Premier League. Liverpool wygrał z City! Piękne bramki na Anfield Road [ZAPIS RELACJI]

2 : 1
Terminarz

• niedziela, 01 marca 2015
  • KONIEC MECZU

KONIEC

Liverpool pokonał na Anfield Road Manchester City 2:1. Pierwszą bramkę dla The Reds strzelił w 11. minucie Henderson. Liverpool z prowadzenia cieszył się jednak tylko kilka minut, bo do wyrównania szybko doprowadził Dzeko. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy tego spotkania. W 75. minucie meczu pięknym strzałem zza pola karnego bramkarza City pokonał Coutinho.

Dzięki temu zwycięstwu Liverpool awansował na piąte miejsce w tabeli Premier League. manchester jest drui, ale do Chelsea traci pięć punktów, a jeśli podopieczni wygrają swoje spotkanie to zwiększą swoją przewagę do ośmiu oczek.

To już wszystko. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 3

Koniec spotkania!

• 90. min. + 2

Jeszcze jedna składna akcja Manchetseru City. Aguero uderzył zza pola karnego, ale znów nad bramką.

Trzy minuty doliczył arbiter do regulaminowego czasu gry.

• 89. min.

Piękna indywidualna akcja Yaya Toure. Kółeczko, podprowadzenie piłki, a potem wyłożenie piłki do Silvy. Hiszpan jednak nie trafił w światło bramki.

• 88. min.

To powinna być bramka! Błąd defensywy City. Sturridge wpadł w pole karne i stanął oko w oko z bramkarzem City. Uderzył w stronę dalszego słupka, ale pomylił się o kilka centymetrów.

• 86. min.

Bony został ukarany żółtą kartką za uderzenie rywala łokciem w twarz.

• 85. min.

Szansa Liverpoolu na trzecią bramkę! Po szybkiej akcji piłkę przed polem karnym dostał Coutinho, który uderzył bez chwili zastanowienia nad bramkę, ale tym razem się pomylił i uderzył wysoko nad poprzeczką bramki.

• 85. min.

Lallana ukarany żółtą kartką.

• 84. min.

A Lampard wszedł w miejsce Nasriego.

• 83. min.

Toure zmienił Moreno.

• 82. min.

Milner ukarany żółtą kartką.

• 81. min.

Ależ szansa Aguero do wyrównania! Dostał piłkę w pole karne i strzelił obok bramkarza Liverpoolu, ale pomylił się o kilka centymetrów.

• 79. min.

Bony zmienia Fernandinho.

• 77. min.

Sturridge wszedł na boisko w miejsce Markovicia.

• 75. min.

Ależ podobna bramka do tej Hendersona! Coutinho dostał piłkę w pobliżu pola karnego i uderzył prawą nogą w kierunku dalszego słupka. Piłka pięknie dokręcała się do bramki, a hart był bez szans.

• GOOOOOOL

75. min.

2:1! Coutinho!

• 74. min.

Nieudana przewrotka Lallany. W pole karne dośrodkował Marković, ale Lallana nie trafił piłkę.

• 71. min.

Przy linii bocznej rozgrzewa się Daniel Sturridge.

• 69. min.

Ładna akcja na prawej stronie w wykonaniu duetu Nasri - Zabaleta. francuz wpadł w pole karne i wycofywał piłkę przed bramkę rywali, ale nie znalazł swoim podaniem kolegi z zespołu.

• 67. min.

Liverpool błyskawicznie przeniósł piłkę spod własnej bramki pod pole karne rywali, ale akcję zepsuł Marković, który źle wymierzył swoje podanie i zagrał wprost pod nogi obrońcy City.

• 65. min.

Sędzia przerwał grę bo James Milner zagrywał piłkę ręką. Anglik zdziwiony udawał, że nic takiego nie zrobił i rozłożył szeroko ręce nie zgadzając się z decyzją arbitra.

• 63. min.

Fernandinho posłał piłkę nad obrońcami The Reds w ich pole karne. Wbiegał tam Zabaleta, ale piłka była za mocna żeby mógł ją opanować. Mimo wszystko nagrodził swojego kolegę z drużyny brawami.

• 61. min.

Wszystko szło dobrze w akcji City, aż do momentu dośrodkowania piłki w pole karne. Milner na lewym skrzydle uruchomił Kolarova, a ten świetnym zwodem oszukał obrońcę i wpadł w pole karne. Próbował dośrodkować na dalszy słupek, ale użył za dużo siły i piłka poleciała gdzieś w trybuny.

• 58. min.

Jako pierwszy z ławki rezerwowych podnosi się Milner. Na boisku zmienił Dzeko.

• 57. min.

Żółta kartka dla Fernandinho.

• 55. min.

GOOOOOOLLL Jednak nie bo wcześniej był spalony. Lallana skierował piłkę do bramki City po rzucie wolnym swojego zespołu, ale znów sędzia odgwizdał pozycję spaloną gracza The Reds.

• 53. min.

Bardzo ładna akcja The Reds. Coutinho do Lallany, a ten w pole karne do Sterlinga. Gracz Liverpoolu nie trafił jednak w bramkę po uderzeniu bez przyjęcia.

• 51. min.

Przy piłce nadal gracze The Reds. Coutinho próbował odgrywać w pole karne do Sterlinga, ale w ich akcję wmieszali się obrońcy City.

• 49. min.

Świetne podanie do Lallany, który miał dużo miejsca przed polem karnym City. Zawodnik Liverpoolu zdecydował się na indywidualna akcję i wdał się w drybling, po czym stracił piłkę. Lepszą decyzją byłby chyba strzał zza pola karnego.

• 47. min.

Gracze City od razu rzucili się do ataku. Zabaleta dośrodkował piłkę w pole karne, a głową na bramkę uderzył Aguero, ale minimalnie chybił.

Początek drugiej części spotkania!

• 45. min. + 2

PRZERWA. Bardzo dobra pierwsza połowa meczu. Liverpool remisuje z City 1:1. Najpierw Henderson wyprowadził The Reds na prowadzenie, ale wyrównał Dzeko. Po chwili przerwy zapraszamy na drugą część spotkania.

• 45. min. + 1

Jeszcze jedna okazja The Reds! Coutinho dostał piłkę w polu karnym i odegrał do Sterlinga "piętką". Defensywa City się pogubiła, ale gracz Liverpoolu również. Sterling w końcu odwrócił się z piłką i strzelił na bramkę, ale za słabo by zaskoczyć Harta.

• 44. min.

Sterling wpadł w pole karne City i próbował ograć na zamach Zabalete, ale wywalczył tylko rzut rożny, po którym nie było zagrożenia pod bramką Harta.

• 42. min.

Szybko odpowiedź Liverpoolu. Coutinho mocno uderzył zza pola karnego, ale piłka leciała w sam środek bramki i bez problemu złapał ją Hart.

• 40. min.

Świetna piłka do Dzeko od Toure! Iworyjczyk zagrał za linię obrony Liverpoolu, a bośniacki piłkarz stanął oko w oko z bramkarzem The Reds. Akcję przerwał jednak sędzia, bo piłkarz City był na pozycji spalonej.

• 38. min.

Coutinho teraz ładnie wypatrzył przed polem karnym Markovicia, ale nie doszło do niego podanie. gracza Liverpoolu wyprzedził jeden z obrońców City.

• 35. min.

Piękne zagranie Markovicia! Posłał piłkę w pole karne nad obrońcami City, a tam wbiegł Lallana, który stanął oko w oko z bramkarzem City, ale nie trafił w bramkę.

• 33. min.

Dzeko po strzelonej bramce uwierzył w swoje siły i tym razem spróbował uderzyć zza pola karnego. Niecelnie.

• 31. min.

Fernandinho dostał ładną piłkę na prawą flankę. Mimo asysty dwóch rywali zdołał dograć w pole karne, ale Nasri nie opanował piłki i przejeli ją obrońcy The Reds.

• 29. min.

Rzut wolny miał Manchester po faulu na Silvie. Nasri jednak źle dośrodkowywał w pole karne Livepoolu i z tej akcji nic nie wyszło.

• 25. min.

Aguero dostał piłkę przed polem karnym rywali. Wbiegł między obrońców ściągając ich uwagę na sobie i lekko odegrał piłkę w pole karne do Dzeko. Bośniak miał doskonałą okazje do zmiany wyniku i jej nie zmarnował. Kopnął do bramki obok interweniującego bramkarza Liverpoolu.

• GOOOOOOL

25. min.

1:1! Dzeko!

• 23. min.

Sterling opanował piłkę po długim podaniu. Ograł w łatwy sposób Mangalę, ale miał za ostry kąt żeby strzelać na bramkę więc próbował dogrywać na dalszy słupek bramki, ale tam nie było jego kolegów z drużyny.

• 21. min.

Moreno dostał piłkę na prawe skrzydło. Obrońca Liverpoolu przyjął piłkę, złamał akcję do środka, wpadł w pole karne i oddał strzał na bramkę City. Nie trafił i piłka poleciała wysoko w trybuny.

• 19. min.

Marković wygrał pojedynek główkowy z obrońcą City i miał dużo miejsca na prawej flance. Odgrywał do środka w stronę Sterlinga, ale wyprzedzili go obrońcy Manchesteru i przechwycili piłkę.

• 17. min.

Pierwsza chwila wytchnienia dla kibiców i obu drużyn. City przy piłce, ale akcja nie przenosi się pod pole karne Liverpoolu.

• 15. min.

Silva zagrywał prostopadle w pole karne do Dzeko, ale akcję dobrze przeczytał Moreno, który przejął futbolówkę.

• 13. min.

To jest właśnie hit w Anglii! City blisko wyrównania, ale Aguero trafił tylko w słupek.

• 11. min.

Cudowne uderzenie Hendersona! Dostał piłkę w okolicy pola karnego rywali. Przełożył piłkę na prawą nogę, przymierzył i uderzył w okienko! Hart był bez szans.

• GOOOOOOL

11. min.

1:0! Henderson!

• 10. min.

GOOOOOLLLL Nieee... Spalony. Lallana trafił do bramki City z ostrego kąta, ale był na pozycji spalonej.

• 9. min.

Pierwsza dogodna okazja Liverpoolu. Lallana dostał prostopadłe podanie, wszedł między dwóch obrońców City, ale oddał za słabo strzelał by zaskoczyć bramkarza City.

• 7. min.

Fatalny kiks Toure. Iworyjczyk dopadł do wybitej z pola karnego piłki i uderzył bez przyjęcia z woleja, ale piłka zamiast w stronę bramki, leciała gdzieś w stronę linii bocznej boiska.

• 5. min.

Teraz próbuje się odgryzać Liverpool. Kilka podań w środku pola i piłka trafiła na prawo do Coutinho. Gracz The Reds ładnie opanował piłkę i próbował dryblować Zabaletę, ale wypędził się poza linię boczną boiska.

• 3. min.

Pierwsza szansa Aguero. Przestrzelił, ale był też na pozycji spalonej.

• 2. min.

Manchester zaatakował prawą stroną boiska, Silva dograł do Toure, a Iworyjczyk próbował zagrać w pole karne "piętką". Nerwowo interweniował Lovren, ale udało mu się wybić piłkę.

• 1. min.

Gramy!

• Składy obu drużyn:

Liverpool: Mignolet, Can, Skrtel, Lovren, Marković, Henderson, Allen, Moreno, Lallana, Coutinho, Sterling.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Mangala, Kompany, Kolarov, Fernandinho, Yaya Toure, Silva, Nasri, Dzeko, Aguero.

• Premier League. Liverpool i Manchester City o poprawę humorów

Mecz Liverpoolu z Manchesterem City zapowiada się najciekawiej spośród weekendowych spotkań angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Obie drużyny przystąpią do niego po słabych występach w europejskich pucharach i na Anfield zagrają o poprawę humorów.

• Jeśli nie możecie oglądać meczu Liverpool - City to z pomocą nadchodzi darmowa aplikacja Sport.pl Live, dostępna na smartfony z Androidem i Windows Phone, a także na iPhone'y.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

• Hit angielskiej ekstraklasy, którego żaden fan wyspiarskiej piłki nie może ominąć. Borykający się ze sporymi kłopotami w tym sezonie Liverpool kontra Manchester City, który już prawie przegrał dwumecz z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Liverpool
Bramki: Henderson (11.), Coutinho (75.) Kartki: Lallana - żółta Skład: Mignolet - Can, Skrtel, Lovren, Marković (77. Sturridge), Henderson, Allen, Moreno (83. Kolo Toure), Lallana, Coutinho, Sterling
Bramki: Dżeko (25.) Kartki: Fernandinho, Milner, Bony - żółta Skład: Hart - Zabaleta, Mangala, Kompany, Kolarov, Fernandinho (79. Bony), Yaya Toure, Silva, Nasri (83. Lampard), Dzeko (58. Milner), Aguero