Premier League. Arsenal z Fabiańskim w bramce wygrywa z Birmingham

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
39

Po siedmiu kolejkach "Kanonierzy" zajmowali dopiero czwarte miejsce w tabeli za Chelsea oraz zespołami z Manchesteru. Birmingham w najlepszym wypadku liczył na remis z londyńczykami, bo do tej pory klub zgromadził tylko siedem punktów w siedmiu meczach i był 16. w tabeli Premier League, a na wyjeździe z Arsenalem wygrał ostatnio ponad 50 lat temu.

W bramce Arsenalu zagrał Łukasz Fabiański (Manuel Almunia wciąż narzeka na uraz łokcia), ale nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się - jedną z nich zmarnował w 33. minucie, bo został pokonany przez Nikolę Zigicia. Goście strzelali rzadko, a Polakowi pozostawały wyjścia na przedpole i wyłapywanie lub wybijanie górnych piłek - aż do ostatnich sekund spotkania, gdy wykazał się w interwencji świetnym refleksem i przytomnością.

Na 1:1 wyrównał z rzutu karnego Nasri w 41. minucie, a zwycięskiego gola tuż po przerwie zdobył Chamakh.

W zespole gospodarzy znowu nie grali kluczowi zawodnicy - Van Persie wrócić ma dopiero w listopadzie, nie gra też Cesc Fabregas i Theo Walcott.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90+6. min. Fabiański ratuje zespół przed utrata gola. Polak świetnie broni strzał "The Blues" już w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

90+2. min.Fabiański z trudem piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z połowy boiska.

90+1. min. Wilshere brutalnie atakuje nogi Zigicia i opuszcza boisko, tym razem ostatecznie, z czerwoną kartką. Serb również schodzi.

90. min. Sędzia dolicza 3 minuty.

90. min. Nasri strzela w "szesnastki", prosto w Fostera.

89. min. Długie dośrodkowanie w pole karne Fabiańskiego, Polak skacze bardzo wysoko i łapie piłkę w tłoku zawodników Birmingham.

86. min. Diaby popisał się pięknym dryblingiem przy linii końcowej w polu karnym, ale trzeciego obrońcy już nie zdołał oszukać.

84. min. Clichy podał do nabiegającego Rosickiego przed pole karne, ale ten tylko postraszył Fostera mocnym strzałem w światło bramki.

83. min. Murawę w asyście lekarza opuszcza faulowany Wilshere.

81. min. Rosicky podawał do Bendtnera, który wszedł za Chamakha, ale Duńczyk się pomylił przy strzale z kilku metrów.

77. min. Żółta kartka dla Eboue za atak od tyłu.

76. min. Fabiański nie musiał jeszcze interweniować w drugiej połowie - pole karne gospodarzy zamknięte dla piłkarzy Birmingham.

73. min. Faul na Rosickim Carra, obrońca gości ogląda za to żółta kartkę, a Arsenal zyskuje obiecujący rzut wolny sprzed pola karnego, którego jednak nie wykorzystuje i traci piłkę.

70. min. Strzał Arszawina, ale prosto w bramkarza "The Blues". Rosjanina na murawie zmienia Rosicky.

65. min. Okazja Chamakha, ale piłka wybita przez obrońców. Rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowania mnożą się pod bramką Fostera.

62. min. Niesamowita akcja Diaby'ego - pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej piłkarz nie dał się zatrzymać nawet faulem w środku pola, już pod polem karnym oszukał obrońców i mógł strzelać, ale postanowił podać do znacznie gorzej ustawionego Arszawina. W tym momencie akcja nie już nie miała szans na powodzenie, bo obrońcy Birmingham zdążyli wrócić i było zbyt ciasno by zrobić coś we trzech.

56. min. Pewne wyłapanie dośrodkowania przez Fabiańskiego.

52. min. Po bramce dla Arsenalu w drugiej połowie tempo spotkania nieco spadło - gospodarze grają zachowawczo i rzadziej atakują. Na The Emirates Stadium szansę na dobre zaprezentowanie się ma były "Kanonier" Aleksandr Hleb, ale do tej pory gra niewyraźnie i niczym szczególnym się nie wyróżnił.

47. min. GOL dla Arsenalu. Strzelcem bramki Chamakh. Napastnik Arsenalu dostał piłkę w pole karne, obrócił się z nią wokół obrońcy, ruszył w lewo i strzelił z ostrego kąta.

Początek drugiej połowy meczu

Arsenal zaczął ospale i trochę oddał inicjatywę gościom, zawodnicy Birmingham długo nie czekali i zdobyli bramkę w 33. minucie po strzale głową Zigicia. Łukasza Fabiańskiego zawiodło ustawienie w bramce, bo sięgnąć piłki już nie miał szans. Osiem minut później Chamakh został podcięty w polu karnym w dobrze zapowiadającej się akcji, a Nasri zamienił rzut karny na gola. Do przerwy na tablicy widnieje wynik 1:1.

Koniec pierwszej połowy.

44. min. Zamieszanie w polu karnym Arsenalu, obrońcy przewracali się nawzajem, ale na szczęście udało im się wybić piłkę.

42. min. Nasri ukarany żółtym kartonikiem. Najpierw sfaulował Ridgewella, a potem go kopnął, bo uznał, że ten zbyt szybko wstaje.

41. min. GOL dla Arsenalu. Z rzutu karnego nie myli się Nasri.

39. min. Rzut karny dla Arsenalu. Podcięty w polu karnym został Chamakh.

36. min. Song miał szansę na wyrównanie, ale jego strzał niemal z około 20 metrów został zablokowany.

33. min. GOL dla Birmingham. Dośrodkowanie wykorzystał Zigić, który niepewnym, ale celnym strzałem skierował piłkę do bramki. Jest to dopiero pierwsza bramka Serba w Premier League. Fabiański był nienajlepiej ustawiony, a piłka minęła jego ręce lobem i wpadła tuż przy słupku, odbijając się jeszcze na linii bramkowej.

30. min. Rzut rożny dla gospodarzy - z piłką w powietrzu mija się Chamakh.

26. min. Fabiański wyłapuje strzał głową jednego z napastników Birmingham.

23. min. Świetną okazję marnuje Clichy, po błędzie obrońców w granicach pola karnego posyła ją tuż obok słupka.

18. min. Diaby wyprowadza na dobrą pozycję Arszawina, ale tego wyprzedza bramkarz gości.

17. min. Odpowiedź Birmingham - Łukasz Fabiański dobrze przerywa akcję wyjściem z bramki.

16. min. Rzut wolny dla Arsenalu z lewej strony boiska. Gola zdobywa Sébastien Squillaci, ale sędzia jej nie uznaje, bo boczny zasygnalizował pozycję spaloną Francuza.

11. min. Dwójkowa akcja Arshavina i Chamakha zakończona interwencją obrońców Birmingham. Rosjanin dynamicznie wszedł w pole karne, ale zaplątał się we własnych nogach na 10 metrze i stracił piłkę.

5. min. Goście na razie nie dają sobie wydrzeć piłki zawodnikom Arsenalu. Fabiański zatrudniony już w pierwszych minutach.

Początek spotkania

Podopieczni Arsene'a Wengera ulegli w tym sezonie ekipom Chelsea oraz West Bromwich, a wcześniej jedynie zremisowali z Sunderlandem. Porażka z Birmingham oznaczałaby pierwszą od kwietnia 2007 roku passę trzech porażek z rzędu w Premier League. Sobotni rywale "Kanonierów" wygrali jednak do tej pory tylko jeden mecz, a pięć ostatnich przegrali. Na stadionie Arsenalu Birmingham ostatnio wygrał dopiero w 1957 roku.