Borussia lepsza od Leverkusen, trzy punkty United i remis Liverpoolu [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 20 września 2015
  • KONIEC MECZU

KONIEC

Borussia Dortmund znów z kompletem punktów! To już piąte ligowe zwycięstwo z rzędu zawodników trenera Thomasa Tuchela. Strzelanie w 19. minucie rozpoczął Hofmann, w 58. minucie bramkę zdobył rozgrywający świetne spotkanie Kagawa, a wynik meczu ustalił Aubemayang, który wykorzystał rzut karny. Łukasz Piszczek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

90. minut w barwach Hannoveru rozegrał za to Sobiech, ale Polak nie będzie dobrze wspominał tego występu. Jego zespół uległ Augsburgowi 0:2.

To wszystko. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i jednocześnie zapraszamy na kolejne - od godziny 20:30 relacjonować będziemy mecz Barcelona - Levante.

• 90. min. + 3

Borussia - Leverkusen 3:0. Koniec! trzy punkty BVB i piąte zwycięstwo z rzędu!

• 90. min. + 1

Borussia - Leverkusen 3:0. Słupek teraz ratuje Leno i Leverkusen po strzale Castro, który dopiero co pojawił się na murawie.

• 88. min.

Borussia - Leverkusen 3:0. Zmiana w składzie BVB. Z boiska schodzi Pierre-Emerick Aubameyang, a zmienia go Gonzalo Castro.

• 86. min.

Borussia - Leverkusen 3:0. Strzał Schmelzera na rzut rożny sparował Leno.

• 82. min.

Borussia - Leverkusen 3:0. Zmiana w BVB. Henrich Mychitarian opuszcza boisko, a zmienia go Adrian Ramos.

• 79. min.

Borussia - Leverkusen 3:0. Znów okazja BVB! Kagawa dostał piłkę w polu karnym, oddaje strzał, ale Leno zdołał obronić.

• 77. min.

Borussia - Leverkusen 3:0. Aubameyang urwał się prawą stroną boiska, wycofał do nadbiegającego Januzaja, ale belg nie trafił dobrze w piłkę i ta wylądowała w trybunach.

KONIEC

Manchester United po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał w meczu wyjazdowym Southampton 3:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Martial i Pelle, a jedna bramkę dla United dołożył Mata.

Liverpool natomiast stracił punkty w meczu z Norwich. Do przerwy było 0:0. Szkoleniowiec LFC wprowadził więc w miejsce Benteke Ingsa i był to strzał w "10". Ings trzy minuty po wejściu na boisko zdobył bramkę dającą prowadzenie, ale w 61. minucie wyrównał Martin.

• 90. min. + 5

Southampton - United 2:3. Koniec! Trzy punkty Manchesteru!

Southampton - United 2:3. De Gea ratuje piękną interwencją United po strzale Wanyamy zza pola karnego.

• 90. min. + 2

Southampton - United 2:3. Szansa dla Southampton! Mane znów dośrodkował z prawej flanki, do główki doszedł Tadic, ale nie trafił w bramkę... A gdyby zamiast niego uderzał Pelle?

Southampton - United 2:3. Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry. Gospodarze mają więc jeszcze chwilę na doprowadzenie do remisu. Ale najpierw korner dla United. Fatalnie rozegrany - na krótko - pozycja spalona Maty.

• 86. min.

Southampton - United 2:3. Mane dostał piłkę na prawą flankę i posłał dośrodkowanie w pole karne United. Tam świetnie odnalazł się Pelle, który strzałem głową pokonał bramkarza Manchesteru! Czy United utrzymają prowadzenie!

• 82. min.

Liverpool - Norwich 1:1. Piłkarze Liverpoolu starają się za wszelką cenę strzelić zwycięską bramkę. Niestety mimo dobrych okazji Ings i Coutihno nie potrafili pokonać bramkarza Norwich.

• 78. min.

Southampton - United 1:3. Martial znów został powalony na ziemię faulem przed polem karnym Southampton. Żółta kartkę za to nieczyste zagranie zobaczył Fonte. Tym razem z rzutu wolnego uderzył Depay. Minał mur rywali, ale minął też bramkę bo piłka poleciała nad poprzeczką.

• 76. min.

Southampton - United 1:3. Ostatnia zmiana gospodarzy. Ward-Prowse zmienił Long.

• 74. min.

Southampton - United 1:3. Van Dijk ukarany żółtą kartką za faul przed polem karnym na Martialu. Do rzutu wolnego podszedł mata, le jego strzał zatrzymał się na murze ustawionym z zawodników Southampton.

• 73. min.

Liverpool - Norwich 1:1. Firmino tuż po wejściu na boisko zdołał znaleźć sobie trochę miejsca na oddanie strzału, ale jego uderzenie zdołał sparować na rzut rożny bramkarz Norwich.

• 72. min.

Liverpool - Norwich 1:1. Zmiana także w składzie Liverpoolu. Lucas Leiva opuszcza boisko, a zmienia go Roberto Firmino.

• 71. min.

Liverpool - Norwich 1:1. Zmiana w składzie Norwich. Cameron Jerome schodzi, a zmienia go Lewis Grabban.

• 70. min.

Southampton - United 1:3. Zmiana w United. Paddy McNair zmienił Marcosa Rojo.

• 68. min.

Southampton - United 1:3. Depay dostał piłkę w polu karnym i uderzył na bramkę rywali. Piłka odbiła się od słupka i wylądowała pod nogami Maty. Hiszpan strzałem z pierwszej piłki pokonał Stekelenburga.

• 63. min.

Liverpool - Norwich 1:1. Zmiana w drużynie Liverpoolu. Daniel Sturridge opuszcza boisko, a zmienia go Adam Lallana.

• 63. min.

Liverpool - Norwich 1:1. Mignolet wyszedł do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska i ją wypiąstkował. Russell Martin przejął jednak piłkę i umieścił ją w bramce!

• 61. min.

Southampton - United 1:2. Druga zmiana w ekipie Manchesteru. Carricka zmienił Schweinsteiger.

• 59. min.

Southampton - United 1:2. De Gea ratuje swój zespół! Hiszpan fantastycznie obronił strzał głową Fonte.

• 55. min.

Southampton - United 1:2. Druga zmiana w składzie gospodarzy. Miejsce Romeu zajął S. Davis.

• 53. min.

Liverpool - Norwich 1:0. Alexander Tettey ukarany żółtą kartką.

• 50. min.

Southampton - United 1:2. Ależ ten chłopak ma wejście do zespołu... Yoshida chciał wycofać piłkę do bramkarza, ale zrobił to tak nieudolnie, że futbolówkę przejął Martial. W sytuacji sam na sam z bramkarzem noga mu nie zadrżała i młody Francuz skierował pewnym strzałem piłkę do bramki.

• 49. min.

Liverpool - Norwich 1:0. Ależ nosa miał szkoleniowiec Liverpoolu i co za wejście Ingsa! Moreno zagrał piłke na pole karne, a Ings w sytuacji sam na sam z bramkarzem się nie pomylił.

Liverpool - Norwich 0:0. Początek drugiej połowy. Zmiana w drużynie Liverpoolu - z boiska zszedł Christian Benteke, a zmienił go Danny Ings.

Southampton - United 1:1. Początek drugiej połowy. W przerwie doszło do dwóch zmian. W Southampton w miejsce Targetta na boisku pojawił się Martina. W United Darmiana zmienia Valencia.

• 43. min.

Southampton - United 1:1. Schneiderlin dostał piłkę w pole karne od Maty i uderzył z pierwszej piłki. Obok bramki.

• 41. min.

Southampton - United 1:1. Znów dogranie Rojo do Martiala. Snajper United miał małe problemy z przyjęciem piłki, a kiedy zdołał ją w końcu opanować to wybił mu ją spod nóg Van Dijk.

• 40. min.

Southampton - United 1:1. Po zdobytym golu gracze United nadal mają inicjatywę. prostopadła piłka Rojo do Martiala, ale tym razem snajper United na spalonym.

• 35. min.

Southampton - United 1:1. Piłka trafiła w pole karne do Maty, a upadający Hiszpan zdołał jeszcze dograć piłkę do Martiala. Snajper United obrócił się z piłką i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Southampton.

• 28. min.

Liverpool - Norwich 0:0. Brady próbował zaskoczyć strzałem Mignoleta, ale uderzył mocno niecelnie.

• 25. min.

Southampton - United 1:0. Niecelne uderzenie Depaya głową po dośrodkowaniu Maty.

• 22. min.

Liverpool - Norwich 0:0. Sturridge próbował uruchomić prostopadłym podaniem Coutinho, ale jego intencje przeczytali obrońcy Norwich.

• 20. min.

Southampton - United 1:0. James Ward-Prowse uderzył zza pola karnego, ale w sam środek bramki więc piłkę bez problemów złapał bramkarz United.

• 18. min.

Southampton - United 1:0. Wreszcie odpowiedź United. Depay wypatrzył przed polem karnym Martiala, a ten zdecydował się na strzał, tylko że uderzył nad poprzeczką.

• 16. min.

Southampton - United 1:0. Mogło być 2:0! Pelle dostał piłkę w pole karne, ograł zwodem obrońce i uderzył po ziemi. United tym razem uratował słupek!

• 13. min.

Southampton - United 1:0. Prawą stroną boiska urwał się Ward-Prowse, który dośrodkował piłkę przed bramkę United. De Gea zdołał obronić strzał Mane, ale do piłki dopadł Pelle, który skierował piłkę do bramki.

• 8. min.

Southampton - United 0:0. Dwie ofensywne próby gospodarzy. Najpierw obrońcy Manchesteru powstrzymali w polu karnym Mane, a po chwili wybili groźne prostopadłe podanie przeciwników.

• 5. min.

Southampton - United 0:0. Spokojny, żeby nie powiedzieć, że nudny początek meczu. Na razie bez akcji podbramkowych.

• 2. min.

Liverpool - Norwich 0:0. Rozjemca tego spotkania bardzo szybko zdecydował się wyciągnąć żółty kartonik z kieszeni. Ukarany został James Milner.

• 1. min.

Gramy!

• SKŁADY LIVERPOOL - NORWICH:

Liverpool FC: Mignolet, Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno, Lucas, Can, Milner, Coutinho, Benteke, Sturridge.

Norwich: Ruddy, Whittaker, Martin, Bassong, Brady, Redmond, Dorrans, Tettey, Jarvis, Howson, Jerome.

• SKŁADY SOUTHAMPTON - MANCHESTER UNITED:

Southampton: Stekelenburg, Yoshida, Fonte, Van Dijk, Targett, Wanyama, Romeu, Ward-Prowse, Tadić, Mane, Pelle.

Manchester United: De Gea, Darmian, Smalling, Rojo, Blind, Carrick, Schneiderlin, Mata, Depay, Rooney, Martial.

• Premier League. Dwa miesiące przerwy kapitana Liverpoolu

Kapitan Liverpoolu Jordan Henderson złamał kość prawej stopy i będzie musiał pauzować osiem tygodni. 25-letni piłkarz urazu nabawił się na piątkowym treningu, a w poniedziałek ma przejść operację.

• Jeśli nie możecie oglądać transmisji, wszystkie wydarzenia na żywo i najnowsze doniesienia śledzić możecie w darmowej aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y!

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• O godz. 17 Liverpool zacznie mecz z Norwich, a Southampton zmierzy się z Manchesterem United. O godz. 17.30 Borussia Dortmund zagra z Bayerem Leverkusen, a Augsburg z Hannoverem. Na mecz Barcelony z Levante zapraszamy od godz. 20.30.