Manchester United wygrał z Chelsea w hicie! Dwa nieuznane gole

Terminarz

• poniedziałek, 17 lutego 2020

Manchester United pokonał Chelsea 2:0 w poniedziałkowym meczu Premier League! Chelsea może mówić o wielkim pechu, bo sędzia anulował im dwie bramki po analizie VAR. Wydaje się jednak, że były to słuszne decyzje sędziego

Koniec meczu! Manchester United wygrywa!

5 minut doliczone

Ighalo blisko gola! Broni jednak Caballero!

• 88. min.

Schodzi Martian, w jego miejsca Ighalo

• 87. min.

Mount strzela z wolnego w słupek! De Gea wpada w słupek i ma problem z barkiem!

• 84. min.

Chelsea jest drugim zespołem, któremu w tym sezonie anulowano dwa gole w jednym meczu Premier League - donosi OptaJoe

• 82. min.

Pedro ma problem ze skurczami

• 78. min.

Chelsea próbuje atakować

• 75. min.

Giroud pakuje piłkę do bramki, ale powtórka VAR pokazuje, że Giroud był na spalonym o stopę! NIE MA GOLA. DRUGI GOL ANULOWANY

• 75. min.

GOOOOOOL DLA CHELSEA!

• 75. min.

Chelsea jakby rozbita. Nie potrafi podkręcić tempa

• 75. min.

Ależ okazja dla Chelsea. Strzał Kovacicia blokuje Bailly!

• 72. min.
    blockquote class="twitter-tweet" data-partner="tweetdeck">

2 - Manchester United have scored with both of the only two shots on target in this match, scoring two headed goals in a Premier League game for the first time since November 2017 against Newcastle. Bonce. #CHEMUN

— OptaJoe (@OptaJoe) February 17, 2020
  • 69. min.

Manchester United w drugiej połowie wygląda znakomicie! Świetnie ten mecz im się ułożył.

W międzyczasie na boisku pojawił się Giroud. Schodzi Michy Batshuayi.

• 65. min.

Bruno Fernandes wrzuca piłkę z rzutu rożnego, a Maguire pokonuje Caballero!

• 63. min.

GOOOOOOOOOOOOOLL DLA UNITED! 2:0 MAGUIRE!

• 63. min.

Ależ piękny strzał z rzutu wolnego Fernandesa! Broni Caballero!

• 59. min.

Fred ogląda żółtą kartkę za odpychanie Azpilicuety

• 55. min.

Azpilicueta odpychał bowiem Williamsa! Ale powtórki pokazują, że to Fred popchnął piłkarza... Chelsea. Jest kontrowersja, ale bramki nie ma!

• 54. min.

NIE MA GOLA! Obrońca Manchesteru United był odpychany w polu karnym i nie mógł interweniować.

• 54. min.

Zouma pakuje piłkę do bramki po rzucie rożnym. Ale mamy VAR!

• 53. min.

GOOOOOOOOOLL DLA CHELSEA!

• 49. min.

Manchester United podbudowany bramką. Grają dużo lepiej w drugiej połowie

• 47. min.

Antonio Rudiger przerywa akcję United i ogląda żółtą kartkę

• 45. min.

W przerwie druga wymuszona zmiana w Chelsea. Schodzi Andreas Christensen, który doznał urazu w pierwszej połowie. Za niego wchodzi Kurt Zouma.

• 45. min.

Rozpoczynamy drugą część spotkania

• 45. min.

Manchester City niespodziewanie prowadzi po pierwszych 45 minutach. Strzelcem gola Martial, ale to Chelsea powinna mieć na koncie 2-3 bramki, ale gracze Lamparda aż rażą nieskutecznością

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy!

• 42. min.

Wan-Bissaka szybko wrzucił w pole karne, ale Martial wyskakuje wyżej niż Christiansen! Gol dla United! Mała sensacja, bo to Chelsea powinna prowadzić.

• 42. min.

GOL DLA UNITED! SENSACJA! MARTIAL

• 42. min.

Andreas Christensen zalał się krwią. Mieliśmy krótką przerwę

• 38. min.

Shaw próbował wrzutki, ale lepiej, żeby szybciej o niej zapomniał

• 35. min.

Kontra United! Martial strzela obok słupka! Ależ było groźnie

• 35. min.

Willian próbował nabrać sędziego na rzut karny! Ale sędzia nie dał się nabrać. Jest żółta kartka za symulkę

• 33. min.

Bruno Fernandes strzela z dystansu, ale niecelnie. Zły na siebie nowy piłkarz Manchesteru United.

• 33. min.

Kovacić decyduje się na kolejną wrzutkę. Tym razem zablokowany i będzie rzut rożny

• 26. min.

Azpilicueta znowu wrzuca piłkę w pole karne, ale Willian zatrzymany przez środkowego obrońcę

• 26. min.

Chelsea znowu powinna prowadzić! Pedro do Mounta, a ten wykłada ją Batshuayiowi. Belg nie trafia z kilku metrów

• 23. min.

Anthony Martial strzela w polu karnym, ale zablokowany przez Rudigera

• 17. min.

Łatwa strata w środku pola. Chelsea zagrywa piłkę do skrzydła, potem dośrodkowanie do Williana, ale piłka odbija mu się od ciała. Przypadkowe zagranie, nawet nie było strzału

• 14. min.

Nieudany strzał Brandona Williamsa. Wyszła z tego raczej centra w pole karne

• 10. min.

Mason Mount szybko przebiera się na ławce. To on zaraz wejdzie

• 10. min.

Będzie zmiana. Kante nie jest w stanie dalej grać

• 9. min.

Problemy N'Golo Kante! Piłkarz nie podnosi sie z murawy

• 8. min.

Znowu okazja dla Chelsea! Willian tym razem blisko gola! Dokładnie 50 cm obok słupka!

• 5. min.

Ależ blisko gola Chelsea. Mateo Kovacić minął dwóch graczy podaje do Jamesa, ale ten uderza obok słupka

• 2. min.

Dużo nerwowości w pierwszych minutach

• Zaczynamy mecz!

• Składy:

Chelsea: Caballero; James, Rudiger, Christensen, Azpilicueta; Kante, Jorginho, Kovacić; Willian, Batshuayi, Pedro.

Manchesteru United: De Gea; Bailly, Maguire, Shaw; Wan-Bissaka, Fred, Matić, Williams; Bruno Fernandes; Martial, James.

• W ostatnim ligowym spotkaniu, na Old Trafford, Manchester United wygrał z Chelsea, aż 4:0. W następnej kolejce Chelsea bezpośrednio powalczy o aktualną pozycję w Premier League z Tottenhamem Jose Mourinho. Manchester United natomiast uda się 20 lutego do belgijskiego Club Brugge na mecz 1/16 Ligi Europy.

• Warto dodać, że Chelsea nie udało się pokonać Manchesteru United od 18 lutego 2019 roku, kiedy wygrała w FA Cup na własnym stadionie 1:0. Od tamtego czasu w pięciu meczach przeciwko sobie, trzy razy wygrały "Czerwone Diabły" oraz dwa mecze zakończyły się remisem.

• Sytuacja w tabeli Premier League

Do meczu zamykającego 26. kolejkę zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera podchodzą z 9. miejsca. W przypadku wygranej mogą awansować o dwie pozycje w tabeli. Chelsea Londyn natomiast po 25 meczach wciąż utrzymuje się w strefie awansu do następnej edycji Ligi Mistrzów (4. miejsce). Jeżeli "The Blues" chcą myśleć o międzynarodowych rozgrywkach potrzebują wygranej, aby nie zostały wykluczone przez będące na fali zwycięstw Tottenham (5. miejsce; 40 punktów) oraz Sheffield Utd (6. miejsce; 39 punktów).

• Obie drużyny nie wygrały swoich trzech ostatnich spotkań w Premier League. Ekipa prowadzona przez Franka Lamparda przegrała 1 lutego z Newcastle 0:1, a w ostatnich dwóch meczach, kolejno z Arsenalem oraz Leicester City zremisowała 2:2. W tabeli zbliżyła się do nich drużyna Sheffield Utd. Manchester United natomiast w swoich ostatnich trzech spotkaniach przegrał z Liverpoolem oraz Burnley - 0:2, a w poprzedniej kolejce zremisował bezbramkowo z Wolves.

• W ramach 26. kolejki Premier League Chelsea podejmie na Stamford Bridge Manchester United. Piłkarze Franka Lamparda po ostatnich trzech meczach bez wygranej powalczą o utrzymanie w strefie premiowanej awansem do Ligi Mistrzów.