Arsenal - Manchester City. Pewna wygrana mistrzów Anglii w hicie - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 12 sierpnia 2018
  • 90. min. + 4

Koniec!

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 87. min.

Zmiana w Manchesterze: Sane za Sterlinga.

• 85. min.

Dzieje się w szesnastce Arsenalu. Strzał Sterlinga zablokowany, walczy o piłkę Silva i po sporym zamieszaniu przenosi ją w kierunku Mendy'ego. Strzela Francuz, po drodze rykoszet i broni Cech.

• 81. min.

Manchester nie zwalnia tempa. Szuka kolejnych goli. Arsenal bez pomysłu w ofensywie.

• 77. min.

Aubameyang trafia do siatki, ale powodów do radości nie ma. Wcześniej sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

• 74. min.

Zmiana w Manchesterze: Jesus za Aguero.

• 71. min.

Zmiana w Arsenalu: Torreira za Xhakę.

• 68. min.

Nie ma VAR-u w Anglii, a szkoda. Gdyby był, Arsenal otrzymałby zapewne rzut karny. Nieprzepisowo we własnej szesnastce Mustafiego powstrzymywał Mendy. Arbiter pozostał jednak niewzruszony na protesty londyńczyków.

• 65. min.

Sterling uruchomił na skrzydle prostopadłym podaniem Mendy'ego, który idealnie wyłożył futbolówkę Bernardo Silvie. Uderzenie z pierwszej piłki, niemal w samo okienko, i Cech bez jakichkolwiek szans.

• GOOOOOOL

64. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Manchesteru City!!!

• 62. min.

Aguero! Kontra Manchesteru koncertowo zepsuta przez Aguero. Argentyńczyk miał przed sobą tylko Cecha, ale uderzył zbyt czytelnie i bramkarz Arsenalu górą!

• 59. min.

Zamiana w Manchesterze: De Bruyne za Mahreza.

• 57. min.

Mógł mieć wejścia smoka Lacazette! Prostym podbiciem uderzył z około szesnastu metrów, a Ederson jedynie odprowadził piłkę wzrokiem. Ostatecznie Brazylijczyk odetchnął z ulga, widząc jak futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Manchesteru.

• 55. min.

Zmiana w Arsenalu: Lacazette za Ramseya.

• 52. min.

Nie potrafią upilnować Aguero piłkarze Arsenalu. Xhaka ratował się przed chwilą faulem na Argentyńczyku i dostał za to żółtą kartkę.

• 49. min.

Ajajaj! Szansa Manchesteru. Zablokowany strzał Mendy'ego, ale piłka trafiła pod nogi Aguero, który pocelował w okolice okienka bramki Cecha. Na szczęście dla Arsenalu piłka poszybowała w trybuny.

Zaczęła się druga połowa!

• PRZERWA

Po 45 minutach Manchester City prowadzi z Arsenalem 1:0 po golu Raheema Sterlinga. Mistrzowie Anglii dominują w Londynie i są na dobrej drodze do zainaugurowania sezonu wygraną na Emirates Stadium.

• 45. min. + 4

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 2

Podkręcili tempo w końcówce pierwszej połowy gospodarze. Manchester zaczął popełniać proste błędy w wyprowadzeniu piłki.

• 44. min.

Krzyżowe podanie od Mchitarjana do Aubameyanga. Gabończyk przekłada sobie piłkę na prawą nogę i z około dwudziestu metrów uderza mocno na bramkę. Zabrakło precyzji i z piątego metra grę wznowi Ederson.

• 42. min.

Mahreeeeez! Powinno być 2:0 dla Manchesteru. Mocny, kąśliwy strzał Mahreza i futbolówka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Cecha.

• 39. min.

Dzisiejszy gol Sterlinga jest jego 50. w Premier League. Atakujący Manchesteru znalazł się w gronie jednych z najmłodszych, którzy dobrnęli do granicy 50 trafień w angielskiej ekstraklasie.

• 36. min.

Trwa dominacja piłkarzy Pepa Guardioli i nic nie zapowiada, by miało się to prędko zmienić.

• 33. min.

A jednak, Maitland-Niles prosi o zmianę. Jego miejsce na boisku zajmuje Lichtsteiner.

• 30. min.

Maitland-Niles długo nie podnosił się z murawy po pojedynku z Walkerem. Dłuższa przerwa, ale chyba wszystko już w porządku i będzie mógł lewy obrońca Arsenalu kontynuować grę.

• 28. min.

Emery konsultuje coś przy linii bocznej z Guendouzim. Hiszpan widzi, że gra Arsenalu nie układa się po jego myśli, musi reagować.

• 25. min.

Ależ byli blisko piłkarze Manchesteru. Mahrez świetnie uderzył z wolnego, płasko, obok muru, ale Cech zdołał czubkami palców sparować piłkę do boku. Do dobitki dopadł Laporte, jednak i tym razem lepszy okazał się golkiper londyńczyków.

• 24. min.

Żółta kartka dla Sokratisa. Grek spóźnił wślizg i powalił Aguero metr przed polem karnym Arsenalu. Fatalny błąd stopera gospodarzy.

• 21. min.

Bellerin zmylił Mendy'ego i rąbnął, ile fabryka dała. Mocno, owszem, tylko że w sam środek bramki, więc Ederson paruje piłkę do boku.

• 18. min.

Kanonierzy jakby podrażnieni straconym golem, ale to nie przekłada się w sposób zdecydowany na zmianę obrazu gry. Dużo niedokładności w poczynaniach Arsenalu, co nie ułatwia przedostania się pod bramkę Edersona.

• 15. min.

Wisiał ten gol w powietrzu. Sterling zostawił w blokach startowych Bellerina, pociągnął z piłką przy nodze wzdłuż linii szesnastego metra i płaskim strzałem przy długim słupku pokonał zasłoniętego Cecha.

• GOOOOOOL

14. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! City wychodzi na prowadzenie!!!

• 11. min.

Trochę bez pomysłu Arsenal. Zmuszają goście londyńczyków do grania długich piłek, które padają łupem zawodników Pepa Guardioli, lub schodzenia na skrzydła. Środek pola opanowany przez Manchester.

• 8. min.

Sterling minął w narożniku pola karnego trzech rywali, z dziecięcą wręcz łatwością gubiąc na końcu krycie Mustafiego. Akcję zakończył mocnym strzałem w kierunku krótkiego słupka, gdzie czekał czujny Cech.

• 5. min.

City tradycyjnie zakłada wysoki pressing. Kanonierzy starają się nie wybijać nerwowo piłki i wychodzić z własnej połowy szybkimi podaniami. Póki co z marnym efektem. Przycisnęli Obywatele.

• 2. min.

Dobry początek Arsenalu. Utrzymywali się długo przy piłce podopieczni Emerego, a kiedy nawet ją stracili, to i tak błyskawicznie odzyskali posiadanie. Ramsey dostaje podanie przed szesnastką i decyduje się od razu na strzał zewnętrzną częścią stopy. Za lekko, broni pewnie Ederson.

• 1. min.

Gramy!

• Składy obu zespołów na dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Sokratis, Mustafi, Maitland-Niles - Guendouzi, Xhaka - Mkhitarjan, Ramsey, Ozil - Aubameyang

Manchester: Ederson - Mendy, Laporte, Stones, Walker - Gundogan, Fernandinho, Silva - Sterling, Aguero, Mahrez

• Manchester City jest według bukmacherów głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa Anglii w tym sezonie. Stabilizacja okaże się kluczem do sukcesu aktualnych mistrzów kraju?

Nowy sezon w Sport.pl. Premier League. Manchester City, czyli stabilizacja kluczem do ponownego sukcesu?

Chociaż Manchester City latem kupił Riyada Mahreza za 60 mln funtów, to letnie okienko transferowe na Etihad Stadium było najspokojniejsze od lat. Silna i stabilna kadra ma zapewnić zespołowi Pepa Guardioli sukcesy w kraju i pozwolić na walkę o upragnioną Ligę Mistrzów.

• Starcie z City rozpoczyna nową, postwengerową erę w historii Arsenalu. O wyzwaniu, przed jakim staje szkoleniowiec Kanonierów Unai Emery, pisze nasz redakcyjny kolega Konrad Ferszter.

Nowy sezon w Sport.pl. Premier League. Nowa era w Arsenalu. Unai Emery zmierzy się z legendą Arsene'a Wengera

To, że Unai Emery przejmuje Arsenal po 22 latach rządów Arsene'a Wengera nie znaczy, że wyzwanie przed nim stojące od razu stanie się trudniejsze. Chociaż w północnej części Londynu Francuz jest legendą, to fakty są takie, że spadkobiercy zostawił drużynę jedynie marzącą o powrocie do ścisłej, ligowej czołówki.

• O godz. 17 rozpocznie się spotkanie Arsenalu z Manchesterem City. Zapraszamy na relację na żywo z hitu 1. kolejki angielskiej Premier League.