Od?wie?
47
Zobacz to na ZCzuba.tv

"Koguty" pokonały arcyrywali po raz pierwszy od dekady.

Po raz pierwszy od 16 lat gola dla Tottenhamu strzelił debiutant - wtedy był to Juergen Klinsmann, tym razem 19-letni Danny Rose, wychowanek Leeds Utd.

W 10 min. Almunia wypiąstkował piłkę daleko przed pole karne, gdzie, długo nie myśląc, z wolejna natychmiast uderzył ją świetnie zapowiadający się piłkarz. Trzeba przyznać, że niczym innym w tym meczu jednak nie zabłysnął.

Wynik tuż po przerwie podwyższył Bale. Ostatnie minuty to okres niesamowitego naporu gości. Van Persie wszedł na boisko 25 min. przed końcem spotkania. Było to zdecydowanie za późno, bo to on kilkakrotnie był bliski strzelenia gola. Udało się to dopiero Bendtnerowi w 85 min. Czasu na doprowadzenie do remisu było jednak za mało.

Arsenal żegna się zatem raczej z marzeniami o mistrzostwie, a Tottenham zbliża się do Manchesteru City na punkt w walce o miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów.

90. min. +5 Koniec meczu!

90. min. +3 Skutecznie Tottenham oddala zagrożenie od własnej bramki. Przeprowadza nawet niezłe kontry.

90. min. +1 Do końca jednak aż cztery minuty a pod bramką gospodarzy znowu rozgrywają się dantejskie sceny.

90. min. Tottenham chciałby już tylko wytrzymać napór rywala. I zapewne mu się to uda.

89. min. Crouch za Pawliuczenkę.

88. min. Chyba to van Persie za długo siedział na ławce. Tym razem mierzył w drugie okienko, ale wściekły na kolegów Gomes po raz kolejny ratuje ich z opresji.

85. min. Gol! Kiedy już można by pomyśleć, że goście za późno wzięli się do roboty, Bendtner dostaje dobre podanie z prawej strony od Walcotta i wślizgiem wbija jakoś piłkę do siatki mimo interwencji dwócj obrońców.

84. min. Uderzenie van Persiego z wolnego prosto w okienko, ale dobrze ustawiony Gomes wybija na róg. Po chwili kolejna niesamowita szansa, ale znów piłka nie wpada do bramki.

83. min. Faul przed polem karnym, żółta kartka dla Dawsona.

81. min. I kolejna okazja. Niepozorny strzał Rosicky'ego przeturlał się tuż obok słupka.

80. min. Znakomita szansa gości. Diaby zagrywa delikatną piłkę w pole karne, gdzie na klatkę przyjmuje ją van Persie i składa się do świetnego woleja. Bramkarz ratuje "Koguty".

77. min. Wenger wyglądza na pogodzonego z losem. Choś jest wyraźnie poirytowany.

74. min. Arsenal często łatwo traci piłki. Trudno oprzeć się wrażeniu, że najlepsze w tym meczu już zaserwowano.

69. min. Znakomita akcja gospodarzy zepsuta przez Gudjohnsena. Dostał bajeczne podanie i gdyby strzelał, mógłby być gol. A zdecydował się na kolejne odegranie. Zupełnie niecelne.

68. min. Van Persie za Denilsona a po drugiej stronie Gudjohnsen za Defoe.

66. min. Dobra akcja Arsenalu, niezły strzał Bendtnera, ale obok bramki.

62. min. Żadnych oznak zbliżającej się bramki z żadnej ze stron. Wenger nadal kombinuje, kogo jeszcze mógłby wprowadzić na boisko.

57. min. Gra miejscami rwana, zawodnicy gości wyraźnie zdenerwowani.

52. min. Walcott za Sagnię. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że pogoń "Kanonierów" za tytułem mistrzowskim właśnie dobiega końca.

47. min. Gol! Defoe zagrał świetną piłkę przed obrońców do raczej zapomnianego przez nich Bale'a, który wpakował ją do siatki. Goście domagali się spalonego, ale chyba niesłusznie.

46. min. Rozpoczęło się od szybkiego ataku Tottenhamu. Ładnie, ale bez efektów. Rose nie wyszedł już na murawę, zastąpił go Bentley.

45. min. +4 Bardzo zdenerwowany Arsene Wenger obserwuje, jak jego podopieczni schodzą do szatni na przerwę.

44. min. Znowu niezła szansa Clichy'ego, ale po raz kolejny swoją ekipę ratuje Dawson.

43. min. Świetny drybling Clichy'ego i bardzo ciekawe uderzenie, ale tylko w boczną siatkę.

40. min. Goście cudem nie strzelili bramki. Silvestre wpuścił Modricia prosto w niestrzeżone pole karne, bo nie chciał go sfaulować. W ostatniej chwili wybawił go kolega.

38. min. Błąd obrony mógł sporo kosztować Arsenal, ale Almunia broni niezbyt zresztą groźne uderzenie.

36. min. Kaboul zatrzymał uciekającego mu Rosicky'ego tuż przed polem karnym i słusznie otrzymał żółtą kartkę. Jeśli dalej zawodnicy będą powstrzymywać się w ten sposób, to nie obędzie się bez wykluczeń.

35. min. A teraz zółta kartka dla Denilsona za faul na Rose'ie.

34. min. Konsekwencje mogły być poważne, ale uderzenie Rosicky'ego z pola karnego zablokował Dawson.

33. min. Żółta kartka dla Luki Modricia, który z premedytacją faulem zatrzymał przed polem karnym Sagnię.

30. min. Od kilku minut jednak żadnych solidnie skonstruowanych ataków, pozostała tylko ambicja. I chyba sędzia trochę przestaje sobie radzić.

25. min. Znowu mamy agresywny mecz, znowu nikt nie odstawia nogi, a Arsenal bardzo się stara. I naraża się na groźne kontrataki.

20. min. No i Vermaelen opuszcza boisko. Zastąpił go Silvestre.

18. min. Pech Vermaelena. Coś musiało mu się stać, bo nagle wybił piłkę na aut i położył się na murawie. Potrzebne nosze.

16. min. Chwila spokojniejszej gry, choć Arsenal cały czas próbuje skonstruować jakąś dobrą akcję.

12. min. Teraz imponująca gra atak za atak. Bliski popełnienia fatalnego błędu był Campbell, ale szybko odnalazł zgubioną pod nogami piłkę.

10. min. Gol! Na niewiele się to zdało. Karta szybko się odwróciła. Almunia wypiąstkował po rzucie rożnym piłkę daleko przed pole karne, a tam, pod wpływem jakiegoś impulsu, na szalony strzał z woleja zdecydował się Danny Rose. I trafił! Lekko za kołnierz bramkarza, tuż pod poprzeczkę. To pierwszy gol w seniorskiej karierze 19-latka i jego pierwszy występ od pierwszej minuty.

9. min. W końcu do roboty zabrali się gospodarze. Świetny, mierzony strzał Pawliuczenki w ostatniej chwili zablokował Vermaelen.

8. min. Goście zaczęli imponująco. Grają kombinacyjnie, odważnie i agresywnie.

5. min. Zgodnie z przewidywaniami, każdy kontakt z piłką w wykonaniu Campbella wywołuje przeraźliwe gwizdy. Zawodnik jest wychowankiem Tottenhamu i przez dziesięć lat reprezentował jego barwy.

2. min. Bardzo groźny, choć przypadkowy strzał Campbella. Assou-Ekotto przypadkowo wybija piłkę z bramki klatką piersiową.

1. min. Spotkanie rozpoczęło się z minutowym opóźnieniem.

20:59 Z kolei goście mają jeszcze szanse na zdobycie mistrzostwa Anglii, choć Chelsea wyprzedza ich o sześć punktów (lider rozegrał jednak jedno spotkanie więcej). O miejsce w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów nie muszą się raczej martwić.

20:57 To spotkanie śmiało można nazwać meczem kolejki. Gospodarze zajmują piąte miejsce w tabeli, ale o pewne miejsce w Lidze Mistrzów już raczej nie walczą. Starają się za to o pozycję uprawniającą do gry w jej eliminacjach. Na drodze stoi Manchester City.