Puchar Anglii. Walka odwiecznych rywali. Manchester United z tarczą

Komentarze
Od?wie?
25
Zobacz skrót meczu i Kuszczaka w bramce - na Z Czuba.tv »

To był pierwszy mecz Liverpoolu po zmianie trenera. Na stanowisku szkoleniowca Roya Hodgsona zastąpił Kenny Dalglish, legenda The Reds. Piłkarze z miasta Beatlesów, mimo że po kontrowersyjnie podyktowanym rzucie karnym, przegrywali od drugiej minuty spotkania, wcale nie złożyli broni i co rusz atakował bramkę Tomasza Kuszczaka.

W 33. minucie czerwoną kartkę ujrzał kapitan Liverpoolu, Stevem Gerrard, po brutalnym faulu na Michaelu Carricku. Mogłoby się wydawać, że to wydarzenie ustawi resztę meczu, a Czerwone Diabły spokojnie zwyciężą w spotkaniu Pucharu Anglii. Nic bardziej mylnego. Bramkarz Manchesteru United nie mógł narzekać na nudę. W 66. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Aurelio, ale jeszcze lepszą interwencją Tomasz Kuszczak.

Ostatnie 20 minut spotkania to zacięta walka o piłkę w środku pola. Pod koniec ożywił się Manchester United. Podopieczni sir Alexa Fergusona spokojnie kontrolowali wynik spotkania, co rusz nękając Reine strzałami z dystansu.

Spotkania czwartej rundy Pucharu Anglii odbędą się 29 stycznia. Pary wylosują przedstawiciele sił zbrojnych Wielkiej Brytanii.

90. min. +3 Ostatni gwizdek Howarda Webba. W kolejnej rundzie Pucharu Anglii Manchester United.

89. min. Ostatni zryw Liverpoolu, ale bezskutecznie. Czerwone Diabły już chyba nie pozwolą sobie wyrwać zwycięstwa. Artbiter dolicza trzy minuty.

87. min. Owen indywidualnie. Mija dwóch obrońców i z 20 metrów posyła piłkę w stronę bramki Liverpoolu. Futbolówka trafia w reklamy.

85. min. Tomasz Kuszczak pewnie interweniuje. Manchester przy piłce, kontroluje grę.

82. min. Manchester United buduje pozycyjny atak. Strzał Berbatova. Tuż nad poprzeczką. Wchodzi Smaling za Evansa

76. min. Walecznie, ale bez zmian w wyniku. Boisko opuszcza Torres.

69. min. Niesamowita akcja United. Kolejne natarcie na bramkę Reiny. W dużym zamieszaniu Hiszpan broni najpierw strzał Barbatowa, potem dobitkę Giggsa, potem jeszcze raz - próbę Hernandeza wybija nad poprzeczkę. Rożny dla gospodarzy

66. min. Popisowa interwencja Kuszczaka. Strzał Aurelio z rzutu wolnego leciał prosto w prawy górny narożnik bramki Polaka. Ten jednak wybija piłkę, broniąc prowadzenie gospodarzy.

64. min. Anderson pojawia się na boisku i już po chwili dostaje żółtą kartkę - rzut wolny dla Liverpoolu.

61. min. Kuszczak wreszcie ruszony w posadach - choć niewiele. Polak broni dość niegroźnie wyglądający strzał Babela zza pola karnego.

56. min. Aktywne pierwsze 10 minut tej połowy. Dużo ofensywnych akcji Manchesteru. Sporo pracy na skrzydle wykonuje Berbatow. Kontry Liverpoolu raczej desperackie.

46. min. Zaczynamy drugą połowę! Przypominamy - Liverpool gra w dziesiątkę.

45. min. +3 Sędzia wydłuża pierwszą połowę o 3 minuty. Już chcieliśmy pisać, że niestety, ale piłkarze Manchesteru zafundowali nam emocje jeszcze w końcówce. Groźnie zrobiło się pod bramką Pereyry, gdy rzutu rożny dla gospodarzy wykonywał Ferdinand. Piłka trafiła pod nogi Jonnego Evans, a ten niewiele brakło trafił by do bramki. Jednak słupek uratował skórę Liverpoolowi, który kończy tę pierwszą połowę przegrywając 0:1.

38. min. Nani przedziera się przez obronę The Reds, strzela sam, ale Reina był czujny.

33. min. No i są wreszcie emocje. Szkoda tylko, że nie sportowe. Czerwona kartka dla Gerrarda. Brutalne wejście kapitana Liverpoolu. Opuszcza boisko po faulu na Michaelu Carricku. The Reds przegrywają i walczą już tylko w osłabieniu.

29. min. Gra trochę przypomina tenisa... Głowa w lewo - głowa w prawo. Bramkarzom się nudzi, nam trochę też zaczyna.

19. min. Mocno napiera Liverpool - jakby niewzruszony straconą bramką z pierwszej minuty. Najpierw mocny strzał Rodrigueza z 10 metra - broni jednak Kuszczak. Piłka nie zdążyła jeszcze wrócić na połowę Manchesteru, a już po raz drugi próbował dośrodkować niebezpiecznie Rodriguez, ale szczęśliwie wybił piłkę jeden z obrońców United. Liverpool inicjatywy jednak nie traci - trzecia próbaaaaaAAAAA!! Przestrzelona bomba Gerrarda!

14. min. Na trzy ostatnie spotkania z MU Torres strzelił tyleż samo goli. Do tej pory nie złożyć z kolegami składnej akcji. Pilnowany przez obrońców United jeśli strzela, to co najwyżej obok bramki.

11. min. Na razie bez emocji na Old Trafford. Dalekie podanie Torresa z prawego skrzydła pewnie łapie wychodząc z bramki Tomasz Kuszczak.

9. min. Fletcher ujrzał żółtą kartkę

3. min. Giggs pokonał Reynę - Czerwone Diabły prowadzą 1:0.

1. min. No i gwizdnął po raz pierwszy! I już kontrowersyjnie! Karny dla Manchesteru za faul Aggera na Berbatowie. Albo za "niefaul"... Cóż. Webb.

Przed meczem: Do bramki Manchesteru nie wraca wciąż van der Saar. To oznacza, że między słupkami stanie Tomasz Kuszczak. Zmiany za to na ławce trenerskiej Liverpoolu - legenda The Reds Kenny Dalglish zastąpił Roy'a Hogdsona. Ciekawie też w składzie sędziów - gwizdać będzie Howard Webb.