Komentarze
Terminarz
Od?wie?
30
Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 16. minucie podanie Valencii ze skrzydła wykorzystał Berbatow, który silnym strzałem pokonał byłego bramkarza MU - Tima Howarda.

Trzy minuty później było już 1:1, gdy Rosjanin Biljaletdinow wykorzystał błąd obrony gości i mocnym strzałem z dystansu zmieścił piłkę tuż przy słupku.

W drugiej połowie doskonałe zmiany wykonał trener Evertonu David Moyes. Obaj wprowadzeni przez niego młodzi piłkarze - Gosling oraz Rodwell zdobyli bramki tuż po wejściu na boisko. Dały one gospodarzom zaskakujące zwycięstwo, a Manchesterowi komplikuje to sytuację w wyścigu z Chelsea o mistrzostwo kraju.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

93. min. Po trzech minutach doliczonego czasu gry sędzia Howard Webb kończy spotkanie. Obrona mistrzów Anglii nie popisała się, a zabłysnęli młodzi zmiennicy Evertonu.

90. min. EVERTON DOBIJA MU!!!!!!! Drugi zawodnik z ławki i druga bramka. Rodwell, który pojawił się na boisku dwie minuty temu, po stracie Rooneya ucieka obrońcom i mocnym strzałem z ostrego kąta pokonuje Holendra. "Czerwone Diabły" na kolanach

88. min. Rzut wolny zza pola karnego dla MU. Rooney strzela minimalnie obok słupka

84. min. Manchester napiera, ale gospodarze bronią się skutecznie - strzał Carricka po rzucie rożnym zablokowany przez defensywę Evertonu

81. min. Zdesperowany Ferguson sięga po swojego asa atutowego - na boisku pojawia się Michael Owen, który zmienia Valencię

76. min. EVERTON PROWADZI!!!!!!!!!!! Pienaar wbiega z lewego skrzydła w pole karne, podaje płasko do środka, a tam znajduje się Gosling, który z bliska pokonuje van der Sara.

70. min. Zmiany także w Evertonie. Strzelca bramki Biljaletdinowa zastąpił Gosling

66. min. Żółta kartka dla Artety za faul na Park Ji-Sungu. Chwilę później podwójna zmiana w MU - Paul Scholes zmienia Berbatowa, a Obertan Koreańczyka

62. min. Rooney strzela w poprzeczkę, jednak nawet jakby trafił w bramkę, to gol nie zostałby uznany. Park Ji-Sung podawał mu piłkę, która przekroczyła już linię końcową

51. min. Manchester wymienia piłkę w polu karnym gospodarzy, trafia ona do Fletchera, który strzela z dystansu mocno, ale futbolówka przechodzi około metra od słupka

47. min. Na początek drugiej połowy szarżujący na bramkę MU Osman zostaje faulowany przez Fletchera tuż przed polem karnym. Strzał Bainesa jednak nad poprzeczką

II połowa

45. min. Sędzia zakończył tę emocjonującą pierwszą połowę. Druga zapowiada się jeszcze ciekawiej.

38. min. Wymarzona okazja dla Landona Donovana. Po wrzutce z lewego skrzydła błąd znów popełniają środkowi obrońcy MU, piłka trafia do Amerykanina, a ten z najbliższej odległości nie trafia w piłkę

24. min. Dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Evertonu - Biljaletdinow znów przed szansą, jednak jego uderzenie nad poprzeczką

19. min. EVERTON WYRÓWNUE!!!!!!! Biljaletdinow wykorzystuje błąd obrońców Manchesteru, którzy zbijają do niego górną piłkę bitą z głębi pola. Rosjanin fantastycznym uderzeniem z dystansu pokonuje van der Sara. Mocno uderzona piłka wpada do bramki tuż przy słupku!

16. min. GOL DLA MANCHESTERU!!! Z prawego skrzydła płasko dośrodkowuje Valencia, piłka odbija się od obrońców gospodarzy i trafia do Berbatowa. Bułgar z najbliższej odległości strzela bardzo mocno, piłka odbija się od poprzeczki i ląduje w siatce Evertonu

14. min. Louis Saha strzela z dystansu, ale van der Sar z problemami łapie piłkę

12. min. Fletcher uderza niemal zza pola karnego, jednak wysoko ponad bramką. Bardzo wysoko.

11. min. Już trzeci rzut wolny dla Manchesteru. Wykonany jednak fatalnie, wprost w defensorów ekipy z Liverpoolu.

9. min. Dymitar Berbatow w polu karnym The Tofees usiłował wyłuskać piłkę spod nóg obrońców i strzelić na bramkę. Wyszła jednak z tego chaotyczna kopanina, przy okazji której Bułgar o mało co się nie zabił.

7. min. Gra toczy się głównie w środku. Rzut wolny dla Evertonu, piłka jednak szybuje prosto w ręce dobrze ustawionego van der Sara.

4. min. Indywidualna akcja Osmana, który szarżuje na bramkę gości. Po serii dryblingów oddał strzał, jednak bardzo lekki i bardzo niecelny

1. min. Pierwszy gwizdek mamy już za sobą. Manchester na razie rozgrywa piłkę na własnej połowie

13:44 Tomasza Kuszczaka nie ma niestety nawet na ławce rezerwowych Manchesteru. Jego miejsce zajął Ben Foster.

Robinho nie chce wracać do Manchesteru City »