Arsenal poza Lig± Mistrzów! Koniec sezonu Premier League [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 21 maja 2017
  • Na 3. lokacie sezon kończy Manchester City (78 pkt), na czwartej Liverpool (76 pkt), a na pi±tej Arsenal (75 pkt). Nic więc na finiszu sezonu się w czubie tabeli nie zmieniło. Arsenal po raz pierwszy, od kiedy w 1996 roku drużynę obj±ł Arsene Wenger, nie wywalczył miejsca premiowanego gr± w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Watford - Manchester City 0:5

• 68. min.

W trzy minuty Koguty dorzuciły kolejne dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Wanyama oraz Kane, który skompletował tym samym hat-tricka.

• 56. min.

Chyba wszystko jest już jasne, je¶li chodzi o pozycje 3., 4. i 5. Manchester prowadzi z Watfordem 5:0, prowadzenie podwyższyli także podopieczni Juergena Kloppa, natomiast Everton zdobył w starciu z Arsenalem bramkę kontaktow±. Tylko cud mógłby sprawić, że londyńczycy awansuj± na miejsce 4. W tej chwili miejsca od 3. do 5. w tabeli prezentuj± się tak:

3. Manchester City, 78 pkt

4. Liverpool, 76 pkt

5. Arsenal, 75 pkt

• 53. min.

Je¶li Liverpool i Manchester City wygraj± swoje spotkania, Arsenal nie zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Taka sytuacja będzie miała miejsce po raz pierwszy pod wodz± Arsene'a Wengera, który zespół Kanonierów trenuje nieprzerwanie od 1996 roku.

Watford - Manchester City 0:4

• 40. min.

Tak wygl±daj± w tabeli miejsca od 3. do 5. po 40 minutach gry:

4. Arsenal, 76 pkt

5. Liverpool, 75 pkt

• 26. min.

Niezbyt długo z prowadzenia cieszyli się piłkarze Burnely. Vokes otworzył wynik w 23. minucie, a londyńczycy odpowiedzieli golem Feghouliego już po 240 sekundach!

• 24. min.

2:0 dla Arsenalu, Alexis Sanchez! Kanonierzy s± aktualnie na 4. miejscu w tabeli. Je¶li zdobęd± komplet punktów, Liverpool będzie musiał pokonać Middlesbrough, by utrzymać 4. lokatę. Po niecałych trzydziestu minutach The Reds bezbramkowo remisuj±.

• 22. min.

Nie zapowiada się na to, by drużyna Pepa Guardioli miała stracić miejsce gwarantuj±ce grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Na 2:0 dla go¶ci po podaniu de Bruyne podwyższył Aguero.

• 3. min.

Bournemouth już prowadzi! Gol Juniora Stanislasa. Artur Boruc jest poza kadr± go¶ci, natomiast w ekipie gospodarzy na ławce siedz± Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski.

• 1. min.

Watford - Manchester City

• Możliwe s± scenariusze, w których zostanie rozegrany dodatkowy mecz, który wyłoni czwart± ekipę. Żeby tak się stało, to np. Liverpool musi przegrać 0-2 z Middlesbrough przy remisie Arsenalu z Evertonem 1-1. Inny scenariusz to taki, w którym Watford pokonuje Manchester City 4-0, a Arsenal wygrywa z Evertonem tylko 1-0.

• W najlepszej sytuacji jest Manchester City. Zajmuje 3. miejsce z 75 pkt i gra na wyjeĽdzie z Watfordem. Czwarty Liverpool ma 73 pkt i gra u siebie z Middlesbrough, a Arsenal jest pi±ty - ma 72 pkt. Gra u siebie z Evertonem. Trzecia drużyna zagwarantuje sobie awans do LM, czwarta ekipa zagra w barażach.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z ostatniej kolejki Premier League. Manchester City, Liverpool i Arsenal walcz± o dwa pozostałe miejsca w Lidze Mistrzów!