Premier League. Arsenal wygrał na wyjeździe z City. Szczęsny tylko rezerwowym [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 18 stycznia 2015
  • KONIEC MECZU

90. min. + 4

W hicie 22. kolejki Premier League Arsenal wygrał na wyjeździe z Manchesterem City 2:0 po golach Cazorli i Giroud. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział bramkarz londyńczyków i reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.

Arbiter doliczył cztery minuty.

• 86. min.

Aguero ukarany żółtą kartką.

• 85. min.

Dwie zmiany w Arsenalu. Flamini wszedł za Ramsey'a, Gibbs zastąpił Sancheza.

• 84. min.

Piłka po strzale Rosickiego poleciała wysoko nad bramką.

• 80. min.

Jovetić z kilku metrów strzelił mocno, ale obok bramki! Ospina miał mnóstwo szczęścia.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w City. Dzeko zastąpił Navasa.

• 73. min.

Ospina nie dał się zaskoczyć po uderzeniu w krótki róg Navasa.

• 67. min.

Tak strzelił Giroud:

• 67. min.

Niepilnowany w polu karnym Giroud głową pokonał Harta po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cazorli!

• 67. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARSENALU! GIROUD!

• 66. min.

Zmiana też w Arsenalu. Rosicky zastąpił Oxlade-Chamberlaina.

• 64. min.

Zmiana w zespole City. Fernandinho zszedł z boiska, w jego miejsca Lampard.

• 60. min.

Ależ teraz piłkarze City byli bliscy wyrównania, ale ani Aguero, ani Jovetić nie zdołali zamknąć akcji, bo świetnie we własnym polu karnym interweniował Koscielny.

• 56. min.

Ramsey po szybkim kontrataku Arsenalu huknął nad bramką z kilku metrów!

• 56. min.

Kolejna żółta kartka. Tym razem dla piłkarza Arsenalu Bellerina.

• 54. min.

Fernandinho ukarany żółtą kartką.

• 52. min.

Najpierw Ospina obronił strzał Navasa, po chwili goście ponownie byli w tarapatach po tym, jak uderzył Fernandinho, ale po tej akcji był tylko rzut rożny dla City.

• 47. min.

Ospina odbił groźny strzał Aguero! Rzut rożny dla City.

Manchester City rozpocznie drugą połowę z Joveticiem, który zastąpił Milnera.

Początek drugiej połowy połowy.

• 45. min. + 1

Przerwa.

• 42. min.

Cazorla dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki zdołał dojść Giroud, ale strzał głową Francuza wysoko nad bramką Harta.

• 41. min.

Kompany ukarany żółtą kartką po tym, jak odepchnął Giroud.

• 38. min.

Ramsey zobaczył żółtą kartkę.

• 24. min.

Hart był blisko:

• 24. min.

Cazorla wykorzystał rzut karny, choć niewiele brakowało, a Hart zdołałby wybić piłkę! Całe nieszczęście Manchesteru City zaczęło się od faulu Kompany'ego na Monrealu.

• 24. min.

GOOOOOOOOOOOOL DLA ARSENALU! CAZORLA Z RZUTU KARNEGO!

• 21. min.

Fernandinho podał z głębi pola do Silvy, który głową niecelnie zgrał piłkę do niepilnowanego w polu karnym Milnera.

• 18. min.

Giroud strzelił głową obok bramki po dośrodkowaniu przedzierającego się prawą stroną Oxlade-Chamberlaina! Pierwsza groźna akcja gości w meczu.

• 11. min.

Sanchez ponownie zatrzymany. Tym razem przez Zabaletę. Z prób ataków Arsenalu nic nie wynika.

• 8. min.

Sanchez bez większych problemów został zatrzymany na linii pola karnego przez Fernandinho. Na razie niewiele dzieje się w Manchesterze.

• 3. min.

Żółta kartka dla Koscielnego, który sfaulował Fernando.

• 1. min.

Zaczynamy! Przy piłce zawodnicy City.

• Kto będzie lepszy, Aguero czy Sanchez?

Pięć pytań o pojedynek weekendu w Premier League nie ogranicza się do kwestii, czy gospodarze obronią mistrzostwo Anglii, a goście - miejsce w pierwszej czwórce angielskiej ekstraklasy i prawo gry w Lidze Mistrzów. Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i komentator Sport.pl, zastanawia się także nad przyszłością Polaków w Arsenalu.

• Składy:

Manchester City: Hart - Clichy, Demichelis, Kompany, Zabaleta - Fernandinho, Fernando - Milner, Silva, Navas - Aguero.

Arsenal: Ospina - Monreal, Koscielny, Mertesacker, Bellerin - Cazorla, Coquelin, Ramsey - Sanchez, Giroud, Oxlade-Chamberlain.

• Zapraszamy na relację ze szlagieru 22. kolejki Premier League Manchester City - Arsenal. W londyńskiej bramce wystąpi David Ospina, który ponownie zastąpi Wojciecha Szczęsnego, do niedawna podstawowego zawodnika drużyny Arsena Wengera. Początek spotkania o 17. Czytaj relację w aplikacji Sport.pl Live na smartfony, Iphone'y, Windows Phone'y i inne.