Premier League: Chelsea pokonała Crystal Palace i sięgnęła po mistrzowski tytuł! [ZAPIS RELACJI]

1 : 0
Terminarz

• niedziela, 03 maja 2015
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Nie był to porywający mecz, ale zawodnicy Chelsea dopięli swego - wygrali 1:0 z Crystal Palace po bramce Hazarda i zapewnili sobie tytuł mistrza Anglii!

• 90. min. + 3

KONIEC! CHELSEA MISTRZEM ANGLII!

• 90. min. + 2

Zmiana. Hazard opuszcza boisko, a zmienia go Filipe Luis.

Trzy minuty doliczone.

• 89. min.

Matić wybił piłkę na rzut rożny po wrzutce w pole karne. Gracze Crystal Palace trzykrotnie wrzucali piłkę w pole karne Chelsea z narożnika boiska, ale najpierw dobrze spisywała się defensywa drużyny Mourinho, a potem piłkę chwycił Courtois.

• 85. min.

Zmiana w Chelsea. Willian schodzi z boiska, a zmienia go Zouma.

• 83. min.

Szybki kontratak Chelsea został zakończony niecelnym strzałem Williana zza pola karnego.

• 81. min.

Willian przedarł się prawą flanką i wyłożył piłkę w pole karne Drogbie, ale Iworyjczyk nie trafił w bramkę.

• 79. min.

McArthur faulował Williana przed polem karnym i zawodnicy Chelsea mieli rzut wolny. Po dośrodkowaniu Williana nie było zagrożenia, ale akcja na tym się nie skończyła. Piłka wróciła w pole karne, a tam dobrze odnalazł się Ivanović, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

• 76. min.

Goście szybko wznowili grę wrzutem z autu na wysokości pola karnego. Zaha przedarł się pod pole karne rywali i miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale próbował jeszcze dogrywać do Sanogo, a ten nie sięgnął piłki.

• 73. min.

Ofensywna próba Crystal Palace. Zaha podprowadził piłkę kilka metrów i zagrał na prawo gdzie wbiegał Ward, ale jego dośrodkowanie było zdecydowanie za mocne i grę wznowi bramkarz Chelsea.

• 70. min.

Ostatnia zmiana w Crystal Palace. Sanogo za Puncheona.

• 68. min.

Odważne uderzenie Puncheona z dystansu. Piłka nieznacznie mija słupek bramki gospodarzy.

• 64. min.

Goście nie mają pomysłu na skuteczne zaatakowanie rywali, a gospodarze nie mają specjalnie ochoty, by się odsłaniać. Przeprowadzają jednak ciekawe kontrataki.

• 61. min.

Tak z bramki cieszył się Hazard.

• 60. min.

Zmiana w Crystal Palace. Murray za Mutcha.

• 59. min.

Zmiana w Crystal Palace. Kelly za Mariappę.

• 56. min.

Gra toczy się na połowie Chelsea, tyle że to Chelsea cały czas kontroluje grę. I piłkę.

• 52. min.

Chelsea zadowolona z wyniku, dającego jej mistrzostwo Anglii. Oczywiście, nie można tego jeszcze nazwać "murowaniem bramki", ale, sami rozumiecie...

• 48. min.

Nie tylko Robert Lewandowski... Oto Cesc Fabregas:

Druga połowa rozpoczyna się od zmiany w Chelsea. Obi Mikel zastąpił Cuadrada.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 2

Mariappa dostaje kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie rozpędzonego rywala.

• 45. min.

Hazard beznadziejnie wykonał karnego - niezbyt mocno, prosto w środek celu. Tyle że odbita od bramkarza piłka poleciała z powrotem do niego, a Belg prześlicznie, dokładnie poprawił głową.

• GOOOOOOL

45. min.

1:0! Hazard z dobitki!

• 43. min.

RZUT KARNY DLA CHELSEA! Hazard wpada w pole karne, biegnie do piłki między dwoma obrońcami i pada na murawę. Powtórka sugeruje, że Belg mógł "zanurkować".

• 38. min.

Goście wychodzili ze świetną kontrą, ale Terry zaparł się (i rywala) i nie chciał na to pozwolić. Żółta kartka.

• 37. min.

Tymczasem, prześliczna akcja gospodarzy, ale strzelać musiał (lub chciał) Azpilicueta. Fatalnie skiksował.

• 33. min.

Po jednej z akcji piłka wylądowała u kibiców Chelsea.

• 29. min.

Courtois uratowany przez Terry'ego! Świetnym wślizgiem zablokował uderzenie, tyle że jedyna powtórka sugeruje, iż robi to ręką. Sędzia nie odgwizduje jednak karnego, nie daje kartki.

• 27. min.

Żółtej kartki doczekał się Ivanović.

• 26. min.

Drogba uderza z rzutu wolnego, tym razem bramkarz świetnie wybija!

• 23. min.

Cuadrado zlikwidowany przez Dunna, który dostaje żółtą kartkę. Fatalny błąd bramkarza po rzucie wolnym, Matić miał pustą bramkę i bardzo ostry kąt, i nie zdążył uderzyć przed powrotem obrońców. Tym razem golkiper gości obronił.

• 20. min.

Na trybunach nie mogło zabraknąć Romana Abramowicza, jest też selekcjoner reprezentacji Anglii, Roy Hodgson.

• 17. min.

Goście też tworzą naprawdę niezłe akcje, ale zwykle kończą je na spalonym.

• 14. min.

Nieźle budowany atak Chelsea, Hazard wbiegł w pole karne z prawej strony, ale zbyt długo zwlekał z wybiciem. Skończyło się na kornerze.

• 11. min.

Groźnie pod bramką gospodarzy po rzucie rożnym. Sporo czasu mija, ale Chelsea udaje się w końcu wybić piłkę.

• 7. min.

Teraz tempo ciut bardziej treningowe, można więc spojrzeć na zdjęcie z faktycznej rozgrzewki.

• 3. min.

Gospodarze zaczęli od atakowania. Pewnie nawet piłkarze z Londynu zdziwili się, że podopieczni Mourinho od razu ruszyli do ataku.

• 1. min.

Zaczęli.

• Jeśli Chelsea wygra, już dzisiaj - dzień po Juventusie w Serie A - będzie cieszyć się z mistrzostwa kraju. Zagrozić jej może już tylko Arsenal, który ma do "The Blues" 13 pkt straty i jeden mecz zaległy. Razem z tym właśnie zaczynającym się, Chelsea zostały w tym sezonie do rozegrania cztery spotkania.

• Jeśli nie możecie oglądać meczu, pamiętajcie, że naszą relację śledzić możecie w aplikacji Sport.pl Live, dostępnej na smartfony z Androidem i Windows Phone, a także iPhone'y. Znajdziecie tam też wszystkie najważniejsze wiadomości sportowe!

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

Chelsea
Bramki: Hazard (45.) Kartki: Ivanović, Terry - żółta Skład: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Fabregas, Matić - Cuadrado (46. Mikel), Willian (85. Zouma), Hazard (90. Luis) - Drogba
Kartki: Dann, Mariappa - żółta Skład: Speroni - Mariappa (60. Kelly), Delaney, Dann, Ward - McArthur, Ledley, Mutch (61. Murray) - Puncheon (71. Sanogo), Bolasie, Zaha