Pucharz Ligi Angielskiej. Arsenal ze Szczęsnym w bramce awansował do finału

3 : 0
Komentarze
Od?wie?
28
Polak grał również w pierwszym spotkaniu, które "Kanonierzy" przegrali sensacyjnie 0:1 i nie mogli sobie pozwolić na Emirates Stadium nawet na remis. Piłkarze Arsenalu długo męczyli się z rywalem raz po raz atakując bramkę Martana Fulopa. Okazję, by już w pierwszej połowie rozprawić się z niższym o klasę rywalem nie wykorzystali jednak van Persie i Fabregas.

Gdy Arsene Wenger zaczął nerwowo spoglądać w kierunku ławki w drugiej połowie w poszukiwaniu konsekwentnych działań do samego końca akcji, przebudził się Bendtner. Duńczyk zdobył gola w 61. minucie meczu, a tuż po jego trafieniu wyróżnił się także Laurent Kościelny. Kropkę nad i postawił w końcówce spotkania kapitan gospodarzy Cesc Fabregas.

Arsenal Londyn awansował do finału Pucharu Ligi Angielskiej po raz 17. w historii. Ostatni raz to trofeum "Kanonierzy" wywalczyli w 1993 roku.

90. min. Koniec spotkania.

89. min. David Norris z takim impetem atakował uciekającą mu piłkę, która już wylądowała w rękach polskiego bramkarza, że wślizgiem zaatakował Wojciecha Szczęsnego. Starcie z pomocnikiem Ipswich sprawiła, że Polak przez kilka chwil zwijał się z bólu.

87. min. Mecz na chwilę przerywa kibic, który wbiegł na murawę.

84. min. Podwójna zmiana w Arsenalu, z boiska schodzą van Persie i Arszawin, w ich miejsca na murawę wbiegają Nasri oraz Walcott.

77. min. GOL Fabregasa! 3:0 dla Arsenalu. Arszawin mija kilku rywali przed polem karnym i podaje do wbiegającego i osamotnionego Hiszpana, który z zimną krwią pokonuje bramkarza.

69. min. Polak broni bez najmniejszego problemu strzał Scotlanda. Piłkarz Ipswich próbował szczęścia z kilku metrów w polu karnym.

64. min. Drugi GOL dla Arsenalu! Laurent Kościelny zdobywa drugiego gola na Emirates po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niepokryty Francuz polskiego pochodzenia dał Arsenalowi wynik gwarantujący grę w finale Pucharu Ligi, pod warunkiem utrzymania go do końcowego gwizdka.

61. min. GOL dla Arsenalu! Doskonałe podanie Jacka Wilshere'a do Nicklasa Bendtnera. Precyzyjny strzał napastnika "Kanonierów" na długi słupek daje Arsenalowi prowadzenie w spotkaniu. Jest to jego trzecie trafienie w tych rozgrywkach.

55. min. Gra Arsenalu skupia się wyłącznie na poczynaniach ofensywnych, dlatego Wojciech Szczęsny nie ma w ogóle okazji do wykazania się, na co zapewne nie narzeka. Ipswich już cofnięte na własną połowę broni wyniku, który eliminuje Arsenal.

51. min. Akcja Arszawina w polu karnym, przed nim stanął jednak mur piłkarzy Ipswich, którzy stratowali małego Rosjanina.

Początek drugiej odsłony meczu.

Koniec pierwszej połowy spotkania. Pierwsza odsłona meczu minęła pod znakiem Arsenalu i chociaż podopieczni Arsene?a Wengera nie zdobyli bramki, to ich ofensywne poczynania nie powinny zaprzątać głowy szkoleniowcowi gospodarzy. Sporo zdrowia na boisku zostawiają z kolei piłkarze Ipswich, dla których ewentualny (w przypadku utrzymania wyniku) finał byłby piątym w historii.

Wojciech Szczęsny w tej części meczu wyróżnił się tylko zderzeniem z Bacary Sagną, po którym Francuz z trudem podniósł się z murawy i zamroczony opuszczał boisko w asyście lekarzy.

43. min. Jeszcze dwie sytuacje piłkarzy Arsenalu, ale obie zażegnane przez gości. "Kanonierzy" w żaden sposób nie mogą wykończyć wyśmienitych okazji.

35. min. Fabregas w najlepszej do tej pory dla siebie sytuacji. Kibice już widzieli piłkę w bramce, Hiszpan nie strzelił jednak z kilku metrów, a piłką prawie otarła się o długi słupek Ipswich.

33. min. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Arsenalu. Wojciech Szczęsny nie musiał interweniować jeszcze w tym meczu

30. min. Van Persie po raz kolejny bliski zdobycia bramki. W porę jednak przed Holendrem przyjmującym podanie od Fabregasa pojawił się Fulop, który "zgasił" nie tylko piłkę, ale i piłkarza gospodarzy.

27. min. Rzut wolny dla Arsenalu, miękka wrzutka w pole karne, gdzie w zamieszaniu strzał cudem oddał Bendtner, ale został zablokowany.

24. min. Poprzeczka "Kanonierów". Bliski szczęścia był ponownie van Persie, który "wykorzystał" dośrodkowanie Bendtnera.

19. min. Cesc Fabregas atakował bramkę z prawej strony pola karnego. Strzelił jednak płasko wprost w bramkarza gości.

17. min. Eboue jednak już na boisku.

14. min. Wenger wysłał już na rozgrzewkę Eboué, ale Sagna chociaż nie bez trudu podniósł się z pomocą medyków. Zmiana - odroczona.

13. min. Bacary Sagna "znokautowany" głową przez Wojciecha Szczęsnego długo nie podnosi się z murawy. Francuz zderzył się twarzą z głową Polaka, który próbował wyłapać dośrodkowanie.

10. min. Cesc Fabregas po odegraniu od Clinchy'ego wpadł w pole karne, gdzie przewrócił się w starciu z Garethem McAuleyem. Na nieszczęście dla gospodarzy, gwizdek sędziego milczał.

5. min. Pierwsza okazja Arsenalu. Robin van Persie myli się z 13. metra na wprost bramki strzelając z podania Bacary'ego Sagny.

1. min. Piłkarze Ipswich już w pierwszej minucie postanowili zaskoczyć polskiego bramkarza. Piłka po strzale niemal z połowy boiska przeleciała kilkadziesiąt centymetrów obok słupka bramki Arsenalu, ale Wojciech Szczęsny kontrolował jej lot.

Początek spotkania

Zespół Polaka występuje w niemal najsilniejszym składzie. Trener Arsene Wenger w obecnym sezonie w odróżnieniu od poprzednich przywiązuje do Pucharów na Wyspach duże znaczenie. "Kanonierzy" nie wygrali Pucharu Ligi Angielskiej od 1993 roku.