Premier League. Manchester United ograł mistrza Anglii [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 05 lutego 2017

Leicester tylko punkt nad strefą spadkową. Za tydzień grają bardzo ważny mecz ze Swansea.

Manchester wciąż zajmuje szóste miejsce w tabeli, ale traci tylko punkt do piątego Liverpoolu i dwa do czwartego Arsenalu.

Nie będzie Kapustki. Nie będzie gola dla Leicester. United są niepokonani od 15 spotkań. Koniec meczu.

• 88. min.

Strzał Pogby mocny, ale w środek.

• 84. min.

Mourinho wykorzystał ostatnią zmianę. Young wszedł w miejsce Rashforda. Ranieri wciąż ma jedną zmianę. Po cichu liczymy, że Kapustka dostanie chociaż trzy minutki.

• 82. min.

Kibice Leicester już zaczęli opuszczać stadion.

• 80. min.

Ibrahimović postanowił pobawić się w rozgrywającego. Rozrzucił raz na jedną, raz na drugą stronę. Na koniec źle podał do przodu.

• 76. min.

Tymczasem Fellaini zastąpił Matę.

• 76. min.

Valencia ruszył do przodu. Skiksował. Nie będzie drugiej asysty.

• 74. min.

Goście cofnęli się licząc na okazje do kontr. Ibrahimović właśnie korzystał z jednej. Wdał się w drybling w polu karnym chcąc ośmieszyć defensywę rywali. Zatrzymał się na ostatnim z nich.

• 71. min.

Czyżby Ranieri negocjował warunki poddania?

• 66. min.

Leicester się nie poddaje. Walczą o bramkę honorową. Mają rzut rożny. Piłka wybita.

• 63. min.

Mata powinien strzelić drugiego gola. Otrzymał doskonałe podanie. Był sam na sam z bramkarzem, miał mnóstwo czasu i kopnął zbyt lekko. Schmeichel złapał piłkę.

• 61. min.

Pogba imponuje dzisiaj kibicom United nie tylko fryzurą. Walczy zażarcie o każdą piłkę. Nie boi się fizycznych starć.

• 58. min.

Groźny strzał Mahreza zablokowany. Algierczyk jest w tym sezonie cieniem samego siebie. A przecież niedawno chciało go jeszcze pół Europy.

• 55. min.

Herrera przerwał kontrę ciągnąc za szyję Vardy'ego. Kartka zasłużona.

• 53. min.

Duet, który rozbił mistrzów Anglii na początku drugiej połowy.

• 50. min.

Leicester na deskach. Mata wspaniale wymienił piłkę z Mkhitaryanem i umieścił ją w siatce!

• GOOOOOOL

49. min.

3:0! Mata!

• 47. min.

Rojo zmieniony przez Blinda. Argentyńczyk musiał nabawić się jakiegoś urazu, bo przecież nikt go na boisku nie kręcił.

Rozpoczęła się druga połowa.

• 45. min. + 2

Przerwa. Manchester United grał ospale, ale w dwie minuty zadał dwa zabójcze ciosy mistrzom Anglii.

Pogba pięknie ograł dwóch piłkarzy. Na koniec został sfaulowany. Mourinho to zobaczył i już ruszył do szatni.

• 45. min.

Okazaki mieszał w szesnastce. W końcu oddał piłkę Ndidiemu. Strzał! De Gea złapał bez problemów.

• 45. min.

Znakomita akcja Antonio Valencii na prawej flance. Zwód i płaskie podanie do Zlatana, który z pierwszej piłki pokonał bramkarza! 15 trafienie Ibry w tym sezonie!

• GOOOOOOL

44. min.

Już 2:0!!!!

• 43. min.

Smalling zgrał piłkę do Mkhitaryana, ten dzióbnął ją przed obrońcą i popędził w stronę bramki. Schmeichel dotknął piłki, ale nie na tyle mocno, aby obronić strzał Ormianina.

• GOOOOOOL

42. min.

1:0 dla United!!!

• 40. min.

Gra United taka jak zwykle. W pierwszej połowie "Czerwone Diabły" stwarzają najmniej okazji bramkowych, co przekłada się również na zdobycze bramkowe.

• 38. min.

Najpierw główka Ibrahimovicia, potem Mkhitaryana. Na koniec futbolówka w rękach bramkarza.

• 35. min.

Najaktywniejszy w ataku United jest Rashford. Przed chwilą ładnie przyjął piłkę i oddał groźny strzał. Schmeichel odbił na rzut rożnym, po którym było trochę zamieszania, ale ostatecznie nieporadnie z piłką poradził sobie Pogba.

• 29. min.

Znacie grę o nazwie pinball? To właśnie mamy małą symulację na boisku.

• 26. min.

Na trybunach oczywiście sir Alex Ferguson. Na razie uśmiechnięty i gadatliwy.

• 24. min.

Bardzo dobre podanie do Rashforda. Młody Anglik zdecydował się na strzał bez przyjęcia. Piłka przeleciała nad poprzeczką. Za mocno się odchylił.

• 22. min.

Błąd Herrery. Musa wpada w pole karne. Dosłownie. Padł. Karnego nie ma. Bailly go zablokował.

• 19. min.

United mają problemy ze sforsowaniem zagęszczonego środka pola rywali. Pogba i Herrera nie mają miejsca na swobodne rozgrywanie piłki.

• 15. min.

Brzydkie starcie Vardy'ego z Baillym. Anglik leżąc chciał kopnąć rywala. Skończyło się na ostrej wymianie zdań. Młody obrońca United nie dał się sprowokować.

• 13. min.

Nieostrożne podanie Pogdby. Francuz miał szczęście, że nie było z tego kontry rywali.

• 10. min.

Głośny doping kibiców gospodarzy. Przyjemnie się tego słucha. Na boisku za wiele się nie dzieję.

• 7. min.

Ibrahimović musnął piłkę zewnętrzną częścią stopy. Ta trafiła do Rojo, który fałszem uderzył w kierunku bramki. Schmeichel nie miał problemów z interwencją.

• 4. min.

Juan Mata ruszył z kontrą, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Drinkwatera. Żółta kartka.

• 3. min.

Bardzo dobre dośrodkowanie Mahreza do Hunta. Niemiec uprzedzony przez Rojo. "Lisy" miały rzut rożny, który źle rozegrały.

• 1. min.

Grają!

• Leicester jest 15. Ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

• United zajmują szóste miejsce w tabeli. Do piątego Liverpoolu tracą 4 punkty, a do trzeciego Arsenalu - 5.

• Na ławce w Leicester jest Bartosz Kapustka.

• Po sensacyjnym remisie z Hull Manchester United zmierzy się na wyjeździe ze słabo grającym mistrzem Anglii - Leicester.