Terminarz
Od?wie?
36
Zobacz bramkę z meczu na Z Czuba.tv »

Mecz obfitował w brutalne faule z obu stron, piłkarze co chwila lądowali na murawie po nieprzepisowym zagraniach. W sumie sędzia pokazał aż sześć żółtych kartek i dwie czerwone.

Liverpool grając w osłabieniu przez większą część meczu zdołał jednak wyjść na prowadzenie w 55. minucie spotkania. Rzut rożny sprytnie wykorzystał Holender Dirk Kuyt, który zastawił bramkarza i głową skierował piłkę do bramki.

Everton mógł zdobyć bramkę, jednak na jego drodze stanął znakomicie dysponowany Pepe Reina. Bronił strzały Bainesa i Yakubu, a przy strzale Cahilla pomogła mu poprzeczka.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

96. min. Everton skończy w dziesiątkę. Pienaar za faul ukarany drugą żółtą kartką i opuszcza boisko. Minutę później sędzia kończy spotkanie

91. min. Anichebe dostaje podanie w uliczkę i wbiega w pole karne prawym skrzydłem. Reina wychodzi z bramki i udaje mu się przeciąć płaskie dośrodkowanie rywala

90. min. Wrzutka w wykonaniu Evertonu - próbujący piąstkować Reina efektownie zderza się w powietrzu z piłkarzami gości i spada na Stevena Gerrarda. Ucierpieli obaj.

89. min. Szansa dla Evertonu! Yakubu szybko odwraca się z piłką i uderza na bramkę. Reina broni i piłka wychodzi na róg

83. min. Kolejne ostre starcie na boisku - Gerrard faulował Pienaara, a w odpowiedzi kapitana "The Reds" zaatakował Anichebe. Za odpychanie dostał on żółtą kartkę, Gerrard z resztą też

77. min. Coraz bliżej końca meczu i coraz mniej nadziei dla Evertonu. Obrona "The Reds" wydaje się być nie do przejścia, a jedynym pomysłem gości na przedostanie się pod bramkę rywali są dalekie loby

72. min. Podwójna zmiana w Evertonie - Osman za Yakubu oraz Anichebe za Sahę

63. min. Zmiana w Liverpoolu - Marku Babbel wchodzi na boisko za Davida Ngoga

58. min. Donovan fantastycznie przechodzi obrońcę gospodarzy, wbiega w pole karne i dośrodkowuje, Kuyt wybija na rzut rożny, choć o mało co nie strzelił sobie samobója.

57. min. Strzał z rzutu wolnego Gerrarda po faulu Heitingi. Holender ukarany żółtą kartką, a Howard pewnie broni uderzenie kapitana "The Reds"

54. min. GOL DLA LIVERPOOLU!! Rzut rożny dla gospodarzy fantastycznie wykorzystany przez Kuyta. Dobrze zastawił Howarda i sprytnym strzałem głową pokonał bramkarza

46. min. Sędzia rozpoczął drugą połowę. Na początek strzał Kuyta, sparowany na rzut rożny

II połowa

49. min. Sędzia kończy pierwszą połowę, którą zapamiętamy głównie z brutalnych wejść i kartek rozdawanych przez arbitra

48. min. Powtórka z drugiej strony boiska. Cahill uderza głową z pola karnego po rzucie "szczupakiem". Piłka musnęła poprzeczkę

45. min. Cudowny strzał Gerrarda z rzutu wolnego i piłka uderza w poprzeczkę... wymarzona okazja dla Liverpoolu

41. min. Fellaini nie jest w stanie powrócić na boisko. Zastępuje go Mikel Arteta

35. min. Na Anfield Road prawdziwe "destruction derby". Kyrgiakos fauluje Fellainiego, za co otrzymuje czerwoną kartkę. Decyzja sędziego jednak krzywdząca, gdyż Fellaini wyraźnie wchodził nakładką

33. min. Podanie w uliczkę do Sahy, ale Reina jest szybszy i wykopuje piłkę tuż sprzed nosa Francuza

30. min. Kolejna "ofiary" ostrej gry. Pienaar ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Mascherano. Po chwilę "pomścić" Argentyńczyka postanowił Carragher i sfaulował Pienaara od tyłu. Dla niego także "żółtko"

22. min. Techniczne uderzenie Bainesa pod samą poprzeczkę, ale Reina pewnie wybija piłkę na róg

20. min. Donovan biegnie na bramkę gospodarzy, ale Kuyt fauluje go tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla Holendra i wymarzona szansa dla gości

16. min. Fantastyczna akcja Kuyta! Holender po przejęciu piłki pod swoim polem karnym w ekspresowym tempie przebiegł środkową linię boiska i podał prostopadle do Ngoga. Ten jednak nie zdołał opanować piłki pod polem karnym rywala

13. min. Okazja dla Liverpoolu - piłka po rzucie rożnym odbija się od kilku graczy "The Reds", aż w końcu trafia do Lucasa. Ten strzela, ale mocno niecelnie

4. min. Strzał Gerrarda po rzucie rożnym, jednak piłka szybuje wysoko nad poprzeczką

3. min. Everton ma rzut rożny - Reina próbuje piąstkować, ale mija się z piłką. Na jego szczęście piłkarze gości także

1. min. Rozpoczęli piłkarze Liverpoolu. Na początek brutalne zderzenie Pienaara z Carragherem

13:45 Na Anfield Road wspaniała słoneczna pogoda. Fani "The Reds" odśpiewali już hymn klubu "You'll never walk alone", a piłkarze przygotowują się do pierwszego gwizdka.

Przed meczem:

Dotychczas w "Merseyside derby" oba zespoły mierzyły się dwieście dwanaście razy. Osiemdziesiąt trzy zwycięstwa odnieśli piłkarze "The Reds", sześćdziesiąt cztery razy był remis, a gracze Evertonu wygrali sześćdziesiąt pięć razy.

Andrew Johnson z Fulham nie zagra do końca sezonu »