Premier League. Manchester City - Tottenham 0:1

Terminarz
Od?wie?
48
Zobacz relację na Z Czuba.tv

Na początku nic nie zapowiadało tragedii gospodarzy. Manchester był lepszy i wydawało się, że wkrótce strzeli bramkę. Kilka razy bliski był szalejący w pierwszych minutach Carlos Tevez.

Z biegiem czasu ten dobry mecz jednak się wyrównał i choć Tottenham wciąż rzadziej atakował, to miał lepsze okazje. Sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Kinga, bo jego zdaniem piłkarz gości uwiesił się na ramionach Garretha Barry'ego.

Piłkarze obu drużyn walczyli do końca. Im bliżej było do ostatniego gwizdka, tym lepsze okazje mieli jednak gracze gości. Wypożyczony z Sunderlandu w trybie awaryjnym Martin Fulop kilkakrotnie ratował zespół z Manchesteru.

Nie udało mu się to 10 min. przed końcem meczu, kiedy wybił strzał Kaboula przed siebie, a tam pierwszy był Peter Crouch, który dobił piłkę głową do siatki.

Tottenham ma teraz cztery punkty przewagi i wciąż ma nawet szansę na grę w Lidze Mistrzów bez eliminacji kosztem Arsenalu. Manchester City zaś musi jeszcze martwić się o grę w Lidze Europejskiej, bo za jego plecami czyha Aston Villa.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +3 Znakomity strzał Pawliuczenki, Fulop po raz kolejny ratuje City przed stratą bramki.

90. min. +1 Mecz potrwa jeszcze cztery minuty.

90. min. Mądrze grają goście, chyba nawet Manchester przestaje już wierzyć.

88. min. Santa Cruz ciekawie przed chwilą próbował, ale to Tottenham przeprowadza lepsze akcje i stara się strzelić drugiego gola.

86. min. Dobra akcja Bale'a, ale zmęczony sprintem nie zdołał dobrze odegrać Pawliuczence. Przerywa Fulop.

84. min. Santa Cruz za Bellamy'ego.

82. min. 0:1! GOL! Tottenham jest w tej chwili w Lidze Mistrzów! Kaboul ograł Bellamy'ego przy linii, jego strzał przed siebie wybił Fulop, a tam najszybszy był Crouch, który dobił głową do pustej bramki!

81. min. Pawliuczenko za Defoe.

80. min. Tevez wypracował sobie pozycję i huknął z całej siły, piłka leciała w stronę bramki, ale w głowę oberwał King. To musiało boleć.

78. min. Przez minutę było naprawdę bardzo gorąco pod bramką City, ale zespół ratuje Fulop.

74. min. Na boisku jest też Wright-Phillips, który wszedł za Johnsona.

73. min. Można powiedzieć, że było śmiesznie. Trochę za mocna piłka do Gomesa, bramkarz też popełnł błąd w przyjęciu, ale zdążył uratować piłkę kilka metrów przed linią bramkową.

72. min. Za zmęczonego Lennona wchodzi Bentley.

71. min. Niesamowite. Świetna piłka wzdłuż bramki, do której powinien zdążyć i Defoe, i Crouch. A obaj spóźnili się o ułamek sekundy.

66. min. Żółta kartka dla Assou-Ekotto. Oberwał w twarz, a rękami próbował się bronić.

64. min. Huddlestone chyba nie myśli zbyt aktywnie. Przyjmował piłkę ręką, mógł zobaczyć drugą żółtą kartkę.

63. min. Widać, że ambicja jest tak wielka, iż o gola będzie tu bardzo trudno. A to premiuje gości, którzy przed ostatnią kolejką mieliby wciąż punkt przewagi nad rywalami i większą szansę na występy w Lidze Mistrzów.

59. min. Huddlestone zaciekle polował na nogę de Jonga. W końcu udało się go jakoś brzydko kopnąć. Kibice gwiżdżą, bo po minucie dyskusji arbiter pokazał mu tylko żółtą kartkę.

56. min. Defoe dostał bardzo dobrą piłkę w pole karne, odpowiednio ją tracił i Fulop musiał popisać się świetną interwencją.

54. min. Dłuższa przerwa, bo Barry mocno kuleje poza boiskiem. Rozgrzewa się Vieira.

50. min. Kolejna niezła szansa City. W składach na razie bez zmian, ale trudno się dziwić - nikt nie ma chyba piłkarzom nic do zarzucenia.

49. min. Tevez fantastycznie dziś się przedziera, tym razem przez Kinga. Mimo wszystko, był na spalonym.

46. min. I rozpoczęła się druga połowa.

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy. Oba zespoły bardzo chcą i dlatego wciąż nic nie jest rozstrzygnięte.

45. min. +2 City znowu ładnie wpada w pole karne gości, ale defensorzy radzą sobie z nawałnicą.

45. min. Croucha chyba łapią skurcze, potrzebuje opieki medycznej.

44. min. Świetny, błyskawiczny atak City. Ładnie holował piłkę Tevez, ale zapędził się w taki kąt, że nie mógł już chyba trafić.

41. min. Trochę uaktywnili się goście, ale i tak chyba cały czas bliżej zdobycia bramki jest ekipa Manchesteru.

39. min. Długo i ładnie bawili się zawodnicy Tottenhamu z rywalami pod ich polem karnym. W końcu Bale oddał bardzo mocny strzał. Minimalnie obok słupka.

34. min. Bardzo gorąco pod bramką Tottenhamu. Gomes popisuje się dwiema z rzędu kapitalnymi interwencjami i jest wściekły na nieporadnych defensorów.

31. min. Teraz sędzia często używa gwizdka, bo piłkarze wolą zatrzymywać się nieprzepisowo zawczasu, niż potem żałować.

30. min. Żółta kartka dla Kaboula.

26. min. Oglądamy dynamiczny, emocjonujący mecz. Walki też jest dużo - widać, że zawodnicy obu ekip wiedzą, o co walczą.

21. min. Mogło być 1:0 dla gości. King trafił głową do siatki, ale sędzia uznał, że za bardzo uwiesił się na ramionach Barry'ego.

19. min. Gareth Barry dostaje niezłą piłkę, bardzo ładnie składa się do strzału, ale jest on zablokowany.

18. min. Wrzutka z rzutu wolnego i Peter Crouch strzela głową w słupek!

17. min. Kilka ładnych dośrodkowań w pole karne Manchesteru, ale po każdym piłka jest wybijana.

14. min. Ogromne zamieszanie w polu karnym City. Ale jeżeli nie liczyć tej akcji, to właśnie gospodarze prezentują się dużo lepiej. Walczą na każdym centymetrze boiska, przeprowadzają dużo groźnych ataków.

9. min. I kolejny niesamoiwty rajd Argentyńczyka. Jeżeli to ma nadal tak wyglądać, to gol jest tylko kwestią czasu.

7. min. Dynamiczny rajd Teveza, który przebiegł chyba kilkadziesiąt metrów i przepchnął kilku graczy. Gomes broni.

5. min. Goście muszą uważać na dynamiczne rajdy Bellamy'ego lewą flanką. W tej chwili Walijczyk jest jednak opatrywany poza boiskiem.

2. min. Gospodarze zaczynają od bardzo szybkich ataków. "Koguty" nie zamierzają chyba jednak pozostać im dłużne.

1. min. Mecz zaczyna się z dwuminutowym opóźnieniem.

20:59 Oba zespoły walczą ze sobą o miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Goście mają jeden punkt więcej. To prawdopodobnie mecz decydujący o czwartej pozycji w tabeli.

20:57 Kamery pokazują kontuzjowanego Shaya Givena, którego w bramce City zastąpił wypożyczony z Sunderlandu Martin Fulop.