Premier League. Chelsea tylko remisuje z Blackburn

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
27
Chelsea zaczęła tak, jak na walczącą o mistrzostwo Anglii drużynę przystało: zaatakowała gospodarzy, zepchnęła ich na własne pole karne i już w 5. minucie wyszła na prowadzenie - podanie Anelki precyzyjnym strzałem na gola zamienił Drogba.

Jeszcze kilkanaście minut trwał napór przyjezdnych, ale im bliżej gwizdka, tym częściej do głosu dochodziło Balckburn. Gospodarze nie umieli jednak stworzyć żadnej groźnej sytuacji i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

Blackburn drugą połowę rozpoczęło z animuszem, wciąż biło głową w mur, ale ten mur był coraz bliżej bramki gości. W końcu w 70. minucie Diouf trafił do siatki rywali i dopiero wtedy Chelsea się obudziła. Zabrakło jej i czasu i pomysłu, mecz skończył się zatem wynikiem 1:1.

Wobec zwycięstwa Manchesteru United nad Liverpoolem Chelsea straciła szansę, by już w srodę objąć fotel lidera. Ma w tej chwili 4 punkty straty do Manchesteru i tylko jeden mecz rozegrany mniej.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Chelsea próbowała do końca, ale nie dała rady. Sensacyjny remis z Blackburn i oddala się fotel lidera.

90. min. Lampard wpada w pole karne, przewraca się, jednak sędzia nie odgwizduje przewinienia. Wciąż remis.

84. min. Koronkowa akcja Chelsea kończy się na 16. metrze w gąszczu nóg obrońców.

78. min. Stracony gol podrażnił Chelsea. Piłkarze z Londynu czują, że zwycięstwo wymyka im się z rąk i ruszają do ataku.

70. min. GOL dla Blackburn! A jednak to taktyka gospodarzy przyniosła skutek. Któreś z kolei dośrodkowanie trafiło wreszcie na głowę Dioufa, a ten z trzech metrów wpakował piłkę w krótki róg. Bramkarz bez szans i mamy remis! A piękną asystę zapisujemy na konto Salgado.

67. min. Obraz gry nie zmienia się od kilku minut: Blackburn próbuje atakować, czyni to jednak dość nieudolnie, a Chelsea wyczekuje szans na zabójcze kontry.

59. min. Malouda strzelił potężnie z 25. metrów - pomylił się o dobrych pięć.

52. min. Odważniej zaczęli drugą część spotkania gospodarze. Atakują z większym animuszem, nie wybijają piłki na oślep. Wciąż jednak muszą uważać na groźnych napastników gości.

47. min. I od razu szansa do gospodarzy! Wrzutka z autu w pole karne, bramkarz Chelsea za wcześnie wychodzi do piłki, jeden z graczy Blackburn uprzedza go i strzela głową. Piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Chelsea.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy, w której obu drużynom chciało sie grać, ale wyglądało to tak, jakby tylko jedna z nich umiała - prowadząca od 5. minuty Chelsea.

42. min. Gospodarze ograniczają się do wybijania piłki z własnego pola karnego. Natychmiast przejmuje ją goście i znów ruszają na bramkę rywali. Od kilkunastu minut jednak nic z tego nie wynika.

34. min. Chelsea trochę spuściła z tonu, ale nie musi się tak bardzo wysilać, bo gospodarze kompletnie nie mają pomysłu na grę.

28. min. Kalou był o centymetry od zdobycia gola. Wyskoczył wysoko do dośrodkowania z prawej strony i zabrakło mu niewiele, by wykończyć akcję strzałem z pięciu metrów.

22. min. Anelka do spółki z Drogbą sieją postrach w szeregach obronnych Blackburn. Ich dwójkowe akcje są bardzo trudne do zatrzymania. I wydaje się, że to nie koniec ich popisów.

17. min. Rzut rożny dla gospodarzy. Strzał głową z pięciu metrów mija bramkę Chelsea.

14. min. Dobra szansa dla Blackburn - jednak dośrodkowanie Pedersena z lewej strony wyszło poza linię końcową. Od bramki zatem Turnbull.

9. min. Chelsa wciąż przeważa, nie pozwala Blackburn wyjść z własnej połowy.

5. min. GOL dla Chelsea! Rajd Anelki prawą stroną: wymanewrował dwóch obrońców, wpadł w pole karne, wycofał piłkę na 11. metr, a Drogba tylko przyłożył lewą nogę i posłał futbolówkę w prawy róg bramki gospodarzy.

4. min. Tym razem Drogba postanowił strzelać z 16. metrów - zabrakło naprawdę niewiele.

3. min. Pierwsza groźna akcja przyjezdnych. Drogba dogrywa do Anelki, ten jednak na spalonym.

1. min. Spotkanie rozpoczęte.

Przed meczem:

Za nami już hit 31. kolejki ligi angielskiej - Manchester United pokonał Liverpool 2:1 i wrócił na pozycję lidera. Ma w tej chwili 69 punktów i wyprzedza Chelsea o 5 oczek, która ma jednak dwa mecze rozegrane mniej.