chorągiewkę. Argentyńczyk na spalonym.

66. min. GOOOOLL!!!! Dżeko dostaje piłkę w polu karnym strzela wprost w Silvę. Futbolówka odbija się od dolnej części pleców Hiszpana i trafia do bramki. Van der Sar bez szans!!!

64. min. Kapitalna akcja Manchesteru City, zakończona nieudanym dośrodkowaniem Teveza. Silva lzewnętrzną częścią stopy miękkim lobem podaje piłkę do Argentyńczyka. Ten nieprecyzyjnie dośrodkowuje.

63. min. Wzmocnienie ataku to jeden z powodów, dla których pojawił się na boisku Dżeko. Drugim z nich jest niedyspozycja Milnera. Anglik na ławce okłada udo lodem. Czyżby kontuzja mięśnia czworogłowego?

61. min. Pierwszy kontakt z piłką Bośniaka. Sędzia odgwizduje faul dla gospodarzy.

60. min. Na boisko wchodzi za Milnera były król strzelców Bundesligi.

58. min. W debrach za chwilę zadebiutuje Edin Dżeko. Mancini robi co może, żeby wzmocnić ofensywę swojej drużyny.

56. min. Silva z środka strzela wprost w bramkarza Manchesteru United.

55. min. Kolejny korner dla The Citizens. Wrzuca Milner. Strzał głową Silvy. Przytomnie w defensywie zagrywa Rooney i wybija piłkę na rzut rożny.

52. min. Szykuje się zamiana w szeregach gości. Na boisko za Kolarova wchodzi Shaun Wright-Philips.

48. min. Rzut rożny dla Manchesteru City. Dośrodkowuje Kolarov. Jednak żaden z piłkarzy gości nie przecina podania. Wznawia Manchester United.

45. min. Zaczęli drugą połowę.

I połowa

45. min. +2 Zmasowany atak Manchesteru United na bramkę The Citizens. Bez rezultatu. Sędzia kończy pierwszą połowę. Piłkarze schodzą do szatni.

44. min. Wymiana piłki między Andersonem i Giggsem. W końcu asystujący przy bramce Naniego Walijczyk mając dużo miejsca, uderza lewą nogą. Podkręcona futbolówka wędruje w trybuny.

43. min. Żółta kartka dla Milnera za faul na Rooneyu.

40. min. 1:0GOLLLLL!!!! Nani pokonuje Joe Harta. Portugalczyk wbiega między dwóch obrońców, dostaje podanie w tempo od Ryana Gigsa i prawą nogą pakuje piłkę do siatki.

38. min. Wrzawa wśród kibiców Manchesteru City. Silva domaga się rzutu karnego. Powód? Po strzale Hiszpana piłka uderza w rękę Patrica Evrę. Sędzia jednak słusznie dyktuje rzut rożny. Ręka Francuza przylegała do ciała.

36. min. Ożywienie w szeregach Manchesteru United. Szczególnie widoczny Nani Po początkowej dominacji gości, to teraz gospodarze przejęli inicjatywę. Kolejny strzał Portugalczyka. Po rykoszecie piłka trafia w ręce bramkarz Anglii.

33. min. Fletcher bliski pokonania Harta! Szkot silnie uderza z pierwszej piłki. Strzał z prawej strony pewnie broni bramkarz Manchesteru City.

32. min. Kolarov ponownie strzela! Piłka trafia do Teveza. Argentyńczyk na linii pola karnego przepycha się ze Chrisem Smallingiem. Oddaje piłkę Kolarovovi, a ten uderza prawą nogą. Niecelnie.

29. min. Strzał Kolarova wybity przez obrońców, piłka trafia wprost pod nogi Jamesa Milnera. Ten próbuje poprawić, na spalonym jednak David Silva.

26. min. Nani dośrodkowuje z prawej strony. Piłka po podaniu Portugalczyka przelatuje swobodnie nad polem karnym The Citizens i przez nikogo nie niepokojona wylatuje na aut.

22. min. Tak jest i tym razem. Szybki atak United's zatrzymany przez Richardsa.

20. min. Każda próba rozwinięcia skrzydeł w ataku przez piłkarzy Manchesteru United kończy się interwencją obrońców przeciwnej drużyny.

18. min. Żółta kartka "z opóźnionym zapłonem" dla Kompanego. Belg fauluje Rooney, arbiter pozawala grać jednak dalej. Gdy Czerwone Diabły tracą piłkę, sędzia przywołuje do siebie piłkarza Manchesteru City i wymierza karę.

16. min. Przechwyt Kompanego, akcja prawą stroną. Silva podaje do Toure. Ten mija pierwszą linię obrony, podaje do środka, blokowany przez obrońcę.

11. min. O'Shea faluje Teveza. Rzut wolny dla The Citizens. Kolarov dośrodkowuje wprost na głowę zamykającego akcję Yaya Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej jednak chybi.

11. min. Potężna bomba Naniego! Portugalczyk z dwudziestu metrów na wprost bramki uderza piłkę lewą nogą. Futbolówka przelatuje niewiele powyżej poprzeczki bramki Joego Harta

10. min. Po pierwszych 10 minutach to Manchester City jawi się jako drużyna bardziej aktywna, ofensywna.

9. min. Kolejna akcja duetu Silva, Tevez. Hiszpan podaje byłemu piłkarzowi United's. Ten jednak dośrodkowuje zbyt mocno. Piłka wędruje na aut za bramką van der Sara.

6. min. Ryan Giggs lewą flanką atakuje bramkę Manchesteru City. Powstrzymany jednak przez Richardsa.

3. min. Świetna akcja The Citizens! O włos myli się Silva. Wymiana podań z prawej strony pola karnego. Hiszpan wbiega w pole karne uruchomiony podaniem Teveza i sam na sam z van der Sarem posyła piłke tuż obok lewego słupka.

3. min. Richards powstrzymując Vidica przy bocznej linii, skosił sędziego bocznego.

1. min. Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczęli!

Obie drużyn już na murawie Old Trafford. Niespodzianka w składzie Manchesteru United, Berbatov na ławce!

Przed meczem

Wojna między zwolennikami Manchesteru City a Manchesteru United trwa odkąd oba kluby pojawiły się w angielskim mieście. "The Citizens" wytykają "Czerwonym Diabłom", że Old Trafford, gdzie znajduje się stadion Rooneya i spółki leży poza granicami miasta. Uniteds nie pozostają dłużni i kpią z podopiecznych Manciniego, bo Manchester City nie zdobył żadnego trofeum od 35 lat, a od 43 mistrzostwa Anglii.

W tym roku "The Citizens" tracą do Manchesteru United będącego liderem Premier League 5 punktów. Jeśli przegrają ten mecz, to mogą pożegnać się z szansą na trofeum. Ich strata wzrośnie do 8 punktów. Warto dodać, że piłkarze sir Alexa Fergusona mają jeden mecz zaległy w stosunku do reszty angielskich drużyn.