Terminarz
Od?wie?
41
Zobacz bramki z meczu na Zczuba.tv

Arsenalowi w tym meczu przez długi czas szło jak po grudzie. Sędziowie pozwalali na ostrą, momentami brutalną grę, z którą gracze gospodarzy sobie nie radzili. Dodatkowo w 24. minucie arbitrzy popełnili fatalny błąd. Nie odgwizdali ewidentnego spalonego Luisa Sahy, który długo się nie zastanawiał i potężnie huknął z 15 metrów. Wojciech Szczęsny nie miał żadnych szans.

Gospodarze momentalnie rzucili się do ataku, ale natrafili na silny opór rywali. Everton nie tylko dobrze bronił, ale także odważnie kontrował. Dopiero w 70. minucie los uśmiechnął się do piłkarzy Arsenalu. Fantastyczne podanie Fabregasa wykończył Arszawin, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko. Sześć minut później bramkę na 2:1 po rzucie rożnym zdobył Laurent Koscielny. Do końca Arsenal kontrolował mecz i dowiózł zwycięstwo do końca. Strat do Manchesteru United nie zmniejszył, bo lider Premier League pokonał 3:1 Aston Villę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu. Arsenal wygrał 2:1, tak samo jak w pierwszej rundzie.

90. min. +2 Clichy wbiega w pole karne, jest za na sam z Howardem, ale decyduje się na oddanie piłki przed pole karne. Futbolówkę z łatwością przejmują obrońcy Evertonu.

90. min. Sędzia doliczył pięć minut.

84. min. Osman uderzał głową z czterech metrów, ale dobrze ustawiony Szczęsny nie miał problemów ze złapaniem piłki.

76. min. 2:1! Rzut rożny dla Arsenalu. van Persie dośrodkowywał, najwyżej wyskoczył Koscielny i skierował głową piłkę do bramki.

75. min. Howard kapitalnie broni strzał Van Persie'go z rzutu wolnego.

72. min. Bendtner strzałem przewrotką próbował pokonać Howarda, ale uderzył zbyt lekko i w sam środek bramki.

70. min. Remis. Fantastyczne podanie Fabregasa na bramkę zamienił Arszawin. Rosjanin na boisku pojawił się kilka minut wcześniej.

68. min. Arsene Wenger wykorzystał już limit zmian. Jako ostatni wszedł Bendtener.

62. min. Przepychanka miedzy Artetą i Van Persiem kończy się żółtymi kartkami. Arszawin wchodzi w miejsce kompletnie niewidocznego Rosickiego.

55. min. Van Persie strzela z 17 metrów wprost w Howarda.

54. min. Szczęsny skiksował przy próbie wybicia piłki. Na szczęście żaden z graczy Evertonu nie zdążył dojść do piłki.

52. min. Van Persie faulowany tuż za linią pola karnego. Holender sam wykonywał rzut wolny, ale uderzył prosto w mur.

48. min. Arsenal na razie 'wali głową w mur'. Everton nie tylko dobrze się broni, ale też od pierwszych minut drugiej połowy atakuje.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa. W Arsenalu jedna zmiana - Songa zastąpił Diaby.

45. min. +2 Przerwa

45. min. +1 W ostatnich minutach mecz zrobił się bardzo brutalny. Sędzia pozwala na wiele zwłaszcza zawodnikom Evertonu.

45. min. Sfrustrowany Rosicky fauluje Fellainiego, sędzia był bardzo blisko i be wahania wyciąga żółty kartonik.

44. min. Arsenal chce jeszcze przed przerwą wyrównać. Walcott strzelił prosto w Howarda, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalony.

39. min. Ależ Szczęście ma Wojciech Szczęsny. Polak wyszedł do wbiegającego w pole karne Rosjanina Bilyaletdinowa, piłka trafiła pod nogi Sahy, który miał przed sobą pustą bramkę, ale nie był w stanie oddać strzału.

35. min. Fantastyczna prostopadła piłka do Fabregasa. Hiszpan jednak nie wiedzieć czemu zwolnił przed bramką Evertonu, dał się wyprzedzić obrońcom i strzelił bardzo niecelnie.

32. min. Rzut rożny, ostre dośrodkowanie w pole karne, do strąconej w kierunku dalszego słupka bramki Howarda piłki rzucił się Kościelny, ale minimalnie się spóźnił.

30. min. Arsenal rzucił się do ataku, ale Everton umiejętnie się broni.

24. min. Gol dla Evertonu! Saha pokonał Wojciecha Szczęsnego, Polak nie miał nić do powiedzenia. Jak pokazały telewizyjne powtórki Francuz był w momencie podania wyraźnym spalonym. Sędzia główny po konsultacji z liniowym zdecydował się jednak uznać bramkę.

22. min. Wallcott dynamicznie wbiega w pole karne, ale bramkarz Evertonu instynktownie nogami wybija piłkę za linię końcową.

20. min. Arsenal podkręca tempo. Gospodarze coraz szybciej wymieniają miedzy sobą podania i częściej zapędzają się pod bramkę Howarda.

17. min. Fabregas marnuje fantastyczną okazję. Z 11 metrów strzelił z dobre trzy metry obok bramki Howarda.

15. min. Faul z prawej strony pola karnego, żółta kartka dla Distina. Van Persie strzela precyzyjnie obok muru, ale jeden z obrońców wybija piłkę rzut rożny. Ten piłkarze Arsenalu też zmarnowali.

11. min. Everton przeważa, częściej atakuje skrzydłami, ale na razie obrona Arsenalu bezbłędna, a Szczęsny nie miał jeszcze okazji do interwencji.

7. min. Arsenal na razie gra ospale i oddaje inicjatywę rywalom. Fabregas ostro fauluje Mikela Artetę, ale kartki na razie nie dostanie. W czwartej minucie za faul na tym samym zawodniku żółtą kartkę zobaczył Jack Wilshere.

5. min. Pierwsze starcie obu drużyn w listopadzie poprzedniego roku wygrał Arsenal (2:1). Dziś także jest faworytem. Aż 70 procent czytelników serwisu skysports.com uważa, że ?Kanonierzy? pokonają dziś Everton.

3. min. W pierwszych minutach aktywniejsi piłkarze Evertonu. Próbują skrzydłami przedostać się pod bramkę Szczęsnego, ale na razie bez efektów.

1. min. Gramy!

20:44 Rzut oka na tabelę Premier League. Arsenal jest drugi z pięcioma punktami straty doManchesteru United, Everton ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

20:43 Piłkarze są już na boisku, za chwilę początek meczu.

20:39 Latem z Legii Warszawa do Evertonu przeszedł bramkarz Jan Mucha. Słowak dzisiejszy mecz zacznie na ławce rezerwowych.

20:38 Szczęsny mówi, że powoli oswaja się z rolą pierwszego bramkarza Arsenalu. - Trzy miesiące temu byłem najbardziej sfrustrowanym bramkarzem świata. Nie grałem, nie miałem za dużych perspektyw, nie wiedziałem, czy dostanę nowy kontrakt. Powiedziałem, że zastanawiam się, czy czasem nie odejść. Anglicy przetłumaczyli ten wywiad, a koledzy do dziś się śmieją, że od tamtej pory jestem w kadrze na każdy mecz. Dziś jestem najszczęśliwszym bramkarzem świata. Gram w wielkim klubie, boss mnie chwali i jeśli sam nie dam mu powodów, to z własnej woli mnie spomiędzy słupków nie wyciągnie. Jeśli będziemy grać dobrze, wygrywać i tracić mało goli, trener składu nie zmieni. Powoli więc oswajam się z myślą, że pod koniec lutego zagram przeciw Barcelonie w 1/8 finału Champions League - mówił przed meczem z Evertonem Polak.

20:37 Początek meczu punktualnie o godz. 20.45/