Terminarz
Od?wie?
45
Zobacz wszystkie bramki z meczu Tottenham - Chelsea »

Na White Hart Lane byliśmy świadkami bardzo dobrego pojedynku. Padły tylko trzy bramki, ale powinno ich być dużo więcej. W 15. minucie w polu karnym ręką zagrał John Terry. Karnego na bramkę zamienił Jeremain Defoe. Tuż przed końcem pierwszej połowy, w 44 minucie na 2:0 podwyższył Bale.

Druga połowa rozpoczęła się od przewagi Tottenhamu. W 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę dostał Terry. Tottenham stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, ale ani Bale ani Pawliuczenko nie potrafili pokonać Cecha. W 92. minucie honorowego gola dla Chelsea strzelił Lampard, ale nie było już czasu żeby wyrównać.

To był jeden ze słabszych meczów Chelsea w sezonie. The Blues i Manchester w tabeli Premier League dzieli już tylko jeden punkt. Po zwycięstwie Tottenham awansował na czwarte miejsce, wykorzystując porażkę Manchestu City.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu. Zasłużone 3 punkty zapisuje na swoim koncie Tottenham.

90. min. +4 Chelsea stawia wszystko na jedną kartę. Tottenham wychodzi z kontrą. Trzech na jednego, ale Pavlyuchenko pudłuje niemiłosiernie.

90. min. +2 Bramka dla Chelsea! Dośrodkowanie z prawej strony, Lampard wyciąga się jak dugi i końcem buta sięga piłkę, która wpada do bramki obok bezradnego Gomesa. Do końca 3 minuty, będzie ciekawie.

90. min. Sędzia dolicza 5 minut.

88. min. Bale szaleje. Dośrodkował z prawej strony, ale Pavlyuchenko nie trafia z woleja w światło bramki.

87. min. Znowu Bale na przeciwko Cecha! Jego strzał mija bramkę Chelsea o centymetry. Pomocnik Tottenhamu mógł strzelić dzisiaj więcej niż jednego gola.

85. min. Fabio Capello, który oglądał mecz z trybun opuszcza stadion. Znudził się bezradnością Chelsea?

83. min. Kontra Chelsea. Podanie Maloudy do Drogby, który jest blokowany przez obrońców. To nie jest dobry mecz w wykonaniu napastnika The Blues.

82. min. Bale dostał ładne prostopadłe podanie, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Cechem. Spurs są bardzo łaskawi.

81. min. To chyba jeden z najsłabszych meczów piłkarzy Ancelottiego w tym sezonie. Patrząc na przebieg spotkania 2-0 to i tak niski wymiar kary. W tabeli znowu zrobi się ciekawie.

77. min. Ivanović strzela mocno prawą nogą, ale minimalnie chybi. Tuż nad bramką Gomesa.

76. min. Wydaje się, że piłkarze Redknappa kontrolują sytuację. Czy Chelsea jest jeszcze w stanie się podnieść?

74. min. Kolejny wolny z odległości około 20 metrów dla Tottenhamu. Bentley najpierw trafia w mur, a potem sprytnym strzałem lobuje Cecha. Bramkarz Chelsea z największym wysiłkiem przenosi piłkę nad poprzeczką.

68. min. Tego meczu Terry na pewno nie zaliczy do udanych. Najpierw ręka w polu karnym, potem czerwona kartka. Chelsea ostatnie 20 minut gra w osłabieniu.

67. min. Druga żółta kartka dla Terry'ego, zdenerwowany Anglik musi przedwcześnie udać się do szatni.

64. min. Bale strzela wysoko nad poprzeczką.

64. min. Faul Terry'ego na Pawliuczence. Rzut wolny z odległości 20 metrów.

59. min. Pawliuczenko z ostrego kąta strzela, ale Cech jest na posterunku. Rzut roźny dla Spurs.

53. min. Ostra gra w środku boiska piłkarzy Chelsea. Zaczynają się dyskusje i przepychanki. Sędzia studzi zapały obu drużyn - żółte kartki dla Deco i Huddlestone'a

51. min. Chelsea powinna atakować, a jest zupełnie odwrotnie. Inicjatywę od początku połowy ma Tottenham.

50. min. Wspaniała okazja Tottenhamu! Defoe wychodzi sam na sam z Cechem, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem The Blues. Mogło być po meczu.

46. min. Dwie zmiany w Chelsea - Ivanović wchodzi za Ferreirę, Anelka za Joe Cole'a

46. min. Zaczynamy drugą połowę meczu. Przy piłce Chelsea.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Wracamy po przerwie.

44. min. Gol dla Tottenhamu! 2-0! Bale przed polem karnym łatwo ogrywa Ferreirę i strzela po ziemi obok bezradnego Cecha. Niespodzianka na White Hart Lane?

40. min. Ancelotti szybko zmienił Mikela. Ballack próbuje ożywić grę The Blues w środku pola, ale na razie bez efektów bramkowych.

38. min. Malouda strzela gola, po ładnym prostopadłym podaniu z środka pola, ale sędzia podnosi chorągiewkę. Był spalony.

34. min. Ballack wchodzi na boisko za Mikela.

34. min. Na White Hart Lane obserwujemy bardzo dobry, szybki mecz. Kibice, którzy licznie stawili się na stadionie, mogą czuć się usatysfakcjonowani.

31. min. Dwie próby Chelsea. Gomes jednak z łatwością wyłapuje dośrodkowania.

29. min. Rajd Modrica prawą stroną, podanie w pole karne, piłkę przejmuje Bentley i ... obrońcy blokują piłkę. Terry lekko zrehablitował się za błąd z 15 minuty. Ale znów było bardzo blisko.

28. min. Prawą stroną próbuje Cole, ale jest blokowany przez obrońców. Piłka dla Spurs.

25. min. Tottenham wcale nie zamierza poprzestać na jednej bramce. Techniczny strzał Pavlyuchenko, z trudem broni Cech. Jak tylko Spurs przebiją się pod pole karne gości, jest bardzo niebezpiecznie.

21. min. Chelsea próbuje przejąć inicjatywę, ale Spurs bardzo dobrze sobie radzą.

15. min. GOL dla Tottenhamu! Co się odwlecze to nie uciecze. Ręka Terry'ego w polu karnym. Jedenastkę na bramkę, pewnym strzałem w okienko, zamienia Defoe.

12. min. Znowu Bale z prawej strony! Po rajdzie upada w polu karnym, ale sędzia nie dyktuje karnego.

10. min. Tottenham w natrciu. Prawą stroną pomknął Bale, Cech wyszedł z bramki, pomocnik Tottenhamu przerzucił nad nim piłke, ale na miejscu byli obrońcy Chelsea.

8. min. Akcja lewą stroną, ale obrońcy Chelsea wybijają piłkę. Korner dla Tottenhamu.

7. min. Malouda mocno strzela pod poprzeczkę, ale w środek bramki. Bramkarz Tottenhamu przenosi piłkę nad poprzeczką.

1. min. Rozpoczęli.

Przed meczem: Manchester United pokonał w derbach Manchesteru The Citizens i zbliżył się do Chelsea w tabeli na odległość jednego punktu. W stolicy Anglii również mają miejsce derby. Chelsea, jeśli wygra, dalej będzie cztery punkty nad Czerwonymi Diabłami. W tygodniu Tottenham rozprawił się z innym pretendentem do tytułu - Arsenalem (2:1). Jeśli dziś zwycięży, wyprzedzi w tabeli Manchester City i awansuje na czwarte miejsce, które daje prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.