Komentarze
Terminarz
Od?wie?
35
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Manchesteru City, który co prawda nie zdominował rywali, ale był autorem akcji o wiele groźniejszych, z których co najmniej dwie mogły skończyć się golem. I bramki padły dwie, ale po jeden dla obu stron. Najpierw rzut karny w 18. minucie niezbyt pewnie, ale skutecznie wykorzystał Tevez. Odpowiedział mu w 25. minucie Gutierrez, który potężnym strzałem w okienko nie dał szans Hartowi.

Druga połowa zaczęła się od wyrównanej gry, ale z czasem inicjatywę przejęli gospodarze. Ich wysiłki zamienił na gola w 75 minucie Johnson, który ledwie trzy minuty wcześniej pojawił się na boisku. Ośmieszył on obronę gości, ograł trzech rywali i strzałem lewą nogą z 16 metrów nie dał szans Krulowi.

Newcastle próbowała wyrównać stan meczu, ale zabrakło czasu. Manchester City wygrał 2:1.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu. Manchester City wygrał z Newcastle 2:1 po meczu, który kibice na długo nie zapamiętają.

88. min. Rozpaczliwe próby Newcastle kończą się niedokładnymi dośrodkowaniami, po których gospodarze wyprowadzają groźne kontry. Lescott po dobrym podaniu Silvy uderzył z pierwszej piłki, ale skiksował.

85. min. Silva bliski podwyższenia wyniku, ale trafia tylko w boczną siatkę.

82. min. Newcastel rzuciło się do odrabiania strat. Teraz po rzucie rożnym goście byli bliscy szczęścia, ale strzał głową z bliskiej odległości przelatuje nad poprzeczką.

75. min. GOL DLA CITY! Johnson, który ledwie trzy minuty temu pojawił się na boisku, ośmieszył obronę gości, ograł trzech rywali i strzałem lewą nogą z 16 metrów nie dał szans Krulowi.

66. min. Prostopadłe podanie do Adebayora. Napastnik City znajdował się jednak na pozycji spalonej.

64. min. Kolejna przerwa na udzielenie pomocy lekarskiej. Tym razem nakładką potraktowany został Perch. Obrońca "Srok" wrócił jednak do gry.

60. min. Zaznacza się przewaga gospodarzy. Nie została jeszcze jednak udokumentowana drugą bramką.

55. min. Toure podał do wbiegającego w pole karne Teveza. Argentyńczyk oddał celny strzał z 10 metrów, jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości.

50. min. Dwie kolejne wrzutki w pole karne gości. Pewnie interweniował Krul.

46. min. Silva i Tevez rozpoczęli drugą połowę spotkania.

45. min. +5 Arbiter kończy pierwszą połowę.

45. min. +2 Była okazja na groźną kontrę dla Manchesteru. Skutecznie interweniował jednak Sol Campbell.

44. min. Rzut wolny dla City z 30 metrów. Nie udało się jednak celnie strzelić.

39. min. Boateng przerywa akcję rywali faulem taktycznym. Za przewinienie na Gutierrezie otrzymuje żółtą kartkę.

36. min. Zmiana w szeregach Newcastle. W miejsce Colocciniego wszedł doświadczony Sol Campbell.

35. min. Znakomita sytuacja gospodarzy! Barry znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chciał jednak podać do Teveza, ale w zagraniu przeszkodziła defensywa "Srok".

31. min. Goście długo rozgrywają atak pozycyjny. City jednak nie dopuszcza ich do sytuacji strzeleckiej.

25. min. 1:1! Gutierrez! Piłkarz technicznie wrzuca futbolówkę w pole karne, Kompany wybija wprost pod nogi wbiegającego za piłką Gutierreza. Ten uderza z całej siły w okienko. Bramkarz był bez szans.

23. min. "Sroki" wymieniają podania, Coloccini nagle składa się i uderza z nieco ekwilibrystycznego woleja z 30 m. Fantastyczny strzał pędzi wprost w okienko bramki, ale ospały Hart budzi się, wyskakuje i cudownie broni.

22. min. Coloccini ostro fauluje Teveza, sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

21. min. Sytuacja na boisku wciąż wygląda tak samo, nieśmiałe ataki gości i napierająca ekipa gospodarzy.

18. min. 1:0! Tevez! Sam wykonuje rzut karny, uderza prosto w środek bramki, Krul się rzuca, próbuje jeszcze ratować sytuację nogami i uderza piłkę kolanem, ale za słabo zmienia tor lotu, wpadając wprost pod poprzeczkę.

16. min. Williamson fauluje Teveza w polu karnym i jest rzut karny dla Manchesteru!

14. min. City cały czas atakuje, "Sroki" raz na jakiś czas wychodzą z nienajgorszą kontrą.

11. min. I robi się bardzo groźnie pod bramką gości. Strzał zostaje jednak zablokowany i w końcu udaje się wybić piłkę. "Sroki" wychodzą z kontrą, ale Gutierrez zostaje fatalnie wyrzucony i ledwie ratuje piłkę przed wyjściem na aut.

10. min. Ładna akcja Jose Enrique, który założył siatką obrońcy, ale wbiegając w pole karne nie zdołał utrzymać się przy piłce.

8. min. Ben Arfa zostaje ostatecznie zniesiony z boiska. Zastępuje go Routledge. Piłkarze wracają do gry.

4. min. De Jong zachował się jak brutal i przestępca, a nie piłkarz. Pytanie brzmi, dlaczego sędzia nie zdecydował się odgwizdać nawet faulu, nie mówiąc o absolutnie zasłużonej czerwonej kartce. To pozostanie jego tajemnicą. Powtórki nic dokładnie nie wyjaśniają, ale Ben Arfie potrzebne jest podanie tlenu. De Jong, najprawdopodobniej, mógł złamać mu nogę.

3. min. "Sroki" beztrosko w defensywie, dwa razy w jednej akcji tracą piłkę pod własnym polem karnym. Gospodarze grają ostro i agresywnie.

1. min. Rozpoczęli mecz. W bramce City Joe Hart, który wygryzł z podstawowego składu byłego bramkarza Newcastle, Shaya Givena.

14:25 City jest pierwszym zespołem, które pozbawiło w tym sezonie punktów Chelsea, wygrywając z nimi w poprzedniej kolejce 1:0. Chelsea zmierzy się w niedzielę w hitowym spotkaniu z Arsenalem. Gospodarze, wygrywając, mają szansę zniwelować przewagę "The Blues". Gościom, po sezonie spędzonym w niższej klasie rozgrywkowej, także zależy jednak na tym, żeby wypaść jak najlepiej.