Premier League. Arsenal - Wigan 3:0. Szczęsny bez pracy

Terminarz
Od?wie?
38
Zobacz skrót meczu na z Czuba.tv »

Arsenal przeważał od pierwszej do ostatniej minuty i mógł ten mecz wygrać dwa razy wyżej. W wyśmienitej formie byli Fabregas, van Persie czy jak zwykle znakomity Nasri.

Nic nie można powiedzieć za to o Wojciechu Szczęsnym, którego w tę sobotę na The Emirates tak naprawdę równie dobrze mogło nie być.

Pierwszy gol padł w 22 min. Van Persie otrzymał znakomitą prostopadłą piłkę w polu karnym, będąc na granicy spalonego i wykorzystał ją.

W 59 min. Holender skorzystał ze znakomitej wrzutki w pole karne i fantastycznie, technicznie uderzył z woleja, pokonując bramkarza.

W 70 min. Caldwell słusznie obejrzał czerwony kartonik za faul w polu karnym na wychodzącym na sam na sam z bramkarzem Fabregasem. Do piłki, chcąc skompletować hat-tricka, podszedł van Persie i fatalnie spudłował.

Pocieszał go Fabregas, ale wkrótce Holender osiągnął to, co chciał. W 85 min. Walcott dostał świetną piłkę, ale nie zdołał przepchać obrońcy, więc zostawił piłkę nadbiegającemu Van Persie'mu, który zmieścił ją w bramce z ostrego kąta.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +2 Song znowu próbuje strzelać, ale tym razem wyszło mu to gorzej.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

85. min. GOL! 3:0! Znakomita piłka do Walcotta, który przegrywał jednak pojedynek z obrońcą, wolał więc po prostu go zastawić, a piłkę zostawić nadbiegającemu Van Persie'mu, który świetnie zmieścił ją z bardzo ostrego kąta.

84. min. Song uderza z dużej odległości. Mocno i tuż obok słupka!

83. min. Mecz chyba się skończył. Obie drużyny wolałyby się umówić na zejście do szatni już teraz. Od kilku minut mamy tylko spacery po murawie.

78. min. Zmiana w Wigan. Boyce za N'Zogbię.

75. min. Zmiana w Arsenalu. Arszawin za Nasriego.

74. min. Dobra piłka do Van Persie'go, Holender drybluje i uderza. Trafia w słupek! Jest niepocieszony.

71. min. Van Persie fatalnie pudłuje! Gdzieś w ostatni rząd trybun! Nie może uwierzyć, rzuca się na kolana, Fabregas go pociesza.

70. min. Caldwell ewidentnie fauluje wychodzącego na sam na sam z bramkarzem Fabregasa. Bardzo słuszna czerwona kartka i rzut karny.

69. min. Sytuacyjna piłka do Fabregasa, który zaczyna nią żonglować, wpada w pole karne, zostaje przewrócony, ale podnosi się i jeszcze próbuje dobijać przewrotką.

66. min. Dobra szansa na bramkę kontaktową, zawodnik Wigan był niepilnowany, uderzenie głową, ale znacznie obok słupka bramki Szczęsnego.

59. min. GOL! 2:0! Znowu Van Persie! Znakomita wrzutka w pole karne do znajdującego się w pełnym biegu Holendra, który pięknie uderza z woleja.

58. min. Walcott dostał piłkę na bardzo ostry kąt, bramkarz świetnie się zachował i gracz "Kanonierów" nie trafił w bramkę.

55. min. Niesamowite, ale Wigan dotrzymuje tempa gospodarzom. Teraz jednak kolejną niezłą szansę miał Nasri, ale uderzył w zamieszaniu obok słupka.

52. min. W końcu okazję do złapania piłki miał Wojciech Szczęsny. Dobrze wyszedł z bramki, zgarnął futbolówkę i od razu wyrzucił ją, aby rozpocząć kontratak.

49. min. Niespodzianka, ale za ataki wzięła się ekipa gości. Ich trener wygląda na takiego, który wierzy w co najmniej jeden punkt, pogania swoich podopiecznych.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza jedną minutę.

43. min. I znowu. Kontratak Arsenalu przy przewadze liczebnej. Piłka do Nasriego, ten uderza, ale ponownie lepszy okazał się bramkarz.

40. min. Rozpoczyna swój koncert Samir Nasri. Dwa niezłe uderzenia na bramkę, za pierwszym razem jednak nad poprzeczką, a za drugim razem bramkarz broni.

37. min. Piłka do znajdującego się prawdopodobnie na minimalnym spalonym Walcotta, który nie zgadza się z decyzją sędziego, podbiega i uderza. Obok bramki. Żółtej kartki też nie ma.

34. min. Wigan w końcu przeprowadza ataki. Szczęsny jednak wciąż nie musi się wykazywać.

31. min. "Kanonierzy" się bawią. Fabregas zatańczył z obrońcami w polu karnym i piłka w końcu została wybita na rzut rożny. Nic jednak z niego nie wyszło.

28. min. Arsenal działa dziś bez zarzutu. Przed chwilą było widać znakomitą wymienność pozycji - Walcott i Nasri zostali środkowymi napastnikami, a ich miejsce zajęli na jakiś czas Van Persie i Fabregas.

25. min. Arsenal na szczęście nie wygląda, jakby zamierzał zwolnić tempo. W przeciwnym wypadku mecz mógłby zrobić się bardzo nudny.

22. min. GOL! 1:0! Znakomita prostopadła piłka do Van Persie'go w pole karne, Holender uderza, goście pokazują, że był spalony, ale - choć rzeczywiście było blisko - sędzia słusznie uznaje bramkę.

19. min. To chyba nie będzie mecz, w którym Szczęsny będzie miał okazję pokazać, na co go stać.

16. min. Kolejna znakomita okazja, piłka w pole karne do Fabregasa, a on uderza mocno po ziemi i w ostatniej chwili wślizgiem blokuje to uderzenie obrońca.

13. min. Przyszłość Wigan nie rysuje się dziś w różowych barwach. Im dłużej uda im się uniknąć utraty gola, tym bardziej będą mogli się cieszyć. Na więcej nie powinni liczyć.

10. min. Fabregas brzydko faulowany pod polem karnym, upadając, próbował wywołać wrażenie, jakby faul miał miejsce już w obrębie pola karnego i rzucił się w nie. Rzut wolny Van Persie'go zatrzymał się na murze.

7. min. Znakomicie wystawiona piłka do Van Persie'go w pole karne, on uderza, ale trochę za bardzo w środek bramki, dzięki czemu ułatwia bramkarzowi wykonanie świetnej interwencji.

4. min. I, jak można było się spodziewać, od początku mamy bezustanne ataki Arsenalu. Goście jednak z powodzeniem wybijają piłkę z własnego pola karnego.

1. min. Początek meczu.

15:55 Po raz kolejny w bramce "Kanonierów" zobaczymy bardzo dobrze spisującego się Wojciecha Szczęsnego. Łukasz Fabiański nabawił się niedawno urazu i od tego czasu zastępuje go młodszy kolega. Niektórzy uważają, że może wygryźć Fabiańskiego z podstawowego składu. To może być dla niego kolejny ważny mecz.